خبرخون

امروز : پنج شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۶

آخرین بروز رسانی : یک دقیقه پیش

خبرهای امروز : 850

بررسی عملکرد وزیر بهداشت در دولت یازدهم

بررسی عملکرد وزیر بهداشت در دولت یازدهم
خبر خون، یک ربات جستجوگر اخبار است. خبرخون یک خبرگزاری نیست. از آنجا که نظارت انسانی برروی اخبار منتشر شده توسط خبرگزاری ها از طرف تیم خبر خون صورت نمی گیرد، در صورتیکه خبری باعث نقض حقوق شما شده است، لطفا با ما تماس بگیرید.
انتشار: منبع : خانه ملت مشاهده خبر در سایت منبع
به اشتراک بگذارید:

 به گزارش خبرگزاری خانه ملت، عباسعلی پوربافرانی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر این که وزیر بهداشت یکی از موفق ترین وزرای دولت یازدهم به شمار می رود، تصریح کرد: هیچکس به جز دکتر حسن هاشمی شجاعت اجرای طرح تحول سلامت بدون در اختیار داشتن منابع پایدار را نداشت و هر فرد دیگری به جای وی بود، صبر می کرد تا اعتبارات مالی تامین شود و سپس طرح را عملیاتی می کرد.

نماینده مردم نایین، خور و بیابانک در مجلس شورای اسلامی، افزود: دکتر هاشمی علاوه بر شجاعت و جسارت، فردی دانشگاهی و انقلابی است و در مجموع چهره محبوبی در میان مردم و همچنین دولتی هاست.

وی با بیان این که رئیس جمهور همواره از طرح تحول سلامت به عنوان مهمترین برنامه دولت و سیستم بهداشت و درمان یاد می کند، اظهار داشت: با توجه به عملکرد موفق دکتر هاشمی، امیدواریم طرح تحول سلامت با مرتفع شدن نواقص موجود همچنان تداوم پیدا کند.

بررسی عملکرد وزیر بهداشت در دولت یازدهم
نماینده مردم نایین همچنین در خصوص ارزیابی کابینه دوازدهم عنوان کرد: در لیست ارائه شده از سوی رئیس جمهور، نام وزرای قوی و ضعیفی مشاهده می شود، اما این که چه کسی رای می آورد باید ببینیم نمایندگان، کمیسیون ها و مجامع چه نظری در خصوص برنامه های وزرای پیشنهادی دارند تا بر اساس آن، وزیر وزارتخانه متبوع انتخاب شود.

بررسی عملکرد وزیر بهداشت در دولت یازدهم

وزیر بهداشت رای اعتماد خوبی از مجلس می گیرد

اکبر ترکی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به این که وزیر بهداشت، وزیر توانمندی است وعملکرد مطلوبی در بخش بهداشت و درمان داشته است، تاکید کرد: با توجه به دستاوردهای قابل توجه طرح تحول سلامت، وزیر بهداشت رای اعتماد خوبی از مجلس کسب خواهد کرد.

نماینده مردم فریدن، فریدونشهر، چادگان و بوئین میاندشت اصفهان در مجلس شورای اسلامی، افزود: با این که طرح تحول سلامت رضایتمندی مردم را کسب کرده است، اما شخص دکتر هاشمی نیز بر وجود چالش های متعدد در این طرح واقف است و با مرتفع کردن چالش های موجود، تامین منابع پایدار، اجرای نظام ارجاع و راهنمای بالینی، طرح تحول سلامت سرانجام خوبی خواهد داشت

بررسی عملکرد وزیر بهداشت در دولت یازدهم

وزیر بهداشت برای ارتقای سلامت مردم از خود و خانواده اش گذشته است

دکتر منوچهر جمالی سوسفی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گفت: وزیر بهداشت به لحاظ اقتصادی هیچ نیازی به حضور پست وزارت بهداشت ندارد و معتقدم دکتر هاشمی برای ارتقا نظام سلامت مردم و کشور از خود و خانواده اش گذشته است.

نماینده مردم شهرستان رودبار در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به این که طرح تحول سلامت اقدام پسندیده و ارزنده ای بود که در دولت یازدهم اجرا شد، افزود: با وجود تلاش های بی دریغ دکتر هاشمی، هنوز بسیاری از فازهای طرح تحول سلامت مثل نظام ارجاع به اجرا درنیامده است که به طور قطع و با کمک دکتر هاشمی می توانیم کاستی های این طرح بزرگ کشوری را مرتفع کنیم.

وی همچنین در مورد ارزیابی کلی خود از لیست کابینه دوازدهم اظهار داشت: برخی از وزرا چهره ای شاخصی هستند که در دولت یازدهم حضور داشتند، اما نام های جدیدی در بخش های اقتصاد، ارتباطات و نیرو به چشم می خورد که برای تایید و کسب را اعتماد مجلس به بررسی و مطالعه بیشتر نیاز دارند.

نماینده مردم رودبار تصریح کرد: هریک از اعضای کابینه که رای اعتماد مجلس را کسب کنند، موظف به حمایت از آن ها هستیم تا خللی در روند کار دولت یازدهم ایجاد نشود

بررسی عملکرد وزیر بهداشت در دولت یازدهم

وزیر بهداشت سیستم بهداشت و درمان منفعل کشور را پویا کرد

حسین امیری خامکانی عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، گفت: وزیر بهداشت از جمله وزرای پرکار دولت یازدهم بود که نقش مهمی در ایجاد پویایی و تحرک در سیستم بهداشت و درمان  منفعل کشور داشت و امیدواریم این روند با پشتوانه مالی پایدار همچنان تداوم داشته باشد.

نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به این که مخالفان طرح تحول سلامت و برخی کارشناسان از تامین نشدن منابع پایدار طرح تحول سلامت ابراز نگرانی می کنند، افزود: برای پایان دادن به این نگرانی ها ضروری است که دولت منابع پایدار  را به طرح تحول سلامت اختصاص دهد تا بخش بهداشت و درمان کشور با مشکل نبود منابع مالی مواجه نشود.

وی در خصوص ارزیابی خود از کابینه دوازدهم اظهار داشت: با توجه به مشکلات اقتصادی و معضل بیکاری در جامعه، تیم اقتصادی شامل وزارت اقتصاد و چند دستگاه دیگر مثل سازمان برنامه و بودجه باید با یکدیگر همگام و هماهنگ باشند و برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدتی برای فعال شدن سیستم اقتصاد کشور ارائه دهند.

به گزارش جمهوریت، این نماینده مردم در مجلس دهم، با اشاره به معضل کمبود آب در کشور خاطرنشان کرد: در حوزه آب نیز سه دستگاه محیط زیست، وزارت نیرو و جهاد کشاورزی باید همگام با تیم اقتصادی دولت برنامه ریزی بلند مدتی برای حل بحران آب ارائه دهند که این مساله تبدیل به یک چالش اصلی و امنیتی در کشور شده است./

پایان پیام

نظر خود را بنویسید

با استناد به ماده 74 قانون تجارت الکترونیک مصوب 1382/10/17 مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت خبرخون مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر می باشد، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوای خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است