خبرخون

امروز : پنج شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۶

آخرین بروز رسانی : 2 دقیقه پیش

خبرهای امروز : 2457

تدارک تهران برای سالگرد ارتحال امام راحل

خبر خون، یک ربات جستجوگر اخبار است. خبرخون یک خبرگزاری نیست. از آنجا که نظارت انسانی برروی اخبار منتشر شده توسط خبرگزاری ها از طرف تیم خبر خون صورت نمی گیرد، در صورتیکه خبری باعث نقض حقوق شما شده است، لطفا با ما تماس بگیرید.
انتشار: منبع : همشهری آنلاین مشاهده خبر در سایت منبع
به اشتراک بگذارید:
  • برپایی 6 پردیس در اطراف حرم مطهر

برنامه های فرهنگی پایتخت به این مناسبت با برپایی پردیس های شش گانه مستقر در پهنه های اطراف مرقد مطهر و ارائه خدمات فرهنگی به زائرین انجام می شود و همزمان 2ویژه برنامه در جماران و شهرری نیز برگزار می شود. عناوین پردیس ها شامل امام انقلاب، امام شهدا، امام خانواده، امام امت، امام نظم و امام روح الله است که به تبیین اندیشه های والای امام خمینی (ره) می پردازند.

حجت الاسلام والمسلمین میثم امرودی، معاون اجتماعی شهردار تهران، طراحی پرتابل ها، عرشه ها و سایر ظرفیت های تبلیغی با محوریت جملات و اشعار شایسته از تاریخ 7 تا 15 خرداد ماه را ازجمله برنامه های امسال معرفی کرد و گفت: قرار است امسال با برگزاری محافل فرهنگی، ادبی، آموزشی با محوریت تبیین اندیشه های والای حضرت امام خمینی(ره)، برپایی نمایشگاه های هنری، نمایش فیلم های مستند و فیلم های کوتاه با محوریت ابعاد شخصیتی امام(ره) شهروندان را هر چه بیشتر با رهنمودها و سیره امام راحل(ره) آشنا کنیم.

همچنین درنظر است با مشارکت سازمان های مردم نهاد و برگزاری حلقه های فکری تأثیر قیام 15خرداد بر فرایند پیروزی انقلاب اسلامی را مورد بحث و بررسی قرار دهیم. امرودی در ادامه با اشاره به برگزاری سمینار یکروزه راه جلوگیری از تحریف عقاید امام(ره)، اظهار داشت: این سمینار با هدف بازخوانی 7 اصل منظومه فکری امام خمینی (ره) از منظر مقام معظم رهبری طی روزهای آتی در ایوان شمس برگزار خواهد شد. همچنین قرار است در روزهای 14 و 15 خرداد نشست های معرفتی با محوریت گفتمان، حول محور اندیشه های معمار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و رهبر معظم انقلاب اسلامی به طور متناوب با حضور دانشجویان و دانشگاهیان در محافل فرهنگی و اجتماعی برگزار شود. برپایی فرهنگسرای موضوعی در پهنه شهر آفتاب و مسابقه ارسال عکس سلفی من و امام از دیگر برنامه هاست.

  • تسهیلات ویژه مترو

شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه در بیست و هفتمین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره)، تسهیلات و خدمات ویژه ای را از شب قبل تا پایان مراسم روز 14خرداد برای زائران و شرکت کنندگان در این مراسم درنظر گرفته است.محمد احمدی بافنده، مدیرعامل این شرکت گفت: پس از پایان ساعت فعالیت مترو در روز 13خرداد، سرویس دهی فوق العاده برای جابه جایی رایگان مسافران بین ایستگاه شهر ری تا ایستگاه حرم مطهر در خط یک به صورت شبانه روزی فعال می شود که قطارهای این مسیر از ساعت 22:30 تا 12شب، هر نیم ساعت یک بار و از 12شب تا 5:30 بامداد روز 14خرداد هر یک ساعت یک بار پذیرش مسافر دارد. روز 14خرداد از ابتدای صبح تا پایان مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) سرویس دهی مترو در خط یک رایگان خواهد بود.

احمدی بافنده در ادامه به تغییرات برنامه های حرکتی قطارهای خط یک در این روز اشاره کرد و گفت: در مسیر جنوب به شمال از ساعت 5:30 تا 9 و در مسیر شمال به جنوب از ساعت 6:30 تا 10حرکت های قطارها هر 5دقیقه یک بار انجام می شود و از این ساعت به بعد تا ساعت 18فاصله گذر قطارها به 4دقیقه کاهش می یابد. وی با تأکید بر اینکه اجرای این برنامه ویژه باعث رشد 53درصدی تعداد حرکت قطارهای مترو در روز 14خرداد نسبت به روزهای تعطیل می شود، افزود: با افزوده شدن 5رام قطار به خط یک در روز مراسم ارتحال، تعداد قطارها در این خط با 24درصد رشد همراه است.

مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه گفت: در تمام مدت برگزاری مراسم وضعیت تردد مسافران و ازدحام جمعیت در ایستگاه ها لحظه به لحظه رصد می شود و در صورت نیاز قطارهای فوق العاده هم اعزام خواهد شد. وی در پایان خاطرنشان کرد: در این روز سرویس دهی مترو به نمازگزاران جمعه هم در ایستگاه های دروازه دولت، تئاتر شهر و انقلاب رایگان است.

  • اعلام محدودیت های ترافیکی

محدودیت های ترافیکی بزرگراه ها و مسیرهای منتهی به حرم مطهر اعلام شد. براساس برآوردها، پیش بینی می شود که تعداد قابل توجهی وسایل نقلیه در این محدوده تردد کنند. در همین راستا تعداد 10پارکینگ در نقاط مختلف به عنوان محل توقف خودروها درنظر گرفته شده است. به گفته سردار سیدتیمور حسینی، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ، از ساعت17 روز پنجشنبه سیزدهم خرداد ماه تا پایان مراسم و تخلیه کامل پارکینگ ها، تردد تمام وسایل باربری سنگین در مسیر جاده قدیم قم از سه راه حسن آباد تا پل آزادگان و طول بزرگراه شهید هاشمی و بزرگراه شهید رجایی از پل آزادگان به جنوب با جاده قدیم و بالعکس آن ممنوع است.

این وسایل می توانند از طریق جاده حسن آباد وارد جاده ساوه شده و وسایل نقلیه سنگین نیز می توانند از طریق بزرگراه آزادگان به جاده ساوه، سلفچگان و درنهایت وارد جاده قم شوند. از ساعت17 روز پنجشنبه تردد تمامی وسایل نقلیه سنگین و اتوبوس به استثنای وسایل نقلیه حامل زائران در محدوده اطراف حرم ممنوع خواهد بود. از ساعت24 روز پنجشنبه تا پایان مراسم و تخلیه کامل حرم، حرکت کلیه وسایل نقلیه شخصی و اتوبوس به استثنای وسایل نقلیه زائران در آزادراه تهران - قم حدفاصل پل حسن آباد و سه راهی کهریزک تا پل شهید کاظمی ممنوع است.

این وسایل از طریق جاده حسن آباد به سمت شرق به جاده قدیم قم وارد شده و می توانند به سمت تهران ادامه مسیر دهند. از ساعت24 روز پنجشنبه تردد تمامی وسایل نقلیه به استثنای وسایل نقلیه زائران به سمت جنوب بزرگراه خلیج فارس از پل کاظمی و رمپ و لوپ ها ممنوع بوده و باید از مسیرهای جایگزین ادامه مسیر دهند. در محور آزادراه تهران- قم مسیر شمال به جنوب و حدفاصل پل شهید کاظمی تا عوارضی تهران - قم تردد وسایل نقلیه مجاز بوده و محدودیتی اعمال نخواهد شد و ممکن است در شرایط خاص و با تشخیص رئیس پلیس راهور پایتخت محدودیت ترافیکی در این مسیر اعمال شود. رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ درباره وضعیت تردد به سمت فرودگاه امام(ره) نیز گفت:

برای حرکت به سمت فرودگاه در زمان اجرای محدودیت می بایست از مسیر آزادراه تهران - ساوه تردد شود. وی از اعمال محدودیت در مسیر جنوب به شمال جاده قدیم قم بعد از کهریزک خبر داد و گفت: در زمان برگزاری مراسم تردد خودروها به سمت شرق هدایت شده و ادامه مسیر از باقرشهر و در نهایت جاده قدیم به سمت تهران و بلوار کهریزک انجام خواهد شد. همچنین توقف تمامی وسایل نقلیه در مدخل های ورودی، خروجی و خیابان های فرعی منتهی به پارکینگ های 10گانه و خیابان های اصلی محوله بهشت زهرا نیز ممنوع است. به گفته وی، توقف کلیه وسایل نقلیه در طول بلوار علامه عسگری در هر دو مسیر از سه راهی باقرشهر تا پل حرم مطهر ممنوع خواهد بود. وی با اعلام شماره تلفن 63951501 از رانندگان خواست که در طول برگزاری مراسم اگر به مشکلی برخورده یا خودروی شان جابه جا شد با این شماره تماس بگیرند.

نظر خود را بنویسید

با استناد به ماده 74 قانون تجارت الکترونیک مصوب 1382/10/17 مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت خبرخون مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر می باشد، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوای خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است