جلال ملکی در گفتگو با خبرنگار انتظامی و حوادث خبرگزاری برنا، با بیان اینکه سازمان آتش نشانی تهران برای برگزاری هرچه بهتر مراسم بیست و هفتمین سالگرد امام راحل تلاش خواهد کرد، گفت: در راستای تامین ایمنی زائران حرم حضرت امام خمینی(ره) تمهیدات ایمنی مختلفی در دستور کار قرار گرفته است و نیروهای سازمان آتش نشانی در آماده باش کامل به سر می برند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی با اشاره به در نظر گرفته شدن دو حلقه داخلی و خارجی به منظور تامین ایمنی مراسم ارتحال حضرت امام خمینی(ره) تصریح کرد: دوحلقه داخلی وخارجی پوشش برنامه را برعهده خواهند داشت که حلقه داخلی امنیت شامل اطراف ورودی ها و راهروهای حرم مطهر حضرت امام خمینی(ره) می شود و در این مسیر 80 آتش نشان در 30 نقطه مستقر خواهند بود.

ملکی درخصوص آغاز فعالیت آتش نشانان در حلقه داخلی تامین ایمنی عنوان کرد: فعالیت آتش نشانان دراین حلقه از شامگاه امشب(13 خرداد ماه) آغاز شده و نیروها با خودرو و موتور سیکلت در این مسیر حاضر خواهند بود.

سخنگوی سازمان آتش نشانی با اشاره به در نظرگرفتن حلقه بیرونی به منظور تامین ایمنی مراسم ارتحال حضرت امام خمینی(ره) تاکید کرد: کار آتش نشانان در حلقه بیرونی از 5 بامداد روز جمعه(14 خرداد ماه) آغاز خواهد شد و نیروها در 103 نقطه بزرگراه ها، پارکینگ ها و اطراف حرم  مستقر خواهند شد.

وی  با بیان اینکه نیروهای سازمان آتش نشانی از شمال در بزرگراه آزادگان، از غرب در اتوبان قم، از شرق در بزرگراه شهید رجایی و از جنوب در کهریزک حاضر خواهند شد، گفت: تعدادی از مدیران این سازمان نیز با خودروهای شخصی در اطراف حرم حضور خواهند داشت.

به گفته ملکی 250 موتور سیکلت، خودرو، خودرو نردبام و جرثقیل در مسیرهای مشخص حاضر شده و 570 آتش نشان در این مسیرها حضور دارند.

وی با تاکید بر اینکه حضور این تعداد از آتش نشانان در روز مراسم ارتحال حضرت امام خمینی(ره) در دیگر کارهای سازمان آتش نشانی هیچ خللی ایجاد نمی کند، افزود: 570 آتش نشانی که مراسم ارتحال را پوشش می دهند افرادی هستند که در ایام مرخصی خود به سربرده و به همین خاطر در روز ارتحال با مشکلی مواجه نخواهیم شد.

سخنگوی سازمان آتش نشانی شهر تهران در پایان با ارائه توصیه ای به شهروندانی که در مراسم ارتحال حضرت امام خمینی(ره) حاضر می شوند  خاطرنشان کرد: به افراد توصیه می کنیم در صورت مشاهده هر گونه حادثه ضمن حفظ خونسردی خود به نیروهای آتش نشانی مراجعه کرده و یا با شماره تلفن 125 تماس بگیرند.