خبرخون

امروز : جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶

آخرین بروز رسانی : لحظاتی پیش

خبرهای امروز : 555

ضرورت تبیین اندیشه های امام (ره) برای نسل جوان

ضرورت تبیین اندیشه های امام (ره) برای نسل جوان
خبر خون، یک ربات جستجوگر اخبار است. خبرخون یک خبرگزاری نیست. از آنجا که نظارت انسانی برروی اخبار منتشر شده توسط خبرگزاری ها از طرف تیم خبر خون صورت نمی گیرد، در صورتیکه خبری باعث نقض حقوق شما شده است، لطفا با ما تماس بگیرید.
انتشار: منبع : شبستان مشاهده خبر در سایت منبع
به اشتراک بگذارید:

فتاح محمدی، معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد، به خبرنگار خبرگزاری شبستان در یاسوج، گفت: پایه ریزی حاکمیت نظام جمهوری اسلامی ایران به رهبری امام راحل بر پایه دو اصل مقبولیت مردمی و مشروعیت الهی با دو اصل جمهوری و اسلامی زمینه را برای موفقیت های ایران با وجود تمام کارشکنی های دشمنان فراهم کرد.

 

محمدی، کارآمدی، ساده زیستی، عدالت ورزی و اندیشه والا و الهی امام راحل را مهم ترین ویژگی های بنیانگذار نظام جمهوری اسلامی دانست.


وی به پیشرفت های چشمگیر ایران اسلامی در بسیاری از عرصه های علوم نوین، توسعه زیرساخت ها، عمران و سازندگی کشور در طول زمان حاکمیت نظام مقدس جمهوری اسلامی اشاره و تصریح کرد: این عوامل باعث صدور اندیشه امام خمینی (رحمه الله تعالی علیه) به عنوان یک روش متعادل در دنیای متمدن معاصر شد.


معاون فرهنگی و اجتماعی استاندار کهگیلویه و بویراحمد، موفقیت، دوام و بقا نظام جمهوری اسلامی ایران را اعتقاد درونی مردم به دو اصل ولایت فقیه که ریشه در الهی بودن انقلاب دارد و انسجام، همبستگی و وحدت ملی دانست.


محمدی، یادآور شد: آرمان های امام راحل دفاع از حق مظلوم، تلاش برای آزادی و استقلال، مقابله با استبداد و استکبار بود که این امر به وضوح انقلاب اسلامی را در جهان عدالتخواه و خدا محورانه معرفی کرده است.

 

وی تاکید کرد: در شرایط  کنونی دنیا، تبیین نقش امام خمینی (رحمه الله تعالی علیه) در شکل گیری انقلاب اسلامی و احیاء هویت دینی، نقش رهبری و بیداری افکار جامعه جهانی، آزادی بخشی، استکبار ستیزی، دستاوردها و پیامدهای بین المللی آن بسیار ضروری است.


معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد، اظهار داشت: این انقلاب میراث خون هزاران شهید، جانباز و حاصل پایداری و مقاومت نزدیک به نیم قرن ملت ایران در برابر استبداد و استکبار جهانی است و باید به بهترین شکل ممکن از دستاوردهای آن صیانت کنیم.


وی بر تلاش برای برگزاری باشکوه برنامه های ارتحال امام خمینی (رحمه الله تعالی علیه) و بیان روند شکل گیری، تاثیرات جهانی، دستاوردها، نقش ارزنده رهبری تاکید و خاطرنشان کرد: ترویج افکار و اندیشه های امام خمینی (رحمه الله تعالی علیه) برای نسل جوان امروزی یک ضرورت است.


محمدی تصریح کرد: انقلاب اسلامی بنیانگذار آن امام خمینی (رحمه الله تعالی علیه) بود، مبنا و اساس آن فرهنگی و معنوی است و نحوه شکل گیری آن از مساجد و مکان های دینی آغاز شد و در شکل گیری نهضت های اسلامی چهره دین و شریعت الهی را به معنای واقعی به دنیا معرفی کرد و در این مجال باید بر استمرار و تداوم این نقش اصرار ورزید.


معان فرهنگی استاندار کهگیلویه و بویراحمد، گفت: امام خمینی (رحمه الله تعالی علیه) با تاسی از قرآن کریم به عنوان منشور اساسی در راستای تحقق اهداف بلند و حقوق ملت ایران قدم برداشت و به تبیین انقلاب پرداخت و انقلاب اسلامی در راستای رسالت انبیا الهی و قیام عاشورا شکل گرفت و تداوم یافت.


محمدی، با اشاره به اینکه انقلاب با تحول و جهاد درونی ایجاد می شود، تصریح کرد: جهاد درونی زمانی در راستای تحقق فرامین الهی، حکومت الله و زمانی نیز برای تحقق کفر است.


وی طلیعه شکل گیری انقلاب اسلامی را جهادی و درونی خواند و یادآور شد: مهم ترین عنصر این جهاد و انقلاب درونی، آزادی خواهی و رسیدن به کرامت انسانی است.


معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد، افزود: با این انقلاب، استقلال، آزادی و توجه به کرامت انسانی مبتی بر قوانین و حکومت الهی در ایران شکل گرفت و زمینه را برای تحول بزرگتر در جامعه جهانی به وجود آورد.


محمدی، مهم ترین عنصر در شکل گیری انقلاب اسلامی را رهبری کارآمد و ویژگی های جذاب امام خمینی (رحمه الله تعالی علیه) عنوان کرد و گفت: روحیه ساده زیستی امام راحل که با زندگی مردم تطبیق داشت، باعث ایجاد فضای صمیمیت در جامعه شد.


وی هوشمندی امام خمینی (رحمه الله تعالی علیه) در مدیریت حرکت و پیشبرد انقلاب را تعیین کننده خواند و بیان داشت: این ویژگی زمینه را برای انسجام و وحدت قشرهای مختلف مردم شامل احزاب، کشاورزان، دانشجویان، قومیت ها و سایر گروه ها فراهم کرد.


این مسئول فرهنگی و اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد، اظهار داشت: جمع کردن این گروه ها با سلایق گوناگون در کنار هم از ویژگی ها برجسته امام خمینی (رحمه الله تعالی علیه) است که پیروزی انقلاب اسلامی را محقق کرد.


محمدی، ایدئولوژی بی بدیل امام خمینی (رحمه الله تعالی علیه) و نقش مکتب در پیروزی انقلاب اسلامی را موجب به وجود آمدن شرایط جدید و تحولات گسترده در دنیا عنوان کرد.


وی عنوان کرد: اسلام گفتمان جدیدی برای اداره جامعه بشری مطرح می کند که هم اراده الهی و هم اراده مردم در آن مورد توجه قرار گرفته است.


معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد، افزود: این گفتمان بیداری اسلامی را در جامعه شکل می دهد و مسئولیت خواهی از انسان در گرو حق، انتخاب را به وجود می آورد.


وی گفت: این گفتمان فلسفه شکل گیری انقلاب که در راستای بعثت انبیا و تحقق نقش خلیفه الهی است را به خوبی مشخص کرد.


محمدی، توان استفاده از بسیج عمومی را از ویژگی های بارز امام خمینی (رحمه الله تعالی علیه) دانست و گفت: اتکا به قدرت مردمی از سوی امام راحل تحول بزرگی را در جامعه بشری به وجود آورد.


معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد، عنوان کرد: اگر در حال حاضر تمام کشورهای دنیا در مقابل جمهوری اسلامی قرار گرفته اند، به دلیل اتکای این کشور به بسیج عمومی و مردمی است.


وی گفت: ایران اسلامی معتقد به اصل برابری انسان ها و اصل توحیدی بوده و دین اسلام دین منادی صلح و امنیت است.


محمدی، بر برگزاری کرسی های آزاداندیشی در دانشگاه ها، مراکز پژوهشی و صدا و سمیا پیرامون ابعاد مختلف شخصیتی امام راحل تاکید کرد.

 

 

 

پایان پیام/82
برچسب ها : شبستان-سیاسی

نظر خود را بنویسید

با استناد به ماده 74 قانون تجارت الکترونیک مصوب 1382/10/17 مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت خبرخون مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر می باشد، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوای خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است