تابناک - اجتماعی

 • مرگ ۵ نفر از ابتدای سال به علت صاعقه‌زدگی

  از ابتدای سال جاری تاکنون ۵ نفر در ۴ استان کشور به علت برخورد صاعقه با آنها جان باخته اند. به گزارش فارس، رعد وبرق تخلیه الکتریکی است که در اثر الکتریسیته ساکن بین دو ابر یا بین ابر و زمین ایجاد می شود. در برخی از فصول سال (معمولاً اواخر زمستان و یا فصل بهار) رعد و برق بیشتر رخ می دهد. از .. (ادامه)

  (10 ساعت پیش - ساعت 09:03:22 - منبع: تابناک )
 • 7درصد بزرگراه‌ها مشکل روسازی دارند

  معاون فنی و عمرانی شهردار تهران از آغاز عملیات اجرایی بزرگراه شهید شوشتری در نیمه دوم سال جاری خبر داد. به گزارش ایسنا، مازیار حسینی در این خصوص افزود: فاز اول پروژه از بزرگراه امام رضا(ع) تا ورزشگاه تختی و اتصال آن به بزرگراه شهید محلاتی است و فاز دوم نیز از ورزشگاه تختی به سمت بزرگراه رسالت و .. (ادامه)

  (10 ساعت پیش - ساعت 09:03:20 - منبع: تابناک )
 • وزش باد شدید و گرد و خاک در کشور

  مدیر پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی نسبت به وزش باد شدید در جنوب غرب کشور و برخی مناطق شرقی و جنوب شرقی کشور خبر داد. (ادامه)

  (10 ساعت پیش - ساعت 09:03:15 - منبع: تابناک )
 • افزایش خطر سنگ کلیه با استرس

  یک ارولوژیست گفت: سنگ کلیه سومین بیماری شایع دستگاه دفع ادرار است و عوامل مختلفی از جمله وراثت، آب و هوا، مصرف کم آب، استرس و شغل از جمله شغل های پشت میزی در میزان خطر بروز این بیماری موثر است. به گزارش فارس، علی حمیدی مدنی، متخصص اورولوژی درباره سنگ دستگاه ادراری گفت: سنگ های دستگاه ادراری .. (ادامه)

  (22 ساعت پیش - ساعت 09:00:22 - منبع: تابناک )
 • کشف بيش از ۴ تن مواد مخدر طي ۷ روز گذشته

  قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر، از کشف ۴ هزار و 114 کیلوگرم انواع مواد مخدر طی ۷ روز گذشته خبر داد. به گزارش خراسان، «علیرضا جزینی» گفت: طی ۷ روز گذشته، ۴ هزار و 114 کیلوگرم انواع مواد مخدر کشف شده که از این مقدار ۲ هزار و 420 کیلوگرم تریاک بوده است. وی ادامه داد: طی این مدت، 18 .. (ادامه)

  (۱۳۹۳/۵/۲ - ساعت 07:46:14 - منبع: تابناک )
 • فرار ازجهنم زندگی در خانه پدری

  زن 50 ساله یمنی پس از نیم قرن زندگی مرارت بار تحت سرپرستی پدری دیوانه، زندگینامه سیاه خود را به نگارش درآورده است. به گزارش ایران، «گابریلا گیلسپی» یکی از هزاران عروس کم سن و سالی بود که با خشونت و خودخواهی پدر به عقد مردی ناشناخته درآمد و زندگی سخت و تلخی را تجربه کرد. این زن که در حال حاضر .. (ادامه)

  (۱۳۹۳/۵/۲ - ساعت 07:46:13 - منبع: تابناک )
 • تیک‌تاک بمب ساعتی کبد چرب در ایران

  رییس شبکه هپاتیت کشور، تحرک ناکافی، تغذیه ناسالم و بویژه چاقی را از عوامل خطر ابتلا به "کبد چرب" خواند و نسبت به شیوع این بیماری بویژه در کودکان هشدار داد. به گزارش ایسنا، دکتر سید موید علویان یکی از فعالیت های مهم کبد را ذخیره سازی و سوخت و ساز چربی ها در بدن دانست و گفت: کبد طبیعی حاوی حدود .. (ادامه)

  (۱۳۹۳/۵/۲ - ساعت 07:46:04 - منبع: تابناک )
 • افزایش نسبی دمای هوا در نیمه شمالی کشور

  کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه از ظهر امروز تا اوایل هفته آینده دمای هوا در نیمه شمالی کشور افزایش نسبی خواهد داشت، گفت: آسمان اکثر مناطق کشور از جمله تهران فردا صاف است. به گزارش فارس، فریبا گودرزی درباره شرایط جوی کشور اظهار داشت: شرایط جوی کشور طی امروز با روز گذشته تفاوت چندانی .. (ادامه)

  (۱۳۹۳/۵/۲ - ساعت 07:45:40 - منبع: تابناک )
 • چهار آنتی‌استرس کدامند؟

  یک روانشناس معتقد است یادگیری مهارت مقابله با استرس در مدیریت فشارهای روانی مؤثر است. وی ورزش سخت، تغذیه و خواب مناسب و پرهیز از مصرف موادی مانند سیگار، الکل و مخدر را جزو آنتی استرس ها می داند. به گزارش فارس، اصغر کیهان نیا با اشاره به لزوم یادگیری مهارت مقابله با استرس به عنوان یکی از مهارت .. (ادامه)

  (۱۳۹۳/۵/۲ - ساعت 07:45:37 - منبع: تابناک )
 • باز هم تصادف، بلای جان حیات وحش پارک گلستان

  برخورد یک دستگاه خودرو سواری L۹۰ با یک آهو ماده در جاده آسیایی پارک ملی گلستان، منجر به تلف شدن آهو شد. (ادامه)

  (۱۳۹۳/۵/۲ - ساعت 03:36:31 - منبع: تابناک )