به گزارش خبرگزاری برنا-ایلام-علی هاشمی افزود: اگر بتوانم در فاصله دو ماه باقی مانده به بازی المپیک ریو بدنم را آماده نگه دارم و رکوردهایم را نیز افزایش دهم به کسب مدال در المپیک امیدوار هستم.
وی اظهار داشت: حضور در المپیک آرزوی هر ورزشکاری است و من نیز امیدوارم چنانچه در این رقابت ها حضور یافتم، بتوانم بهترین نتیجه و به آرزوی خود دست یابم.
وی در پاسخ به این مطلب که اگر وزنه هایی را که امروز بالای سر بردید در رقابت های قهرمانی آسیا در تاشکند به ازبکستان می زدید، شانس کسب مدال طلا را داشتید، گفت: در رقابت های قهرمانی آسیا از ناحیه زانو کمی درد داشتم و بعد از بازگشت از این رقابت ها (اردیبهشت 95) تمرینات خوبی را زیر نظر سجاد انوشیروانی سرمربی تیم ملی در اردبیل برگزار کردم و توانستم رکوردهایم را کمی ارتقا دهم.
وی در پاسخ به این سئوال که چرا در حرکات دوضرب وزنه 220 کیلوگرمی را نتوانستی بالای سر ببری گفت: از ناحیه پایم کمی التهاب داشتم و به همین دلیل نتوانستم این وزنه را بالا ببرم، البته در تمرینات بارها توانسته بودم این وزنه را مهار کنم.
علی هاشمی وزنه بردار دسته 94 کیلوگرم امروز در رقابت های بین المللی جام فجر با 173 کیلوگرم در یک ضرب و 212 کیلوگرم در دو ضرب و مجموع 385 کیلوگرم در جایگاه دوم قرار گرفت. در این دسته سهراب مرادی با مجموع 400 کیلوگرم اول شد.