خبرخون

امروز : سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶

آخرین بروز رسانی : یک دقیقه پیش

خبرهای امروز : 831

۶۰ دقیقه شکنجه برای سرقت ۱۵۰ میلیون طلا

خبر خون، یک ربات جستجوگر اخبار است. خبرخون یک خبرگزاری نیست. از آنجا که نظارت انسانی برروی اخبار منتشر شده توسط خبرگزاری ها از طرف تیم خبر خون صورت نمی گیرد، در صورتیکه خبری باعث نقض حقوق شما شده است، لطفا با ما تماس بگیرید.
انتشار: منبع : تابناک مشاهده خبر در سایت منبع
به اشتراک بگذارید:
اواخر اردیبهشت ماه گزارشی از دستگیری یک باند زورگیری منتشر کردیم که زنان تنها را طعمه قرار می دادند.

به گزارش همشهری، اعضای این باند که از 3جوان افغان تشکیل شده بود پس از شناسایی خانه هایی که زنان و دختران تنها در آن زندگی می کردند، وارد آنجا شده و با خشونت تمام و شکنجه طعمه هایشان دست به سرقت می زدند. در بازرسی مخفیگاه این سارقان تعداد زیادی گوشی تلفن همراه و مقداری طلا و جواهر کشف شد که نشان می داد آنها از افراد زیادی سرقت کرده اند.

علیرضا، سردسته باند در بازجویی ها گفت: من در کارهای ساختمان فعالیت می کردم و هر بار که جایی مشغول به کار می شدم، اگر مردی در آنجا حضور نداشت از روی کلید خانه، کلید یدک می ساختم و بعد با همدستانم شبانه و در برخی موارد در روز روشن وارد آنجا می شدیم و دست به سرقت می زدیم.

با انتشار خبر دستگیری اعضای این باند، شاکیان زیادی که از سوی آنها هدف سرقت قرار گرفته بودند شناسایی شدند. 2نفر از آنها مادر و دختری هستند که هفتم بهمن ماه سال 93هدف سرقت قرار گرفتند. این مادر و دختر 2روز پیش در نخستین جلسه بازپرسی از متهمان در شعبه اول دادسرای ویژه سرقت حاضر شدند تا سارقان را شناسایی کنند.

دختر جوان وقتی به همراه مادرش وارد شعبه شد به محض دیدن 2نفر از متهمان آنها را شناخت و با یادآوری لحظات شکنجه، شروع کرد به جیغ کشیدن. دست و پایش می لرزید و گریه می کرد تا جایی که دچار تنگی نفس شد و مجبور شدند با اسپری مختص بیماران مبتلا به آسم کمکش کنند. پس از آن مادرش برای قاضی نصرتی، بازپرس شعبه اول دادسرا توضیح داد که از روزی که سرقت رخ داده، هردو دخترش دچار اضطراب شدیدی شده اند. دقایقی بعد وقتی دختر جوان آرام گرفت، در گفت وگو با خبرنگار همشهری از جزئیات سرقت گفت.

    پس از دستگیری سارقان، این نخستین بار بود که آنها را دیدی؟

بله. نمی دانم چرا وقتی چشمم به آنها افتاد دوباره آن روز تلخ در ذهنم تداعی شد. از آن روز به بعد دیگر حتی از سایه خودم هم می ترسم. شاید باور نکنید حتی وقتی در خانه هستم، شنیدن کوچک ترین صدا هم مرا به وحشت می اندازد. بعضی وقت ها مثل دیوانه ها همه جای خانه را می گردم حتی داخل کمدها را. مدام فکر می کنم کسی داخل خانه است.

    از روز سرقت بگو؟

پدر و مادرم سال ها پیش از هم جدا شدند و من به همراه خواهر و مادرم در آپارتمانی در فرمانیه زندگی می کنیم. ساعت 12ظهر بود که من در یکی از اتاق ها خواب بودم و خواهرم در اتاق دیگر. مادرم هم در سالن پذیرایی مشغول کار بود. همان لحظه صدای زنگ آپارتمان را شنیدم. با خودم گفتم شاید همسایه مان باشد. مادرم در را نیمه باز کرد. جوانی آن طرف در فامیلی مادرم را گفت و صدای مادرم را می شنیدم که می پرسید از طرف چه کسی آمده اید. در همان لحظه یکی از آنها به زور وارد خانه شد.

من که صدای فریاد مادرم را شنیدم از اتاقم بیرون آمدم که دیدم مادرم روی زمین افتاده و مردی دست و چشمانش را با دست گرفته است. درست همان لحظه جوانی از پشت سر به من حمله کرد و ضربه ای به سرم زد. من روی زمین افتادم. او دهانم را گرفت و مرا کشان کشان به داخل اتاق برد. فریاد می زد که جای پول و طلاها را نشانش بدهم. من به خاطراینکه آسم دارم حالم بد شد. به سختی نفس می کشیدم و دچار وحشت شده بودم. دزد جوان و لاغر اندام با چاقو و شوکر تهدیدم می کرد. آنقدر ترسیده بودم که اصلا یادم رفته بود جاهای طلاهایمان کجاست. مدام می گفتم به خدا نمی دانم و هر بار که این جمله را می گفتم زورگیرخشن با مشت به سرم می کوبید و کتکم می زد. او چشمانم را گرفته بود تا او را نبینم. آنها کلی خانه مان را زیر و رو کردند و در نهایت همدستش فریاد زد که بیا برویم. همان لحظه توانستم چهره او را ببینم.

    چند مدت در خانه بودند؟

حدود یک ساعت.

    خوب دقت کن همین دو نفر بودند که وارد خانه شما شدند؟

(اشاره به یکی از متهمان) مطمئنم که این شخص به سمت من حمله ور شد چون هم هنگام رفتن چهره او را دیدم، هم زمانی که مرا تهدید می کرد و کتک می زد زیرچشمی توانستم چهره اش را ببینم. برای این می گویم مطمئنم چون این شخص کنار چانه اش کمی فرورفتگی دارد که آن لحظه درست در ذهنم ماند. الان هم با اینکه ریش گذاشته اما همچنان این مشخصه را دارد.
اما هر دو سارق می گویند که در سرقت از خانه شما نقشی نداشته اند و این سرقت کار همدستشان بوده که حالا در زندان است.
دروغ می گویند. مطمئنم که خودشان هستند.

    چقدر پول و طلا سرقت کردند؟

مادرش پاسخ می دهد: 150میلیون تومان طلا و سکه. پول نقد در خانه نداشتیم.

    چه شد که در نهایت جای پول و طلاها را به آنها نشان دادی؟

من از همان اول به آنها گفتم هرچه می خواهید بردارید اما بلایی سر دخترانم نیاورید. یکی از آنها سراغ دختر کوچکم رفت و دیگری دختر بزرگ ترم را که آسم داشت تهدید می کرد. نمی دانید وقتی دخترم جیغ می کشید من در آن لحظه چه حالی داشتم. تصور کنید یکی از سارقان چشمانم را با یک دست و دهانم را با دست دیگرش گرفته بود و من هیچ جا را نمی دیدم.

نمی دانستم با دخترم چه می کنند. فقط با پایم به او می زدم که رهایم کند. زورگیر مسلح هم مدام به سرم می کوبید. من بعد از این حادثه دچار استرس شده و مشکل اعصاب پیدا کرده ام. در نهایت پس از تهدید و شکنجه دستانش را از روی دهانم برداشت و من جای طلاهایمان که داخل کمد بود را نشانش دادم. او و همدست دیگرش همه طلاها را داخل کیسه ای ریختند و فرار کردند. براساس این گزارش تحقیقات از سارقان دستگیر شده در دادسرای ویژه سرقت ادامه دارد.
برچسب ها : تابناک-اجتماعی

نظر خود را بنویسید

با استناد به ماده 74 قانون تجارت الکترونیک مصوب 1382/10/17 مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت خبرخون مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر می باشد، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوای خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است