خبرخون

امروز : شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶

آخرین بروز رسانی : لحظاتی پیش

خبرهای امروز : 4193

دولت کلان نگر پاسخگو، مجلس تیزبین پرسشگر

دولت کلان نگر پاسخگو، مجلس تیزبین پرسشگر
خبر خون، یک ربات جستجوگر اخبار است. خبرخون یک خبرگزاری نیست. از آنجا که نظارت انسانی برروی اخبار منتشر شده توسط خبرگزاری ها از طرف تیم خبر خون صورت نمی گیرد، در صورتیکه خبری باعث نقض حقوق شما شده است، لطفا با ما تماس بگیرید.
انتشار: منبع : خانه ملت مشاهده خبر در سایت منبع
به اشتراک بگذارید:
به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ کمال الدین پیر موذن نماینده دور نهم مجلس شورای اسلامی در مطلبی به طرح ویژگی های وزیران کابینه دوازدهم پرداخت.
 
متن یادداشت به شرح زیر است؛
 
رئیس جمهور براساس اصول ١١٣ تا ١٣٠ قانون اساسی، مسئولیت اجرای قانون اساسی، این میثاق ملی را دارند و هیأت وزیران بطور مشترک نسبت به رئیس جمهور، مجلس و رهبر مسئولیت دارند.
 
مجموعه دولت باید افرادی مجرب، کاربلد، خوش سابقه اجرایی و آبدیده و یکدست و هماهنگ با رئیس جمهور، معتقد به اصول اسلام و نظام ارزشی انقلاب، با انگیزه کامل، با نشاط و افتخار، خود را وقف خدمت به ملک و ملت نمایند و در عمل مسئولیت مشترک را در دولت بپذیرند، در این صورت همه کلان نگر خواهند بود و برنامه ها را پیش خواهند برد، دچار بخشی نگری نخواهند شد و توسعه متعادل و مناسب و در چارچوب عدالت اجتماعی انجام خواهد شد، اگر خدایی نکرده در دولت ناهماهنگی باشد و وزرا اعتقادی به جامع نگری نداشته و کلان نبینند، هم منابع ضایع می شود و هم اهداف تحقق پیدا نمیکند؛ به ویژه در ارتباط با مسائل اقتصادی که مجموعه باید هم فکر، هم نظر و هماهنگ باشند تا بتوانند منابع را خوب تخصیص دهند و حداکثر بهره وری حاصل و رشد شتابنده اقتصادی محقق شود.
 
وزیران کابینه دوازدهم، بی تردید اجازه نخواهند داد که حقوق مردم در دستگاه های اجرایی زیرپا گذاشته شود و به مطالبات به حق مردم بها ندهند.
 
وزرای پیشنهادی با فداکاری، با خلوص و حسن نیت همکاری رییس جمهور را پذیرفتند و با رعایت اعتدال، انصاف و زمینه سازی برای استفاده بهینه از همه نیروهای کارآمد و بخصوص توجه کافی به استعدادهای محلی و منطقه ای و نیز بهره گیری کامل از توان شگرف جوانان، اقوام و زنان متهد، پرهیز از بخشی نگری در برنامه ریزی کلان ملی هماهنگ کامل با اجزای مختلف دولت و مجلس شورای اسلامی با تمکین کامل در برابر قانون و استقبال از نقد و بالاخره خداوند بزرگ را در همه عرصه، حاضر و ناظر دانسته و رضای او را بر رضای هرکس دیگر ترجیح داده و با مهربانی و شفقت به ملت رشید ایران ، خود را خدمتگذار خلق خدا دانسته، در خدمت منافع نظام و کیان خواهند بود.
 
طبیعی است که نمایندگان ملت نیز در دادن رای اعتماد، رضایت خداوند متعال را بر هرچیز، چه رسد به گرایشات جناحی و سیاسی ترجیح می دهند و تبلور قدردانی از خلق حماسه سیاسی ملت با حمایت از کابینه شایسته رئیس جمهور مقتدر نشان خواهند داد و در بعد نظارتی هم، بجد "دولت پاسخگو و مجلس پرسشگر" را رقم خواهند زد./
پایان پیام
نظر خود را بنویسید

با استناد به ماده 74 قانون تجارت الکترونیک مصوب 1382/10/17 مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت خبرخون مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر می باشد، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوای خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است