خبرخون

امروز : دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶

آخرین بروز رسانی : لحظاتی پیش

خبرهای امروز : 8209

اعطای کرسی پژوهشی «میرزاخانی» به ریاضیدانان

خبر خون، یک ربات جستجوگر اخبار است. خبرخون یک خبرگزاری نیست. از آنجا که نظارت انسانی برروی اخبار منتشر شده توسط خبرگزاری ها از طرف تیم خبر خون صورت نمی گیرد، در صورتیکه خبری باعث نقض حقوق شما شده است، لطفا با ما تماس بگیرید.
انتشار: منبع : مجله اینترنتی برترین ها مشاهده خبر در سایت منبع
به اشتراک بگذارید:
ایسنا: از سوی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کرسی پژوهشی «مریم میرزاخانی» اعطا می شود.
 
 از سوی صندوق حمایت از پژوهشگران صورت می گیرد؛اعطای کرسی پژوهشی «مریم میرزاخانی» به ریاضیدانان

دکتر نصرت الله ضرغام، رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران در نشست خبری امروز با اشاره به اعطای کرسی پژوهشی مریم میرزاخانی گفت: این کرسی پژوهشی به محققانی که در زمینه ریاضیات، علوم پایه و فیزیک فعالیت می کنند، اعطا می شود.

وی با بیان اینکه به صاحبان این کرسی مبلغ 50 میلیون تومان اعطا می شود، خاطر نشان کرد: صاحبان این کرسی می توانند دو پژوهشگر پسا دکتری پذیرش کنند.

ضرغام با اشاره به شرایط اعطای این کرسی، توضیح داد: محققان فعال در حوزه ریاضیات باید خلاصه ای از رزومه تحقیقاتی خود را به صندوق ارسال کنند تا ما با بررسی پرنده های آنها اقدام به اعطای این کرسی به بهترین فرد کنیم.

وی تاکید کرد: ارزیابی های ما در این زمینه کمی نیست و بر اساس کیفیت بهترین پروژه فرد مورد نظر انتخاب می شود.

رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران تاکید کرد: اعطای این کرسی به مدت 10 سال خواهد بود.

همکاری های بین المللی صندوق با مراکز تحقیقاتی دنیا

رییس صندوق حمایت از پژوهشگران با اشاره به همکاری های بین المللی این صندوق گفت: تاکنون 3 قرارداد همکاری با چین منعقد کرده ایم که 2 مورد آن به مرحله اجرا درآمده است.

وی زمینه همکاری با چین را در حوزه های انجام پروژه های مشترک، مبادله استاد و دانشجو و پذیرش دانشجویان پسا دکتری ذکر کرد و ادامه داد: علاوه بر آن با بنیاد علوم روسیه اجرای 18 پروژه تحقیقاتی مشترک را در دستور کار داریم.

برگزاری جشنواره اندیشمندان

ضرغام از برگزاری جشنواره «اندیشمندان و دانشمندان جوان» خبر داد و اظهار کرد: این جشنواره 8 آذرماه امسال در حوزه های علوم پایه و زیستی برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: این جشنواره در 5 بخش زمین شناسی، فیزیک، ریاضی، علوم کامپیوتر و شیمی برگزار خواهد شد و دانشگاه ها و مراکز علمی و تحقیقاتی می توانند ایده ها و طرح های خود را به این جشنواره ارسال کنند.

رییس صندوق حمایت از پژوهشگران ادامه داد: به 3 طرح برتر جوایزی اهدا خواهد شد، ضمن آنکه به یک طرح برتر نیز گرنت پژوهشی اعطا می شود.

ضرغام از راهیابی این جشنواره به فرابورس خبر داد و گفت: این امر زمینه تجاری سازی طرح های ارسال شده به این جشنواره را فراهم خواهد کرد.

حمایت از طرح های تحقیقاتی

وی با اشاره به اقدامات صندوق حمایت از پژوهشگران در زمینه تجاری سازی، یادآور شد: حمایت از ثبت پتنت بین المللی از جمله این اقدامات است که در 3 ماه اول امسال از ثبت بین الملل 9 اختراع حمایت شده است.

ضرغام با تاکید بر اینکه 22 درصد اختراعات ثبت بین الملل شده اند، افزود: این صندوق 100 درصد هزینه های ثبت بین الملل اختراعات را پرداخت خواهد کرد.

حمایت از پایان نامه های دکتری

رییس صندوق حمایت از  پژوهشگران با اشاره به برنامه این صندوق در زمینه حمایت از رساله دکتری، گفت: در هر سال 2 بار فراخوان صادر می شود. در سال قبل 103 پایان نامه دکتری مورد حمایت قرار گرفت.

وی تعداد پایان نامه های دکتری حمایت شده در سال جاری را 150 رساله عنوان کرد و افزود: در سال 96 درصدد هستیم 300 رساله را مورد حمایت قرار دهیم.
نظر خود را بنویسید

با استناد به ماده 74 قانون تجارت الکترونیک مصوب 1382/10/17 مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت خبرخون مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر می باشد، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوای خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است