خبرخون

امروز : چهارشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۶

آخرین بروز رسانی : لحظاتی پیش

خبرهای امروز : 14726

۷۸ درصد از مساحت عرصه های منابع طبیعی چهارمحال و بختیاری مرتع است

۷۸ درصد از مساحت عرصه های منابع طبیعی چهارمحال و بختیاری مرتع است
خبر خون، یک ربات جستجوگر اخبار است. خبرخون یک خبرگزاری نیست. از آنجا که نظارت انسانی برروی اخبار منتشر شده توسط خبرگزاری ها از طرف تیم خبر خون صورت نمی گیرد، در صورتیکه خبری باعث نقض حقوق شما شده است، لطفا با ما تماس بگیرید.
انتشار: منبع : آتیه کار مشاهده خبر در سایت منبع
به اشتراک بگذارید:
۷۸ درصد از مساحت عرصه های منابع طبیعی چهارمحال و بختیاری مرتع است

رییس امور فنی مرتع اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان چهارمحال و بختیاری گفت: ۷۸ درصد از مساحت عرصه های منابع طبیعی چهارمحال و بختیاری مرتع است۰

فرزاد مردانی اظهار کرد: از یک میلیون و ۴۰۰ هزار هکتار عرصه های طبیعی، ۷۸ درصد آن معادل یک میلیون و ۹۳ هزار هکتار مرتع است.

وی افزود: تا کنون برای ۵۲۰ هزار هکتار از مراتع استان طرح مرتع داری تهیه شده و از این میزان ۲۵۰ هزار هکتار آن به مرتعداران واگذار شده است.

مردانی خاطرنشان کرد:  تهیه طرح های تلفیقی مرتعداری از جمله سیاست های تدوین شده امور کاربری مراتع هستند که با در نظر گرفتن پتانسیل های بالقوه و بالفعل مرتع، راهکارهای احیاء، توسعه و بهره برداری اصولی مراتع تعیین می شود.

وی شخم و شیار در سطح مراتع، چرای خارج از فصل چرا و مازاد بر ظرفیت مرتع، بهره برداری غیراصولی از گیاهان دارویی و صنعتی و بوته کنی را از مهم ترین عوامل تخریب مراتع دانست و گفت: اجرای طرح های عمرانی بدون مطالعه و بدون ارزیابی زیست محیطی نیز باعث تخریب مراتع می شود.

رییس امور فنی مرتع اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان در خصوص تعداد بهره برداران مجاز و غیرمجاز از مراتع، تصریح کرد: تعداد بهره برداران مجاز از مراتع در استان ۲۲ هزار خانوار و تعداد بهره بردار غیرمجاز معمولاً سه برابر خانوارهای مجاز است.

مردانی در پایان خاطرنشان کرد: متأسفانه تعداد زیادی از دامداران استان های اصفهان، خوزستان و لرستان نیز قبل از موعد دام خود را در مراتع استان وارد می کنند و از این طریق باعث تخریب مراتع استان می شوند.

منبع ایسنا

کدخبرنگاری۱۸۰۱

نظر خود را بنویسید

با استناد به ماده 74 قانون تجارت الکترونیک مصوب 1382/10/17 مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت خبرخون مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر می باشد، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوای خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است