خبرخون

امروز : یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶

آخرین بروز رسانی : 2 دقیقه پیش

خبرهای امروز : 1176

سکوت قاتل ستایش کوچولو در دادگاه

خبر خون، یک ربات جستجوگر اخبار است. خبرخون یک خبرگزاری نیست. از آنجا که نظارت انسانی برروی اخبار منتشر شده توسط خبرگزاری ها از طرف تیم خبر خون صورت نمی گیرد، در صورتیکه خبری باعث نقض حقوق شما شده است، لطفا با ما تماس بگیرید.
انتشار: منبع : پایگاه خبری انتخاب مشاهده خبر در سایت منبع
به اشتراک بگذارید:
قاتل ستایش کوچولو، صبح دیروز برای انجام تحقیقات، به دادگاه کیفری منتقل شد ولی پشت درهای بسته در مقابل سوالات قاضی سکوت کرد. او به خاطر عدم حضور وکیلش هیچ حرفی نزد و این جلسه، به ٤روز آینده موکول شد. در این جلسه خانواده ستایش نیز با قاطعیت درخواست قصاص کردند.

به گزارش شهروند، ستایش کوچولو ساعت یک ظهر، یکشنبه ۲۱ فروردین امسال بود که فریب صحبت های پسر ١٧ساله همسایه شان را خورد و به قتلگاه این پسر قدم گذاشت. او بی آن که بداند چه سرنوشت شومی در انتظارش است، به خانه این پسر رفت و دقایقی بعد به طرز هولناکی کشته شد. پسر همسایه که تنها سه پلاک با خانه آنها فاصله داشت، ستایش را ربود و بعد از این که او را مورد آزار و اذیت قرار داد، به قتل رساند.

او جسدش را داخل وان انداخت و اقدام به سوزاندن آن با اسید کرد. بعد از آن چون نمی توانست جسد را سر به نیست کند، با دوستش تماس گرفت و دوست او که از این ماجرا باخبر شد موضوع را به پلیس خبر داد. بنابراین پسر نوجوان ازسوی پلیس بازداشت شد. بعد از آن شبکه های اجتماعی مملو از غم تجاوز به این دخترک ٦ساله شدند، ستایشی که در عکس هایش لبخندی کودکانه و بدون دندان دارد. ستایش افغانستانی است و البته زاده ایران، درهمین زیر گوش تهران «ورامین» و منطقه خیرآباد به دنیا آمده است.

از همان روزهای نخست بسیاری در شبکه های اجتماعی معتقد بودند که خبر درگذشت او آنطور که باید در رسانه ها بازتاب نداشته است. با بازتاب گسترده این خبر، پسر نوجوان نیز پس از اعتراف به قتل صحنه جنایت را هم بازسازی کرد.

همچنین نظریه پزشکی قانونی در رابطه با این پرونده نیز صادر شد و مددکاران اجتماعی نیز پرونده را بررسی و نظریه مددکاری خود را جهت ثبت در پرونده ارایه دادند. نظریه اداره تشخیص هویت ناجا در رابطه با بررسی آلت قتاله نیز واصل شد.

بنابراین کیفرخواست این پرونده پس از تکمیل این تحقیقات، در دادسرا صادر و پرونده برای رسیدگی به شعبه هفتم دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد.

صبح دیروز نخستین جلسه تحقیق از پسر قاتل در شعبه هفتم دادگاه کیفری استان تهران و پشت درهای بسته برگزار شد.

در این جلسه پدر و مادر ستایش، درخواست قصاص کردند و گفتند که به هیچ عنوان درخواست خود را تغییر نخواهند داد.

بعد از آن متهم در مقابل سوالات قاضی سکوت کرد و گفت که به خاطر عدم حضور وکیلش هیچ حرفی نمی زند. او گفت که تنها درحضور وکیلش صحبت می کند. بنابراین جلسه به روز یکشنبه ١٦ خردادماه موکول شد.
نظر خود را بنویسید

با استناد به ماده 74 قانون تجارت الکترونیک مصوب 1382/10/17 مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت خبرخون مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر می باشد، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوای خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است