خبرخون

امروز : سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶

آخرین بروز رسانی : لحظاتی پیش

خبرهای امروز : 15941

«قدرت خرید»؛ دغدغه آشنای مستمری بگیران تامین اجتماعی

خبر خون، یک ربات جستجوگر اخبار است. خبرخون یک خبرگزاری نیست. از آنجا که نظارت انسانی برروی اخبار منتشر شده توسط خبرگزاری ها از طرف تیم خبر خون صورت نمی گیرد، در صورتیکه خبری باعث نقض حقوق شما شده است، لطفا با ما تماس بگیرید.
انتشار: منبع : خبرگزاری صدا و سیما مشاهده خبر در سایت منبع
به اشتراک بگذارید:
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، سید تقی نوربخش در برنامه گفتگو ویژه خبری شبکه دو سیما با بیان اینکه در 8 سال پیش از دولت یازدهم حقوق مستمری بگیران 43 درصد افزایش یافت گفت: افزایش 67 درصدی نمی تواند سال های پیش از آن جبران کند.
وی افزود: 93 درصد منابع و بودجه سازمان تامین اجتماعی از محل دریافت حق بیمه است .
نوربخش گفت: مستمری بگیرانی که حداقل حقوق را دریافت می کنند 14 درصد افزایش حقوق دارند که پرداخت آن از آخر خرداد اعمال می شود.
وی افزود: معوقات این اضافه حقوق نیز در پایان تیر پرداخت خواهد شد.
مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی گفت: 50 درصد حقوق بگیران سازمان تامین اجتماعی حداقل حقوق را دریافت می کنند البته این افراد در زمان اشتغال نیز کمترین میزان حق بیمه را پرداخت کرده اند.
وی افزود: اکنون برای افرادی که کمترین حقوق را دریافت می کنند مزایای دیگری مانند سفرهای زیارتی و حق خوار و بار و عائله مندی در نظر گرفته شده است.
نوربخش گفت: حق خوار و بار و عائله بندی از 30 هزار تومان به 110 هزار تومان افزایش یافته و در سال 95 ،  35 هزار نفر از مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی به صورت رایگان به سفرهای زیارتی اعزام خواهند شد.
وی افزود: دربودجه سال 95 سازمان تامین اجتماعی نیز برنامه ای برای مسکن اجتماعی پیش بینی شده است.
مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی گفت: اکنون حدود 200 هزار نفر کمتر از حداقل دستمزد مستمری بگیران را دریافت می کنند که تلاش کرده ایم با مزایایی که برای آنها در نظر گرفته شده است این افراد نیز 900 هزار تومان حداقل حقوق مستمری بگیران را دریافت کنند.
علیرضا حیدری دبیر اتحادیه انجمن کارگری نیز در این برنامه گفت: با توجه به سبد معیشت خانوار کارگری و میزان افزایش حقوق کارگران بر اساس تورم حقوق حداقل 2 و میلیون 200 هزار تومانی پیشنهاد شد که در شورای عالی کار دستمزدها فقط به میزان تورم افزایش  یافت.
وی افزود: حقوق حداقل کارگران پاسخگوی معیشت آنها نیست .
حیدری گفت: 61 درصد درآمد سازمان تامین اجتماعی براساس پرداخت حق بیمه کارگران است که اگر دستمزد کارگران افزایش یابد میزان حق بیمه و درآمد سازمان تامین اجتماعی نیز افزایش می یابد.
دبیر اتحادیه انجمن کارگری درباره بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی نیز گفت: تعرفه های خدمات بیش از حقوق و دستمزد ها افزایش یافته و این مسئله سازمان بیمه گر را با چالش روبرو کرده است.
حسین حبیبی نیز در این برنامه گفت: با توجه به اینکه بر اساس ماده 41 قانون کدبیر کانون شورای اسلامی کار استان تهران حقوق بازنشستگان باید بر اساس نرخ تورم بانک مرکزی باشد اما اکنون این افزایش حقوق بر اساس نرخ تورم مرکز آمار انجام می شود.
وی افزود: تاکنون افزایش دستمزد ها بر اساس نرخ تورم جامعه نبوده است.
حبیبی گفت: سبد کالای خانوار کارگران نیز مغفول مانده است در حالی که کارگران هر چه بیشتر دریافت کنند حق بیمه بیشتری می پردازند و این بر مستمری ها اثر گذار است.
دبیرکانون شورای اسلامی کار استان تهران افزود: بحث ادغام بیمه تامین اجتماعی در بیمه سلامت برای افرادی که تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند دغدغه و نگرانی ایجاد کرده است.
وی گفت: این افراد نگرانند همه امکانات سازمان تامین اجتماعی در اختیار دولت قرار بگیرد و این سازمان تبدیل به دستگاه اجرایی و منابع آن خدشه دار شود.

نظر خود را بنویسید

با استناد به ماده 74 قانون تجارت الکترونیک مصوب 1382/10/17 مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت خبرخون مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر می باشد، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوای خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است