خبرخون

امروز : شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶

آخرین بروز رسانی : لحظاتی پیش

خبرهای امروز : 4193

این برد به انسجام تیمی استقلال کمک می کند/ منصوریان دیگر نباید دست به تغییرات بزند

این برد به انسجام تیمی استقلال کمک می کند/ منصوریان دیگر نباید دست به تغییرات بزند
خبر خون، یک ربات جستجوگر اخبار است. خبرخون یک خبرگزاری نیست. از آنجا که نظارت انسانی برروی اخبار منتشر شده توسط خبرگزاری ها از طرف تیم خبر خون صورت نمی گیرد، در صورتیکه خبری باعث نقض حقوق شما شده است، لطفا با ما تماس بگیرید.
انتشار: منبع : جام نیوز مشاهده خبر در سایت منبع
به اشتراک بگذارید:

به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، شوت دیدنی جباروف باعث شد تا نخستین گل فصل استقلال روی خلاقیت فردی این هافبک ازبکستانی بدست آید و هواداران آبی حاضر در ورزشگاه آزادی را حسابی به وجد آورد. در خصوص بازی شب گذشته استقلال و تراکتورسازی با صمد مرفاوی بازیکن و مربی پیشین استقلال صحبت کردیم که توصیه های او به منصوریان و نکات دیگر را در ادامه می خوانید.

 

اولین برد استقلال در لیگ برتر برابر تراکتورسازی؟

 

با توجه به اینکه استقلال در دو بازی گذشته نتیجه لازم را نگرفته بود و انسجام تیمی نداشت، بازی دیروز برای استقلال خیلی مهم بود. این بازی شرایط خیلی سختی داشت و این برد برای استقلال خیلی مهم بود که بتواند 3 امتیاز را بدست آورد. این پیروزی به انسجام تیمی خوب استقلال کمک می کند تا بتواند در هفته های آینده بهتر و هماهنگ تر شود. من فکر می کنم این تیم دیگر نباید تغییراتی در ترکیب داشته باشد. اگر نیازی هم به تغییر باشد فقط در یکی، دو پست لازم است. استقلال می تواند همین روند را ادامه دهد تا بازیکنان بتوانند در زمین هماهنگ تر شوند و به خوبی خودشان را در زمین پیدا کنند.

 

نکته مهم درباره این بازی و دیدارهای قبلی که اهمیت داشت و قبلا هم در صحبت های فنی گفته بودم اینکه استقلال در بازی شب گذشته -که در بازی های قبل انجام نمی داد- پشت هافبک های تیم حریف توانست صاحب توپ شود و به دروازه تیم تراکتور نزدیک شود. هم 20، 25 دقیقه اول و هم گلی را که استقلال به ثمر رساند حاصل پاسی بود که شجاعیان از پشت هافبک های تراکتورسازی ارسال کرد و جباروف صاحب توپ شد که با از استفاده از خلاقیت خود با یک شوت خوب توپ را وارد دروازه کرد. بازیکنان هجومی استقلال باید بتوانند پشت هافبک های حریف صاحب توپ شوند و با استفاده از بازی ترکیبی و یا از خلاقیت خودشان بهره ببرند. در این بازی این موضوع مشاهده شد، هم توسط جباروف و بازیکنان دیگر مثل شجاعیان که این می تواند به استقلال کمک کند و تیم در حال ورود به این مرحله است که بتواند پشت هافبک ها و مدافعان حریف توپ گیری و استفاده کند.

 

ولی این تنها کافی نیست که استقلال بخواهد از دفاع خودش فقط بازی سازی کند و جلوی تیم حریف بازی کند. این کافی نیست و باید بتواند از پشت بازیکنان حریف هم استفاده کند که در حال حاضر به آنجا هم می رسد. نهایتا باید بگویم که استقلال در دفاع اشتباهاتی داشت که اگر تراکتوری ها از این موضوع استفاده می کردند ممکن بود استقلال گلی دریافت کند که این به دلیل مقداری ناهماهنگی در سمت چپ بود که به خاطر تغییر توسط آبی ها نسبت به بازی های گذشته بود. تیم منصوریان باید در دفاع تیمی کمی منسجم تر شوند چون تیم تراکتور هم به خوبی توانست هافبک های استقلال را تحت فشار بگذارد، مخصوصا در نیمه دوم. استقلال باید در خط میانی سرعت بازی خود را بالا ببرد و این هم از نظر من شدنی است زیرا استقلال نفرات لازم برای این کار را دارد. در نهایت باید گفت که وجود پژمان منتظری در خط دفاع استقلال می تواند برای این تیم یک نعمت باشد که هم توانایی کار دفاعی و رهبری را دارد و هم می تواند در بازی سازی و تدارک حمله برای استقلال نقش مفید و موثری داشته باشد. همچنین نشانه هایی در بازی استقلال می بینم که هفته به هفته بهتر خواهد شد و اعتقاد دارم این تیم باید هرچه زودتر به انسجام تیمی برسد تا از قافله عقب نماند.

 

منصوریان و اعتقاد به تغییرات باتوجه به بازی حریف؟

 

بازی های حریف درست است ولی استقلال، استقلال است. هر کسی یک تفکری دارد و دخالتی در تفکرات منصوریان نمی کنم ولی استقلال زمانی که چیزی را بدست می آورد باید همان روند را ادامه دهد. یکی ، دو تغییر در تیم طبیعی است ولی بیشتر از این باعث می شود انسجام تیمی دچار لغزش شود. من فکر می کنم استقلال دیگر نباید دست به تغییرات بزند و درست است که همه بازیکنان استقلال توانمند و به لحاظ فنی قابل هستند ولی تغییرات در طول بازی هم می تواند خیلی مفید باشد و دست مربی در این زمان پر خواهد بود که هرکاری بخواهد انجام دهد.

 

سه بازی استقلال در لیگ و خط حمله بدون گل؟

 

به خاطر همین موضوعی است که گفتم، استقلالی ها از عقب خوب بازی سازی می کنند اما مشکل آنها پشت بازیکنان است. این به دلیل مشکل انفرادی بازیکنان نیست، همه آنها از جمله سجاد، بیت سعید و نفرات دیگر خوب هستند مثل شجاعیان. همه قابلیت حفظ توپ را دارند و می توانند یار خود را کنار بزنند ولی مهم این است که بتوانند خودشان را به پشت هافبک های حریف برسانند، صاحب توپ شوند و به دروازه نزدیک شوند. اگر این اتفاق رخ ندهد نمی توانند گلزنی کنند و از بازی ترکیبی بهره ببرند، نمی توانند خلاقیت خود را نشان دهند و مجبور می شوند از پرتاب اوت یا ضربات ایستگاهی استفاده کنند. استقلال در این چند بازی بیشتر از پرتاب های اوت و ضربات ایستگاهی استفاده کرده، فقط دیروز بود که این کار خوب را انجام دادند و به گل هم رسیدند. بنابراین استقلال در همه زمینه ها بازیکنان توانمندی دارد ولی نیاز به تمرینات تاکتیکی بیشتر دارند تا به آن چیزی که می خواهند برسند. اگر استقلال در این 3 بازی فقط یک گل زده، روی خلاقیت و پاس هوشمندانه شجاعیان به جباروف در پشت هافبک ها بود. پس استقلال برای گلزنی باید این کار را انجام دهد. تنها پاس های عرضی در مقابل تیم حریف کافی نیست بلکه باید در کانال های عمقی هم بتوانند پاس دهند که هافبک ها و مهاجمان استقلال پشت هافبک های حریف صاحب توپ شوند و به دروازه نزدیک شوند که این خیلی اهمیت دارد.

 

بازی با سایپا در هفته چهارم و رویارویی با علی دایی که 7 امتیاز از 3 بازی گرفته؟

 

ببینید بازی ها رفته رفته سخت می شوند، هم حریفان هماهنگ تر می شوند و هم خود استقلال مجبور است که به این هماهنگی برسد و نباید دیگر امتیازی از دست بدهد. تیم سایپا، جوان، دونده و فیزیکی است که به این راحتی به تیم مقابل باج نمی دهد بنابراین یک بازی سخت خواهد بود. در این چند بازی که سایپا انجام داده و من مشاهده کردم، تیمی فیزیکی و اهل درگیری است. این تیم صنعت نفت و استقلال خوزستان را مغلوب کرده پس تیم علی دایی جوان، دونده و باانگیزه است. این بازی برای استقلال سخت است ضمن اینکه تیم منصوریان هم در تحت فشار قراردادن حریف خوب کار می کند و این توانمندی را دارد. استقلال نیاز دارد تا حرکت رو به جلوی خود را سریع تر و روان تر کند.

 

اقدام برخی از بازیکنان سابق استقلال در شکایت به AFC و طلب شما از باشگاه؟

 

این بستگی به رفتار و تصمیم خود فرد دارد. حالا برخی ها به کنفدراسیون فوتبال آسیا روی آوردند که من نمی توانم بگویم کارشان درست است یا نه، آنها خودشان تصمیم گرفتند. ولی من شخصا از سال 88 از استقلال طلب دارم اما هنوز به طلبم نرسیده ام. شاید من از این آقایان قدیمی تر باشم و از سال 88 طلب دارم. حالا این افرادی که اعتراض کرده اند نمی دانم حق شان بوده یا نه، هر کسی مختار است کار خودش را انجام دهد. آن زمان خیلی با باشگاه صحبت کردم و در نهایت گفتند شکایت کن و از سازمان لیگ طلب خود را بگیر. وقتی آدم پولش را می خواهد و حق طبیعی او، خانواده اش و زحماتی که کشیده محسوب می شود باید پرداخت شود. گفتند از سازمان لیگ بگیر و ما هم این کار را انجام دادیم ولی نه الان سازمان لیگ به ما پولی داده و نه باشگاه استقلال. فعلا معلق است و هیچ چیز مشخص نیست، حتی من حکم کمیته انضباطی را دارم ولی هیچ چیز عملی نیست. حتی حکم کسر امتیاز از باشگاه را از سال 90 دارم ولی چیزی عملی نشده است، پس اینجا قانون ایراد دارد و حالت اجرایی ندارد که بعضی ها به AFC پناه می برند و حتی به فیفا که در آنجا پول خود را می گیرند. پس این قانون فوتبال ماست که ایراد دارد و باعث شده که تیم ها بدهکار شوند، اگر قانون ما قانون بود هیچ وقت یک باشگاه خودش را بدهکار نمی کرد و موظف می شد که بدهی خود را تسویه کند. اینجا قانونی تضمین شده ای ندارد که باشگاه ها را ملزم به پرداخت بدهی ها کند بنابراین تیم ها همینطور بدهکار می شوند و اینجا به آخر خط می رسیم. الان همه به دنبال چاره هستند ولی هنوز نتوانسته اند این موضوع را حل کنند.

 

بانک ورزش

نظر خود را بنویسید

با استناد به ماده 74 قانون تجارت الکترونیک مصوب 1382/10/17 مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت خبرخون مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر می باشد، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوای خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است