خبرخون

امروز : دوشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۶

آخرین بروز رسانی : یک دقیقه پیش

خبرهای امروز : 14221

انسجام پتروشیمی های کوچک در پی ایجاد هلدینگ/ اقتصاد ایران پذیرای هلدینگ جدید است

انسجام پتروشیمی های کوچک در پی ایجاد هلدینگ/ اقتصاد ایران پذیرای هلدینگ جدید است
خبر خون، یک ربات جستجوگر اخبار است. خبرخون یک خبرگزاری نیست. از آنجا که نظارت انسانی برروی اخبار منتشر شده توسط خبرگزاری ها از طرف تیم خبر خون صورت نمی گیرد، در صورتیکه خبری باعث نقض حقوق شما شده است، لطفا با ما تماس بگیرید.
انتشار: منبع : خبرگزاری میزان مشاهده خبر در سایت منبع
به اشتراک بگذارید:
به گزارش خبرنگار گروه اقتصادی خبرگزاری میزان، در چند سال اخیر که خصوصی سازی جزئی از اقتصاد ایران به حساب آمده است انتقاداتی بر آن وارد است که خصوصی سازی پتروشیمی نیز فارغ از این موضوع نیست، در چند وقت اخیر شعری مقدم، مدیرعامل سابق صنایع پتروشیمی به شرایط فعلی پتروشیمی های واگذار شده انتقاد کرد و بر این باور است در پی خصوصی سازی، شرکت های واگذار شده توان تضمین جذب سرمایه گذاری را ندارند.

این انتقاد در حالی مطرح شد که اکثر کارشناسان با شعری مقدم موافق هستند و دلیل اصلی این امر را عدم نگاه یکپارچه به منافع صنعت پتروشیمی و مدیریت پتروشیمی ها توسط افراد غیرحرفه ای می دانند.

با این تفاسیر جای سوال است که اقتصاد ایران با توجه به شرایط رکود، تورم و نرخ بهره بالای بانکی توان ورود هلدینگ دیگری در صنعت پتروشیمی را دارد؟

در این رابطه مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس با بیان اینکه اقتصاد کشور توان ایجاد هلدینگ جدید در صنعت پتروشیمی را دارد، گفت: ایجاد هلدینگ در صنعت پتروشیمی می تواند قدرت تولید و فعالیت پتروشیمی ها را افزایش دهد.

عادل نژادسلیم در گفت و گو با میزان، در رابطه با صحبت های شعری مقدم مدیرعامل سابق صنایع پتروشیمی مبنی بر آنکه در پی خصوصی سازی توان تضمین جذب سرمایه را ندارند، اظهار کرد: صحبت های اخیر ایشان به این معنا است که سرمایه گذاران ضمانت شرکت های خصوصی شده که به تنهایی فعالیت می کنند را قبول نمی کنند و نمی توان این برداشت را کرد که شرکت های خصوصی سازی شده تماما با مشکلات فنی و تخصصی روبرو هستند.

وی با بیان اینکه هلدینگ ها با توجه به میزان تولید و فعالیت خود توانایی تضمین جذب سرمایه گذاری را دارند، گفت: اگر پتروشیمی هایی که خارج از هلدینگ قرار دارند، بتوانند با نگاه به منافع مشترک خود برای ایجاد هلدینگ جدید به جمع بندی برسند، راه اندازی هلدینگ جدید در صنعت پتروشیمی بسیار مناسب و مفید است.

مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس در پاسخ به این سوال که آیا در شرایط فعلی با توجه به وضعیت اقتصاد کشور و پتروشیمی ها، امکان ایجاد هلدینگ جدید وجود دارد، بیان کرد: اجماع در میان پتروشیمی ها بسیار مناسب ارزیابی می شود و این مهم عاملی خواهد شد تا قدرت پتروشیمی ها افزایش یابد، به طور قطع ایجاد هلدینگ انسجام پتروشیمی ها را در بر خواهد داشت.

نژادسلیم در رابطه با برندسازی در صنعت پتروشیمی برای حضور موثر در بازارهای جهانی گفت: شرکت های خصوصی باید برای خود برند و نام تجاری قوی در سطح بین المللی ایجاد کنند و در کنار آن ها شرکت ملی صنایع پتروشیمی نقش حاکمیتی خود را ایفا کند.

وی در پاسخ به این سوال که با رفع تحریم ها و رفت و آمد هیات های تجاری شرایط فعالیت پتروشیمی ها با تغییراتی مواجه شده است، خاطرنشان کرد: در پسابرجام شرایط بهتری ایجاد شده که در رفت و آمدهای هیات های تجاری مذاکرات مناسبی صورت گرفته است اما از زمان آغاز مذاکره تا به ثمر رسیدن نتایج همکاری حدود دو سال زمان نیاز است.

مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس در پایان در رابطه با برنامه های این هلدینگ صنعت پتروشیمی گفت: برنامه کلی هلدینگ خلیج فارس به صورت 5 ساله و تا پایان سال 97 تدوین شده است که اهداف اصلی تعریف شده آن در راستای افزایش حجم تولید، توسعه پتروشیمی های هلدینگ، حضور در بازارهای جهانی و ایجاد برند جهانی است، که 70 درصد استراتژی این هلدینگ توسعه واحدهای زیرمجموعه خود است.

انتهای پیام/

نظر خود را بنویسید

با استناد به ماده 74 قانون تجارت الکترونیک مصوب 1382/10/17 مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت خبرخون مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر می باشد، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوای خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است