تابناک - اجتماعی

 • اینجا کودکان جلو چشم رهگذران «چسب» می‌کشند و کسی نمی‌بیند!

  در روزگاری که آمار و ارقام مرتبط با اعتیاد در کشورمان، حکایت از کوچ معتادان از مصرف مخدرهای صنعتی به انواع صنعتی و گرایش روزافزون جوانان به مواد مخدر دارد، مدتی است در قلب سیستان و بلوچستان، استعمال مخدر جدیدی باب شده که به نرخی بسیار اندک در دسترس عموم است؛ چسب همه کاره! (ادامه)

  (2 ساعت پیش - ساعت 09:05:21 - منبع: تابناک )
 • آیا محیط زیست با صنایع آلاینده دوستی کرده یا ماجرا چیز دیگری است؟

  حتی درخت توت هم که در برابر خشکسالی مقاوم است، خشکیده؛ این جمله باغدار به نتیجه آزمایش صورت گرفته گره زده می شود تا آلاینده بودن فولاد مبارکه ثابت شود. اما در ادامه ماجراهایی بیان می شود که به افشاگری شباهت دارد. افشاگری هایی که قصد داریم درباره شان افشاگری کنیم تا در کنار روایت نیمه دوم ماجرا، .. (ادامه)

  (6 ساعت پیش - ساعت 04:26:24 - منبع: تابناک )
 • سردرد رعدوبرقی چیست؟

  یک متخصص مغز و اعصاب با اشاره به سردرد ناشی از خونریزی زیر عنکبوتیه، گفت: این عارضه از زمان شروع تا حداکثر شدت کمتر از یک دقیقه زمان می برد و به اصطلاح رعد وبرقی خوانده می شود. به گزارش فارس، فرهاد عصارزادگان با بیان انوع سردرد اظهار داشت: سردردها به اولیه، ثانویه و نوراژیا تقسیم می شوند. سردرد .. (ادامه)

  (6 ساعت پیش - ساعت 04:26:22 - منبع: تابناک )
 • آخرین وضعیت جوی و ترافیکی جاده‌ها

  رئیس مرکز فرماندهی و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا آخرین وضعیت جوی و ترافیکی جاده های کشور را تشریح کرد. به گزارش ایسنا، سرهنگ محمد حسین حمیدی در این باره گفت: برابر آخرین اطلاعات دریافتی از مراکز کنترل ترافیک در حال حاضر در محورهای استان های کرمانشاه، فارس، اصفهان و چهارمحال و بختیاری بارش .. (ادامه)

  (6 ساعت پیش - ساعت 04:26:20 - منبع: تابناک )
 • طب سنتی نسخه سرماخوردگی را پیچید

  یک متخصص طب سنتی اعلام کرد: از مصرف غذاهای تند، غلیظ، بسیارشور و ترش، چرب و سرخ کرده، لبنیات، روغن زیاد، نوشیدنی ها و غذاهای مولد گاز مثل حبوبات، گردو، پنیر کهنه، سیر و پیاز خام و سبزی های تند در هنگام سرماخوردگی پرهیز کرد. به گزارش فارس، غلامرضا کردافشاری گفت: برای درمان سرماخوردگی بوییدن برخی .. (ادامه)

  (10 ساعت پیش - ساعت 12:24:19 - منبع: تابناک )
 • توصیه وزارت بهداشت به پزشکان متخصص

  قائم مقام وزیر بهداشت، گفت: تلاش ما در وزارت بهداشت حذف کامل دریافتهای غیر متعارف و جلوگیری از دریافت هرگونه تعرفه خارج از ابلاغ است. به گزارش مهر، دکتر ایرج حریرچی با اشاره به تاکید و عزم وزیر بهداشت برای مقابله با دریافت های غیرمتعارف تصریح کرد: با ابلاغ تعرفه های موجود نباید دیگر شاهد دریافت .. (ادامه)

  (10 ساعت پیش - ساعت 12:24:18 - منبع: تابناک )
 • یبوست به دلیل مصرف بیش از حد نوشابه

  دستیار تخصصی طب سنتی با اشاره به راه های رفع یبوست در سرد مزاجان نسبت به بیماری یبوست به دلیل مصرف بیش از حد نوشابه هشدار داد. به گزارش تسنیم، باید دانست که برخی از انواع یبوست، اساساً نیاز به مداخلات درمانی زیاد ندارند و افراد می توانند با اصلاح روش زندگی، مشکل خود را به حداقل برسانند. مثلاً .. (ادامه)

  (10 ساعت پیش - ساعت 12:24:16 - منبع: تابناک )
 • ارتباط اگزما با خطر شکستگی استخوان

  نتایج بدست آمده از یک تحقیق جدید حاکی از آن است بیماری پوستی اگزما موجب افزایش خطر شکستگی استخوان و آسیب دیدگی مفاصل می شود. به گزارش ایسنا، در مطالعه انجام گرفته روی 34 هزار و 500 فرد بزرگسال، متخصصان آمریکایی دریافتند: در میان هفت درصد از افرادی که به اگزما مبتلا بوده اند خطر شکستگی استخوان و .. (ادامه)

  (10 ساعت پیش - ساعت 12:24:15 - منبع: تابناک )
 • تصویر‌نگاری متهم احتمالی اسيدپاشی

  با مشخصاتی که قربانیان و یا آنهایی که در معرض تهدید قرار گرفته بودند، از متهم تصویری ترسیم و تصویر نگاری کرده و آن را بررسی می کنیم. این عکس ها تنها سرنخ هستند و ما فعلا نمی توانیم در این باره مطلبی را قطعی اعلام کنیم، زیرا متهم در همه جا با چهره باز دیده نشده است و ما تمام سرنخ ها را دنبال می .. (ادامه)

  (۱۳۹۳/۸/۸ - ساعت 06:52:49 - منبع: تابناک )
 • اختلاف مالي به آدم ربايي کشيد

  اختلاف مالی ۵۰میلیونی در حالی به گروگانگیری انجامید که آدم ربایان حدود ۳۰دقیقه بعد در چنگ قانون گرفتار شدند. به گزارش خراسان، فرمانده انتظامی خراسان رضوی در تشریح این پرونده گفت: ساعت 14:30 روز سه شنبه گذشته ماجرای آدم ربایی سرنشینان یک دستگاه خودروی سمند در محدوده رضاشهر مشهد به پلیس گزارش شد .. (ادامه)

  (۱۳۹۳/۸/۸ - ساعت 06:52:41 - منبع: تابناک )