خبرخون

امروز : سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶

آخرین بروز رسانی : یک دقیقه پیش

خبرهای امروز : 831

آرای انتخابات انجمن اسلامی دانشجویان خط امام دانشگاه سیستان و بلوچستان باطل اعلام شد

خبر خون، یک ربات جستجوگر اخبار است. خبرخون یک خبرگزاری نیست. از آنجا که نظارت انسانی برروی اخبار منتشر شده توسط خبرگزاری ها از طرف تیم خبر خون صورت نمی گیرد، در صورتیکه خبری باعث نقض حقوق شما شده است، لطفا با ما تماس بگیرید.
انتشار: منبع : دانشجو مشاهده خبر در سایت منبع
به اشتراک بگذارید:

اخبار دانشگاهی را از «کانال اخبار دانشگاهی SNN.ir» دنبال کنید

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجو، در پی اقدامات فتنه انگیزانه در دانشگاه سیستان و بلوچستان که با حمایت مجموعه های مختلف سیاسی و دولتی و با عاملیت یک تشکل دانشجویی به نام انجمن اسلامی پیرو خط امام(ره) رقم خورده بود، این تشکل مورد اعتراضات دانشجویان و خیلی از دلسوزان نظام قرار گرفت؛ اما تشکل مذکور پس از این همه اقدامات خلاف قانون و و ضد اصول نظام، در سوم خرداد اقدام به برگزاری انتخابات خود در سطح دانشگاه کرد. انتخاباتی که بر اساس قانون دانشجویی اگر با میزان حداکثری مشارکت اعضای آن تشکل برگزار شود و تعداد مشارکت کنندگانی که عضو آن تشکل هستند از تعداد مشارکت کنندگان انتخابات های تشکل های دیگر بالاتر شود، آن تشکل موفق خواهد شد که به شورای فرهنگی دانشگاه راه یابد و درباره خیلی از امور دانشگاه صاحب نظر شود.

 

از همین رو تشکل انجمن اسلامی پیرو خط امام(ره) با سابقه مذکور در سوم خرداد اقدام به برگزاری انتخابات کرد؛ انتخاباتی با ساز و کارهای غیرقانونی و تخلفات متعدد. در این رابطه حسن تبار، مدیر فرهنگی دانشگاه در جواب اعتراض تعدادی از دانشجویان به روند غیرقانونی انتخابات گفت: «به نظر ما نحوه برگزاری انتخابات این تشکل خلاف قانون است ولی این تشکل نظر ما را قبول ندارد و انتخابات را با همان نحو برگزار می کند. ما هم بر اساس قانون صبر کرده و تصمیم گیری نهایی را مطابق قانون به هیئت نظارت بر تشکل های دانشگاه می سپاریم.»

 

حال جریان از چه قرار بود؟ اوایل هفته جاری تبلیغات این تشکل برای برگزاری انتخابات در سطح دانشگاه نقش بست و در آن قید شده بود که شرکت فقط و فقط با داشتن کارت دانشجویی صورت می گیرد!

 

شرط فقط داشتن کارت دانشجویی به این دلیل بود که این تشکل تعداد اعضایش به حد نصاب نمی رسید و با این کار غیرقانونی قصد داشت رأی خود را افزایش دهد. در حالی که دقیقا این کار (انتخابات آزاد بین تمام دانشجویان) برخلاف نص صریح قانون آیین نامه تشکل های اسلامی دانشجویان می باشد. آنجا که در تبصره ماده 5 حقوق دانشجویی تاکید می شود که:«تنها اعضای تشکل می توانند در انتخابات شورای مرکزی آن تشکل شرکت نمایند» و حال این که این تشکل معلوم الحال بدون توجه به نص صریح قانون، انتخاباتی عجیب و غریب برگزار کرد.

 

بماند که چگونه اعضای این تشکل ملتمسانه از دانشجویانی که برای غذا خوردن به سلف می آمدند می خواستند تا در انتخابات شان شرکت کنند تا بلکه آراء تشکل شان افزایش یابد.

 

نکته عجیب تر این که هر دانشجویی می توانست در زمان های مختلف هر چند رای با شماره دانشجویی خود و دیگران به صندوق بیاندازد.

 

در همین رابطه کیخا، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرگزاری دانشجو با اشاره به اتفاقات اخیر دانشگاه سیستان و بلوچستان و عدم پاسخگویی مسئولان گفت: جمعی از دانشجویان انقلابی و دلسوز پیرو اتفاقات رخ داده در دانشگاه سیستان و بلوچستان شرح وقایعی از اتفاقات چند ماهه اخیر را به دادستان شهرستان زاهدان ارسال کردند و خواستار اقدامات حقوقی و قضایی لازم در خصوص اتقاقات این دانشگاه شدند.

 

وی با اشاره به اینکه در پی برگزاری انتخاباتی با ساز و کارهای غیر قانونی و تخلفات متعدد، آرای انتخابات انجمن اسلامی دانشجویان خط امام دانشگاه سیستان و بلوچستان باطل اعلام شد، تصریح کرد: باطل شدن آرای این انتخابات می تواند متاثر از همین شکایت دانشجویان برای برخورد انقلابی دستگاه قضا با فتنه انگیزان دانشگاه سیستان و بلوچستان باشد.

 

 

 

 

نظر خود را بنویسید

با استناد به ماده 74 قانون تجارت الکترونیک مصوب 1382/10/17 مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت خبرخون مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر می باشد، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوای خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است