به گزارش خبرگزاری برنا، تنها برنامه سینمایی رادیو ایران به بررسی مستندهایی که درباره امام خمینی ساخته شده می پردازد و آلبوم «نینوا» اثر حسین علیزاده در برنامه «عندلیب» مورد تحلیل و بررسی قرار می گیرد.

یدالله گودرزی مدیر گروه فرهنگ و اندیشه رادیو ایران درباره برنامه اذان گاهی ظهر رادیو ایران به نام «به افق آفتاب» به تهیه کنندگی حسین معصومی و اجرای حسن همایی در ساعت ۱۲:۴۵ گفت: در این برنامه محمد مهدی عبدخدایی در زمینه تاریخچه مبارزات حضرت امام خمینی (ره) و شکل گیری قیام ۱۵ خرداد می گوید و از وظیفه مردم برای حفظ انقلاب در دوران جدید صحبت می کند.

گودرزی ادامه داد: برنامه موسیقیایی «عندلیب» به تهیه کنندگی زهره سربازی و کارشناسی مهرداد هویدا که پنجشنبه شب ها ساعت ۱۹:۴۵ از رادیو ایران پخش می شود این هفته با توجه به مناسبت های پیش رو به صورت ویژه به موسیقی های شاخص انقلاب و موسیقی های سوگ در مناطق مختلف می پردازد و آلبوم «نینوا» اثر حسین علیزاده مورد تحلیل و برررسی قرار خواهد گرفت.

مدیر گروه فرهنگ و اندیشه رادیو ایران در پایان از برنامه «حوض نقره» که به تهیه کنندگی ریحانه یزدان دوست و اجرای مهرناز فقیهی و کارشناسی سعیده جانی خواه روز جمعه ۱۴ خرداد ساعت ۱۵:۰۰ از رادیو ایران پخش می شود یاد کرد و گفت: در این برنامه به بررسی آثار سینمایی «عیسی خمینی» و «فرزند صبح» که در خصوص شخصیت امام خمینی (ره) ساخته شده می پردازد. همچنین با حضور شهاب شهرزاد و سعیده جان خواه به بررسی اینکه چرا در حوزه تاریخ انقلاب و شخصیت امام خمینی آثار سینمایی اندک ساخته شده صحبت می شود و علت کم کاری و کم توجهی به این مقوله بررسی می شود.

«یاد یار» شنیدنی شد

شبکه رادیویی تهران با تدارک ویژه برنامه «یاد یار» در سالروز عروج ملکوتی رهبر کبیر انقلاب اسلامی، سخنان مقام معظم رهبری را به صورت مستقیم پخش می کند.

 مهدی رادفر تهیه کننده برنامه با بیان این خبر گفت: سخنرانی مقام معظم رهبری از آستان مطهر حضرت امام خمینی (ره) جمعه از ساعت ۹ به صورت زنده از ویژه برنامه «یاد یار» روی آنتن رادیو تهران می رود. در این برنامه با امیر محمد انصاری، خلبان بالگرد حامل پیکر امام (ره) و فرمانده وقت هوانیروز گفتگو خواهد شد.

 وی افزود: بخش هایی با حال و هوای روزهای پایانی عمر مبارک حضرت امام و روز ۱۴ خرداد همراه با گزارش هایی از حرم مطهر پخش خواهد شد. همچنین نعمت الله باوند، کارشناس اندیشه های حضرت امام خمینی (ره) و مولف چندین کتاب در حوزه انقلاب و حضرت امام (ره) از مهمانان حضوری برنامه است.

این ویژه برنامه کاری از گروه تهران و رویدادهای شبکه رادیویی تهران است که به تهیه کنندگی مهدی رادفر و گزارش هایی از علیرضا محمدی از رادیو تهران موج اف.ام ردیف ۹۴ مگاهرتز پخش می شود.