خبرخون

امروز : شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶

آخرین بروز رسانی : لحظاتی پیش

خبرهای امروز : 7016

امام روح الله، حقیقتی تا همیشه...

امام روح الله، حقیقتی تا همیشه...
خبر خون، یک ربات جستجوگر اخبار است. خبرخون یک خبرگزاری نیست. از آنجا که نظارت انسانی برروی اخبار منتشر شده توسط خبرگزاری ها از طرف تیم خبر خون صورت نمی گیرد، در صورتیکه خبری باعث نقض حقوق شما شده است، لطفا با ما تماس بگیرید.
انتشار: منبع : پایگاه اطلاع رسانی آناج مشاهده خبر در سایت منبع
به اشتراک بگذارید:
امام روح الله، حقیقتی تا همیشه...
وظیفه ی امروز جوانان چیست؟

امام روح الله، حقیقتی تا همیشه...

امام روح الله را شناخته ام در رأفت اش که چون پدری مهربان بال عنایت خویش را بر تمام مظلومان، ستم دیدگان و پابرهنگان و مستضعفان جهان گسترده است.

گروه فرهنگی آناج/ حانیه احدزاده: امام روح الله را شناخته ام در یادها و خاطره ها و باورها... امام روح الله را شناخته ام در اندیشه ها و گفتارها و کردارها... امام روح الله را با جامعیت اش شناخته ام، امام وقتی از حکومت و اجتماع سخن می گوید تو گویی از بزرگ ترین سیاست مداران است و هنگامی که پای کتاب روح عرفانی اش زانو می زنی این کلام را سخن عارفی بزرگ می یابی که یک عمر به تهذیب نفس و سیر و سکوک عرفانی پرداخته است. شناختی که نتیجه ای جز حیرت نخواهد داشت و یقین به این حقیقت که وقتی خداوند با انسان عهد بست و او را خلیفه ی خود بر روی زمین قرار داد، توانایی این منصب را از پیش به او عطا کرده بود.

امام روح الله را شناخته ام در قدرت و شجاعت اش... و تحقیر قدرت های مادی و ظالم در همان دورانی که در چشم بسیاری هنوز ابرقدرت بودند. آری کسی که از خداوند عالم می ترسد، دگر از عالمیان چه واهمه ای خواهد داشت؟!

امام روح الله را شناخته ام در رأفت اش که چون پدری مهربان بال عنایت خویش را بر تمام مظلومان و ستم دیدگان و پابرهنگان و مستضعفان جهان گسترده است.

و امام روح الله را شناخته ام با انقلابی که بر پا کرد...

امام انقلاب را نه در ایران بلکه در تمام جهان برپا کرد و بر تمام اندیشه هایی که دین آسمانی را در اداره ی جامعه ناکارآمد می دانستند خط بطلانی به وسعت تمام تاریخ کشید و بر آرمان و  آرزوی دیرینه ی تمام انبیا و اولیای خدا جامه ی عمل پوشاند و اندیشه ی ناب توحیدی را به حاکمیت نشاند.

و امام روح الله را با دفاع مقدس شناخته ام و جنگی که به وسعت جنگ با تمام کشورهای جهان بود و امام آن را با مدیریت خویش آنگونه به ثمر رساند، براستی دفاع مقدس نعمتی بسیار بزرگ است برای من و دوستان من که با ستارگان تابان آسمان شهادت راه خود را بیابیم.

امروزه نبرد اصلی در جهان، نبرد میان اندیشه ها و ایدیولوژی هاست و جهان بینی هایی که پایه و اساس ایدئولوژی ها را تشکیل می دهند. امام یک مسلمان بود، امام یک عالم بزرگ اسلامی بود و اسلام تنها مبنای اندیشه و جهان بینی او بود. امام ذره های از آنچه خداوند متعال می فرماید عدول نمی کرد. امام نه از عمامه دفاع می کرد و نه از هیچ چیز دیگری. آنچه امام می خواست عملی شود تنها اسلام ناب بود و بس.

و امروز ۳۷ سال از آن انفجار نور می گذرد، اما باز از زبان کسانی که متفکران و دانشمندان جامعه به شمار می روند سخنانی عجیب می شنویم: مگر اسلام اقتصاد دارد؟ مگر اسلام جامعه شناسی دارد؟ مگر اسلام روان شناسی دارد؟ و باز همان تفکرات مادی دانشمندان غرب است که در دانشگاه ها و مراکز فکری ما تدریس می شود.

این سخنان نتیجه ی افکاری است که معمولا به دلیل علاقه به افراد و بدون توجه به ریشه ی مباحث پذیرفته شده و عینکی بر چشم حقیقت جوی جوانان می شود که فقط از پشت این جهان بینی های بشری ناقص به جهان بنگرند.

بیایید یک بار هم که شده بر انتهای تمام باورها و اندیشه هایی که داریم نقطه ای بگذاریم و برویم سر خط... و از سرآغاز صفحه ی جدید ذهنمان دوباره اسلام را با مبانی و اصول آن درست بشناسیم. اسلام... همان گمشده ی انسان سرگردان و حیران امروزی که خسته و ملول از تمام جهان بینی های مادی، پناهگاهی می جوید که برای ندای درونی او پاسخی داشته باشد و در آن لحظه ای آرام یابد.

بگذاریم اسلام را خود اسلام به ما بشناساند و مفاهیم ناب توحیدی همانند چشمه ای زلال و روان، علم حقیقی را بر وجود تشنه ی بشریت جاری سازد و گزاره ای را که بارها شنیده ایم «اسلام دینی جامع است که برای تمام ابعاد حیات بشر برنامه دارد» عینیت یابد.

هیچ گاه با چنین نظراتی موافق نبوده ام: اینکه عده ای می گویند دنیای غرب بیشتر از ما مسلمان است، اینکه در غرب مسلمان ندیدیم و اسلام دیدیم و در ایران مسلمان دیدیم و اسلام ندیدیم!

گمان می کنم چنین حرف هایی نشات گرفته از نوعی شناخت سطحی و ظاهری نسبت به دین اسلام باشد. چنین قیاس هایی مانند این است که بخواهیم یک سیب خوش آب و رنگ مصنوعی را با یک سیب حقیقی مقایسه کنیم. سیب مصنوعی اگر چه خوش رنگ است و ظاهری دل فریب دارد اما سیب نیست و خواص سیب و طعم و عطر آن را ندارد، این سیب هرچقدر هم که خوب ساخته شده باشد حقیقت ندارد و از همین ظاهر جذاب فراتر نمی رود اما سیبی که از درخت روییده است و ریشه در ریشه های محکم درختی استوار دارد حقیقتا سیب است هرچند قسمتی از آن خراب یا کرم زده باشد. تفاوت میان انسانی که به خدای عالم، مبدا و معاد اعتقاد درستی دارد فراتر از این است که بخواهیم آنرا فقط در ظواهر زندگی مادی جست و جو کنیم. 
در جهان بینی توحیدی آغاز و انجام خداست، ظاهر و باطن خداست، هر کاری در عالم به دست اوست و جز او موثری در وجود نیست. تمام باور ها و کردارها بر محور خداپرستی است و به سوی او باز می گردد. خداوند این عالم را برای هدفی والا آفریده است و برای انسان جایگاهی بلند در نظر دارد، در جهانبینی توحیدی همه چیز ریشه در درخت استوار یکتاپرستی دارد و هیچ چیز سست و رها نیست.

با این نگاه حکومت و کشورداری نه فقط حاکمیت مادی و ظاهری بلکه سرپرستی و ولایت عمیقی است که مردم با محبت و اشتیاق می پزیرند و حاکمان اسلامی همانند پدرانی مهربان و دلسوز برای امت و از خودشان بر ایشان سزاوارترند.

امام روح الله انقلابی بر پا کرد تا نام مقدس الله حاکمیت یابد و سرآغازی باشد برای تحقق حاکمیت عدل جهانی به دست یازدهمین فرزند معصوم فاطمه زهرا سلام الله علیها... و امروز ما چنین گوهری را از چنان امامی به یادگار داریم.

دیروز مردم آزاده ی ایران انقلاب کردند و امروز وظیفه ی ما انقلاب فرهنگی است. انقلاب شهید می خواهد و این خون پاک شهدا است که راه را می گشاید... امروز عرصه ی فرهنگی کشور شهید می خواهد و مفهوم شهادت در عرصه ی فرهنگ این است که عده ای از خویش برون آیند و زندگی خود را در راه فرهنگ ناب اسلامی وقف کرده و افق های روشن را به دستان همت خویش بگشایند.

امروز وظیفه ی ما جوانان در راه حفظ انقلاب اسلامی مان، بازخوانی و مرور اندیشه های امام روح الله است. بازگشت به تفکرات ناب امام و چارچوبی که برای انقلاب اسلامی ترسیم کرده اند امروز ضروری ترین تکلیف است برای نسل ما که وارثان انقلاب و صاحبان فردای این کشور هستیم.

نظر خود را بنویسید

با استناد به ماده 74 قانون تجارت الکترونیک مصوب 1382/10/17 مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت خبرخون مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر می باشد، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوای خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است