خبرخون

امروز : پنج شنبه ۵ مرداد ۱۳۹۶

آخرین بروز رسانی : یک دقیقه پیش

خبرهای امروز : 378

رنگ های خاموش و تصاویر سه بعدی را در گالری های تهران پیدا کنید

رنگ های خاموش و تصاویر سه بعدی را در گالری های تهران پیدا کنید
خبر خون، یک ربات جستجوگر اخبار است. خبرخون یک خبرگزاری نیست. از آنجا که نظارت انسانی برروی اخبار منتشر شده توسط خبرگزاری ها از طرف تیم خبر خون صورت نمی گیرد، در صورتیکه خبری باعث نقض حقوق شما شده است، لطفا با ما تماس بگیرید.
انتشار: منبع : ایلنا مشاهده خبر در سایت منبع
به اشتراک بگذارید:

علاقه مندان به هنرهای تجسمی در آخرین هفته اردیبهشت از متنوع ترین آثار هنرهای تجسمی در مراکز هنری و فرهنگسراهای تهران بازدید می نمایند.

به گزارش خبرنگار ایلنا؛ هنرهای تجسمی با متنوع ترین آثار هنری هنرمندان این حوزه در گالری ها، مراکز هنری و فرهنگسرا ها میزبان علاقه مندان به هنر هستند.

گالری اثر

عصر جمعه ۲۴ اردیبهشت یک چیدمان و چهار مجسمه از محمدحسین عماد در گالری اثر رونمایی می شود که چه از منظر فرم زیبایی شناسی و چه معنا، لحظه هایی متفاوت و تامل برانگیز برای دیدارکنندگان از این نمایشگاه به همراه خواهد داشت.

این نمایشگاه با عنوان «پذیرش» در گالری اثر به نشانی خیابان ایرانشهر، خیابان برفروشان، روبروی خانه هنرمندان، شماره۱۶ میزبان علاقه مندان خواهد بود.

گالری شکوه

«خواب کهن» عنوان نمایشگاهی است که «شِیما خشخاشی» دوازده اثر سورئال که با تکنیک اکریلیک به معرض تماشا می گذارد.

این آثار حکایتی از کابوس ها، رویا ها و تصویرهایی خیالی از قلعه های غرق شده و رازهایی از گذشته های دور و تاریک و بارقه های روشنایی امید را به تصویر کشیده است.

هنرمند برای این آثار رنگ های شفاف، روشن و شاد درنظر گرفته، در واقع او رنگ ها را براساس مفاهیم، ذهنیات و ایده مورد نظرش برای آثار انتخاب کرده است.

 «خواب کهن» تا پنجم خرداد ماه در گالری شکوه به آدرس، خیابان فرمانیه، بلواراندرزگو، خیابان امیر نوری، پلاک ۱۹ از ۲۴ اردیبهشت میزبان علاقه مندان خواهد بود.

گالری آتبین

مجموعه جدید آثار علی ندایی با عنوان «ازلابه لای اسطوره» روز جمعه ۲۴ اردیبهشت به نمایش درمی آید.

این نمایشگاه تا ۴ خرداد در گالری آتبین به آدرس خیابان ولی عصر قبل از چهارراه پارک وی کوچه خاکزاد پلاک ۴۲ میزبان علاقه مندان خواهد بود.

گالری سهراب

۴۰ اثر از آثار رامیز شهوق که به نقاش رنگ های خاموش شهره است، در گالری سهراب به نمایش درمی آید.

جسارت رامیز شهوق در نقاشی تلفیق مواد به بوم خصوصاً استفاده از شیشه خرده های خودرو، سبک او را خاص جلوه می دهد استفاده او از رنگ های خاموش و عمق بخشی به بوم با مواد، در زمانه او، جسارتی بود تازه و متهورانه که اگر می ماند، به نوعی از هنر نقاشی عمق می بخشید و می توانست نوع جدیدی از نقاشی تلفیق را از آن خود کند.

علاقه مندان می توانند به این نمایشگاه در گالری سهراب به آدرس خیابان خرمشهر، خیابان عربعلی، کوچه سوم، ضلع جنوب غربی فلکه سوم نیلوفر، پلاک ۵، واحد از جمعه ۲۴ اردیبهشت تا ۴ خرداد مراجعه نمایند.

گالری فصیحی هرندی

مجموعه جدید رضا پناهی با عنوان «مکنونات» از ۲۴ اردیبهشت در گالری فصیحی هرندی به نمایش گذاشته می شود. در این نمایشگاه نزدیک به ۱۷۰ اثر طراحی ارایه می شود که ۸۰ اثر روی دیوار نصب شده و باقی آن ها در چند دفترچه طراحی ارایه می شوند.

طراحی‎ ها در این نمایشگاه به شکل چند دفتر با نام های دفتر ها «اصوات تاریک»، «شهر قصه» و «نور سیاه» ارایه می شود که در هر دفتر حدود ۳۰ طراحی کار شده است.

در فرهنگ معین و دهخدا مکنونات به معنای «دل نهفته ها» آمده است.

این نمایشگاه از ۲۴ اردیبهشت ماه در گالری فصیحی هرندی به نشانی دروس، خیابان وارسته، کوچه مشایخی، پلاک ۱۱ برگزار می ‏ شود.

موزه رضا عباسی

نمایشگاه «نقاشی خط» صابر میکائیلی از ۲۲ اردیبهشت تا ۳ خرداد برگزار می شود.

علاقه مندان می توانند برای بازدید از این نمایشگاه به موزه رضا عباسی واقع در خیابان شریعتی، نرسیده به پل سیدخندان، بین کوچه بسطامی و مهاجر، شماره ۸۹۲ مراجعه نمایند.

گالری شماره شش

نمایشگاه گروهی عکس رزوان روح بخشان و متین توفیقی با عنوان «در غیاب آن» در گالری شماره شش به نمایش درمی آید.

این نمایشگاه جمعه ۲۴ اردیبهشت افتتاح و تا سی و یکم در گالری شماره شش به آدرس؛ خیابان میرزای شیرازی - کوچه بیستم - پلاک ۲ - طبقه همکف میزبان علاقه مندان است.

گالری برسام

نمایشگاه گروهی نقاشی و نقاشی خط از ۲۲ اردیبهشت در گالری برسام به نمایش گذاشته شده است.

در این نمایشگاه آثار هنرمندانی ازجمله احمد آریامنش، محمد احصایی، رضا خدادادی، جعفر روح بخش، همایون سلیمی، علی شیرازی، عین الدین صادق زاده، محمد معمارزاده، جواد حمیدی، بهروز زیندشتی، سیدحسن سلطانی، احمد محمدپور به نمایش در آمده است.

این نمایشگاه تا ۵ خرداد در گالری برسام به آدرس؛ خیابان ولیعصر، بالا تر از خیابان زرتشت، نرسیده به خیابان فاطمی، خیابان پرستو، پلاک ۲۲، واحد ۱ میزبان علاقه مندان خواهد بود.

گالری شهر کتاب فرشته

نمایشگاه گروهی نقاشی آمنه زمانی و صبا ایمانی با عنوان «گوشت» از ۱۷ تا ۲۸ اردیبهشت در گالری شهر کتاب فرشته واقع در میدان تجریش، خیابان شهید دربندی (مقصودبیک)، نرسیده به چهار راه حسابی، پلاک ۳۲ میزبان علاقه مندان است.

گالری خیال نو

اولین نمایشگاه گروهی تصویرسازی سه بعدی در ایران سه شنبه ۲۱ اردیبهشت درگالری خیال نو موسسه فرهنگی، هنری و پژوهشی صبا افتتاح شد.

در این نمایشگاه که با نمایشگاه‎گردانی سیدنظام الدین امامی برپا می شود، ۱۷ نفر از دانشجویان کار شناسی ارشد ارتباط تصویری، تصویرسازی های سه بعدیشان که همگی در رایانه اجرا شده و روی استیکر چاپ شده است را به تماشای عموم می گذارند. در این نمایشگاه از مخاطب دعوت می شود هنگام بازدید از آثار با دوربین های عکاسی و یا دوربین های موبایل روشن وارد شوند و با ثبت تصاویر، سه بعدی بودن آن ها را به شکل ملموسی حس کنند. درواقع مخاطبان در تعامل با این آثار قرار می گیرند تا با ژست ها و فیگورهای مختلف با هر کدام از آن ها عکس بگیرند و خود را در مکان های متفاوتی تجسم کنند.

این نمایشگاه تا ۳۰ اردیبهشت در گالری خیال نو موسسه فرهنگی، هنری و پژوهشی صبا به نشانی خیابان ولیعصر، نرسیده به خیابان طالقانی پلاک ۱۵۵۲، رواق هنر میزبان علاقه مندان است.

گالری گلستان

نمایشگاه نقاشی هنرمند خودآموخته با عنوان «چقاشی» در گالری گلستان برگزار می شود.

رضا کیانیان در بخشی از متنی که در باره این نقش برجسته ها نوشته، آورده است، می گوید: «نقش برجسته های کاوه یاری، آدمی را با خود به اساطیر می برد به دنیایی که تازه آدمی به خلاقیت دست یازیده بود. روزگاری که آدمی با آنچه در دسترس داشت، خیال خود را می ساخت. این نقش برجسته ها تا آنجا که به سلیقه های رایج وصل نشده اند، بسیار شخصی و خلاقانه اند. فلز و به ویژه مس، بوم های کاوه هستند.»

این نمایشگاه از جمعه ٢۴ اردیبهشت ساعت ١۶ افتتاح و تا ٢٩ اردیبهشت در گالری گلستان به آدرس، دروس، خیابان کماسایى شماره ٣۴ میزبان علاقه مندان است.

نقش جهان

نمایشگاه نقاشی هانیه نوری با عنوان «سمبل کشور ها» از ۲۴ اردیبهشت ماه در گالری «نقش جهان» تهران افتتاح می شود.

در این نمایشگاه ۱۴ اثر آکریلیک روی بوم با سبک مدرن به نمایش گذاشته می شود. به گفته هانیه نوری، ۳ تابلو این نمایشگاه با استفاده از نمادهای معماری ایران و باقی تابلو ها با استفاده نمادهای کشورهای اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، هندوستان، ژاپن، مالزی، آلمان، استرالیا، روسیه و سوییس طراحی شده است.

این هنرمند با اشاره به علاقه شخصی خود به مقوله سفر و اماکن تاریخی کشور ها گفت: پیش از این مجموعه ای از ۴۰ طرح برای یک برند لباس از محصولات کشور اسپانیا طراحی کرده و در آن ها از المان های معماری این کشور استفاده کرده بودم. ۲۰ طرح از میان آن کار ها، به تابلو نقاشی تبدیل شد. آن پروژه به ثمر نرسید، اما جرقه اولیه آثار نمایشگاه سمبل کشور ها از همان زمان در ذهنم شکل گرفت.

نمایشگاه نقاشی سمبل کشور ها از ۲۴ تا ۲۹ اردیبهشت ماه در نگارخانه نقش جهان واقع در نیاوران، از میدان یاسر به سمت تجریش، کوچه همایونفر، کوچه سعدی، کوچه حافظ، خیابان محمودی ۲، شماره ۹، برپا می شود.

گالری مس نگار

در نمایشگاه گروهی هنرمندان قلم زن، بیش از شصت تابلو از هنرمندانی چون منصور حافظ پرست، مصطفی میرفخرایی، رضا قادران، مجید بهرامی پور، حبیب آروان، رضا عابدی، محسن براتی، شاپور اکبری، مهدی یزدانی، امیر مالک صالحی، سعید کرمی، محراب دامادی، محمدرضا بصیری آثار خود را با عنوان «تاریخ در قاب» ارائه می کنند.

این نمایشگاه گروهی از جمعه، بیست و چهارم اردیبهشت، به مدت هفت روز در گالری مس نگار واقع در مجتمع پارک پرنس، واحدِ تجاریِ شماره ۵ به نشانی تهران ـ خیابان ملاصدرا ـ خیابان شیراز شمالی ـ کوچه حکیم اعظم، میزبان علاقه مندان خواهد بود.

گالری اُ

آثاری از علی نصیر در نمایشگاه نقاشی با عنوان «تئا تر صامت» با آثاری از ۱۷ اردیبهشت به نمایش درآمده است.

در متنی که گالری اُ درباه این نمایشگاه منتشر کرده، آمده است: «در بسیاری از آثار علی نصیر می توان لحنی داستانی را بازشناخت. نه به آن معنا که روایتی را نقل کنند یا نشانه های آشکاری از داستانی خاص را بازنمایی کنند. بدین معنا که نشانه ها یا روابطی دال بر یک واقعه را می توان در تصویر مشاهده و تصور کرد. انگار که ایماژهایی باشند که از دل روایتی عام ثبت و ضبط شده اند. این روایت نامعلوم اما چیست؟ وقایعی مستند٬ اسطوره و افسانه٬ قصه ای فولکلورو یا داستانی مدرن؟ تصاویر قابلیت خوانشی پرشمول دارند.»

این نمایشگاه تا ۵ خرداد در گالری اُ به آدرس: خیابان ویلا (نجات اللهی)، کوچه خسرو، پلاک ۴۶ میزبان علاقه مندان خواهد بود.

نگارخانه والی

نمایشگاه انفرادی نقاشی پردیس شفیعیون روز جمعه ۱۷ اردیبهشت افتتاح شده است.

علاقه مندان می توانند تا بیست و هشتم برای دیدن از این نمایشگاه به آدرس میدان ونک، خیابان شهید خدامی، پلاک ۷۲ مراجعه کنند.

گالری «هنر امروز»

آثار تصویرگری قباد شیوا با نام «افسانه های ایرانی» در گالری هنر امروز به نمایش درآمده است.

علاقه می توانند برای بازدید از این نمایشگاه از ۱۶ تا ۲۸ اردیبهشت به گالری هنر امروز واقع در خیابان میرداماد، بعد از میدان محسنی، به سمت شریعتی، خیابان رودبار (جنوبی - شرقی)، نبش کوچۀ لشگرک، پلاک ۱۹ مراجعه کنند.

فرهنگسرای نیاوران

نمایشگاه پرتره نگاری از مشاهیر موسیقی ایران؛ پاسداشتی است از هنرمندان بزرگ و برجسته موسیقی اصیل و کلاسیک ایرانی که طی سالیان سال با صدای ساز و نوای آواز خویش، برگ زرینی بر دفتر فرهنگ و هنر هزاران سالهٔ این مرز و بوم رقم زده اند و نغمه ساز ترانه های ماندگار سرزمینمان بوده اند.

۱۵ اثر مذکور پنجشنبه ۱۶ اردیبهشت در فرهنگسرای نیاوران به نمایش درمی آید و تا بیست و ششم میزبان علاقه مندان خواهد بود.

گالری مژده

عنوان نمایشگاه جدید سروش میلانی زاده «زن علیه زن» است که در آن ۱۰ قطعه عکس رنگی در ابعاد مختلف به نمایش درمی آید. این عکس ها که از ۱۰ اثر نقاشی از نقاشان غربی از دوره رنسانس تا معاصر با تغییراتی در ساختار مفهومی نقاشی‎ ها بازتولید شده همگی روی کاغذ حرفه ای عکاسی با ماندگاری بالا چاپ شده اند.

سروش میلانی زاده متولد ۱۳۵۷ و دانش آموختهٔ عکاسی از دانشکده هنر و معماری است. او از سال ۱۳۷۸ فعالیت پیوسته و حرفه ای خود را آغاز و تلاش کرده دغدغه های اجتماعی خود به ویژه موقعیت های زنان را از زوایای گوناگون مورد کنکاش قرار دهد.

نمایشگاه «زن علیه زن» از ۱۷ تا ۳۱ اردیبهشت در گالری مژده برگزار می شود و علاقه مندان می توانند از این نمایشگاه در گالری مژده به نشانی سعادت آباد، خیابان علامه شمالی، خیابان ۱۸ شرقی، پلاک۲۷، زنگ ۱ بازدید کنند.

گالری ویستا

رعنا بوربور آثار نقاشی خود را با عنوان «ناموجود» در گالری ویستا به نمایش می گذارد.

این نمایشگاه انفرادی از روز جمعه ۱۷ لغایت ۲۷ اردیبهشت در گالری ویستا به آدرس خیابان مطهری، خیابان میرعماد، کوچه دوازدهم، پلاک۱۱ میزبان علاقه مندان است.

نگارخانه آرته

نمایشگاه گروهی با عنوان «اوورپینتینگ» به کوشش آتنا فریدونی و امین فخارزاده در گالری آرته افتتاح می شود.

آتنا فریدونی درباره این نمایشگاه می گوید: تخریب تصویر عکاسانه منجر به ساخت تصویری جدید از دریچه نقاشی می شود. در این گذر هدف استفاده از عکاسی برای نقاشی کردن نیست بلکه از نقاشی برای راه یافتن به دل عکس استفاده شده است.

در این پدیده که خود نوعی کیفیت مخرب و معاصر را نیز به همراه دارد، کارکرد توصیفی و بیانگر عکس دستخوش تغییر می شود و ما را با تصویر جدیدی به نام «اورپینتینگ» مواجه می سازد!

علاقه مندان می توانند از روز جمعه ۱۷ اردیبهشت تا بیست و ششم برای بازدید از این نمایشگاه به نگارخانه آرته واقع در ونک، خیابان ملاصدرا، بزرگراه کردستان جنوب، شیراز جنوبی، پایین تر از همت، بلوار علی خانی، ۲۰ متری گلستان، ۱۲ متری دوم، پلاک ۳ مراجعه کنند.

گالری سیحون ۲

فرشته شادی آثار خود را در عکس، پرفورمنس، ویدئوآرت با عنوان «سوگواری آرزوهای زنانه» در گالری سیحون ۲ به نمایش می گذارد.

زبان تصویر نیازی به کلمات ندارد. هنرهای خاموش ترجمان فریاد ها و نجواهای بشری است. همواره با خود فکر می کردم نوشتن درباره هنرهای خاموش خاصه در پیشانی کارت ها و کاتالوگ ها کاری بیهوده است. حتی اگر ستایش انگیز ترین و عمیق ترین متن را نوشته باشی، متاسفانه اغلب با شعار همراه خواهد شد. چه بسیار آثاری که قربانی همین متن های هرچند کوتاه و مرسوم ـ نه مهم ـ شده اند. هنرمندان آثار خاموش یا همان آثار هنرهای تجسمی همه تلاششان این بوده که از کلمات و ادبیات عبور کنند، مرزهای تئوری ها را که برساخته کلمات است درنوردند و به آن سوی معنا ها و بی معنایی برسند، و در خود و در جهان رها شوند تا در ذهن و جان مخاطب ادامه یابند. (هیوا مسیح)

 این نمایشگاه در روز جمعه ۱۷ اردیبهشت افتتاح و تا بیست و نهم در گالری سیحون ۲ به آدرس خیابان مقدس اردبیلی، خیابان کیهان، کوچه سینایی پلاک ۲۴ میزبان علاقه مندان خواهد بود.

نظر خود را بنویسید

با استناد به ماده 74 قانون تجارت الکترونیک مصوب 1382/10/17 مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت خبرخون مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر می باشد، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوای خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است