فرارو

 • کتاب عبدالحسین زرین‌کوب سه‌زبانه شد

  مرحله آماده سازی ترجمه انگلیسی و عربی کتاب «از گذشته ادبی ایران» نوشته مرحوم دکتر عبدالحسین زرین کوب، ادیب و منتقد نام دار ایرانی، در پانزدهمین سالگرد درگذشت این استاد ادبیات فارسی به پایان رسید. (ادامه)

  (2 ساعت پیش - ساعت 04:03:38 - منبع: فرارو )
 • نوميدی يعني عقيم كردن ذهن و روان

  دنبال بهانه بودم برای گفت وگو، نه گفت وگویی دم دستی و سرسری، گفت وگویی که از آن «حرف»های شنیدنی در بیاید؛ «زوال کلنل» که این روزها نقل محافل است، ایده یی تکراری به نظرم می آمد، در ثانی اساسا رمان هنوز چاپ نشده است، پس حرف ها درباره اش جملگی حاشیه اند و حاشیه از حد که بگذرد... (ادامه)

  (2 ساعت پیش - ساعت 04:03:27 - منبع: فرارو )
 • حجاب پروین اعتصامی مانع ساخت یک فیلم!

  محسن علی اکبری با انتقاد از مشخص نبودن تکلیف خوب یا بد بودن ساختن فیلم فاخر گفت که قصد داشته با رسول صدرعاملی فیلم سینمایی زندگی «پروین اعتصامی» را بسازد اما مدیران میانی فرهنگی به دلیل مساله حجاب وی از این کار ممانعت کرده اند؛ این در حالی است که چند روز قبل رهبر معظم انقلاب از این شاعر معاصر .. (ادامه)

  (2 ساعت پیش - ساعت 04:03:21 - منبع: فرارو )
 • «خانوم»؛ فیلمی برای خانواده‌ها

  تینا پاکروان «خانوم» را فیلمی برای خانواده ها و در تقدیر از جایگاه زنان معرفی کرد. (ادامه)

  (2 ساعت پیش - ساعت 04:03:15 - منبع: فرارو )
 • اعتراض مرضیه برومند به کارت‌های مهمان‌های ویژه

  واکنش متفاوت تماشاگران نسبت به نمایش «مریم» و ترک سالن توسط مرضیه برومند در اعتراض به ورود بیش از حد میهمانان ویژه، از مهمترین اتفاقات سومین روز جشنواره تئاتر عروسکی در تئاتر شهر بود. (ادامه)

  (2 ساعت پیش - ساعت 04:03:09 - منبع: فرارو )
 • کنایه زرین‌کوب به برخی افراد و برنامه «هویت»

  در مراسم بزرگداشت عبدالحسین زرین کوب از جایگاه این استاد فقید سخن گفته شد. همچنین در بیان خاطره ای به کنایه او به برخی افراد و برنامه «هویت» اشاره شد. (ادامه)

  (2 ساعت پیش - ساعت 04:03:01 - منبع: فرارو )
 • روحِ تازه‌ به سینما دمیده می‌شود

  چهار فیلم تازه از صبح فردا چهارشنبه 26 شهریور راهی اکران می شوند و علاقمندان به سینما در تهران و شهرستان ها می توانند شاهد تماشای «آرایش غلیظ»، «خانوم»، «خواب زده ها» و «آتش بس 2» باشند. (ادامه)

  (2 ساعت پیش - ساعت 04:02:55 - منبع: فرارو )
 • شبانه‌ها در غیابِ احمد شاملو

  «شبانه ها در غیاب احمد شاملو» و سه کتاب دیگر سیدعلی صالحی پاییز امسال روانه بازار کتاب می شوند. «شبانه ها در غیاب احمد شاملو» از جدیدترین کتاب های این شاعر است که از سوی نشر چشمه به بازار شعر می رسد. (ادامه)

  (2 ساعت پیش - ساعت 04:02:50 - منبع: فرارو )
 • ظاهرِ روشنفکرانه، باطنِ کاسبکارانه!

  کتاب «سینما و من» هم مروری است بر زندگی یک سینماگر و هم دارای شرح و وصف هایی از حیات تئاتر، سینما و تلویزیون از اواخر دهه 40 تا اواخر دهه 80. روایتی جذاب از سرگذشت یک سینماگر در متن سینمای ایران... (ادامه)

  (2 ساعت پیش - ساعت 04:02:41 - منبع: فرارو )
 • با بیل و کلنگ به جان تاریخ یزد افتادند

  بلوار بسیج یزد واقع در بافت قدیم این شهر، این روزها جراحت‏های عمیق تری را بر پیکره خود شاهد است که این جراحت‎‎ها برای این بلوار که از ابتدا نیز هویت مخدوشی داشته، غیرقابل تحمل است. (ادامه)

  (2 ساعت پیش - ساعت 04:02:34 - منبع: فرارو )