خبرخون

امروز : یکشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۶

آخرین بروز رسانی : لحظاتی پیش

خبرهای امروز : 12872

روابط عمومی ها رتبه بندی می شوند

خبر خون، یک ربات جستجوگر اخبار است. خبرخون یک خبرگزاری نیست. از آنجا که نظارت انسانی برروی اخبار منتشر شده توسط خبرگزاری ها از طرف تیم خبر خون صورت نمی گیرد، در صورتیکه خبری باعث نقض حقوق شما شده است، لطفا با ما تماس بگیرید.
انتشار: منبع : صبح قزوین مشاهده خبر در سایت منبع
به اشتراک بگذارید:

پایش و بررسی وضعیت روابط عمومی ها برای تعیین رتبه در مسیر سرآمدی و تعالی آغاز شد.

هوشمند سفیدی - دبیر پنجمین دوره آیین تقدیر از سرآمدان روابط عمومی ایران - در گفت وگویی با خبرنگار بخش رسانه صبح قزوین اظهار کرد: از آنجا که قرار است در 30 تیرماه سال جاری روابط عمومی های تعالی جو در سه سطح متعهد به سرآمدی، اهتمام به سرآمدی و اشتهار به سرآمدی، انتخاب، معرفی و مورد تقدیر قرار بگیرند، از این پس فرآیند انتخاب آنها با آغاز ممیزی کلید می خورد. در مدل سرآمدی، تنها روابط عمومی هایی مورد ممیزی قرار می گیرند که اعلام داوطلبی کنند.

سفیدی گستره این طرح را سراسری اعلام و تصریح کرد: ممیزی از روابط عمومی با حضور دو ممیز خبره در واحد داوطلب و متقاضی و بررسی وضعیت آن بر اساس اعلام 81 شاخص تعریف شده انجام می گیرد؛ این 81 شاخص شامل موارد مهمی می شود که از میان آنها می توان به ارائه منشور اخلاقی توسط روابط عمومی، داشتن برنامه ارتباطی مدون، رسانه شناسی علمی و ... اشاره کرد.

دبیر پنجمین دوره آیین سرآمدان روابط عمومی در ادامه سخنانش به رسانه شناسی علمی اشاره کرد و گفت: برخی از روابط عمومی ها تصور می کنند که اگر شماره یک رسانه و چند خبرنگار را داشته باشند، کفایت می کند؛ در حالی که رسانه شناسی علمی به این معنی است که باید سیاست ها، خط مشی و راهکارهای یک رسانه را به خوبی بشناسند.

او مفاهیم بنیادی سرآمدی در روابط عمومی را شامل نتیجه گرایی، مخاطب گرایی، رهبری، خط مشی و راهبرد، فرآیندگرایی، توسعه مشارکت و همکاری، خلاقیت و بهبود مستمر و مسوولیت اجتماعی و یادگیری عنوان کرد و گفت: در این بین اکثر معیارها جنبه توانمندسازی یک روابط عمومی را برای عملکرد بهتر دارند و نتیجه مطلوب در گرو تأمین منابع و توجه به معیارهای توانمندساز است.

دبیر پنجمین دوره آیین سرآمدان روابط عمومی با بیان اینکه بر اساس نتایج ممیزی برای هر یک از روابط عمومی ها گزارش آسیب و نحوه بهبود ارائه می شود، یادآور شد: این مدل یک گام اساسی برای استانداردسازی واقعی روابط عمومی ها از لحاظ ساختار، جایگاه و عملکرد است و امیدواریم با استقرار آن شاهد توسعه پاسخگویی به مردم، بهبود فرآیندها، افزایش بهره وری هزینه های مدیریت ارتباطات، کارایی بیشتر دست اندرکاران روابط عمومی، بهبود کیفی خدمات ارتباطی و تأمین رضایت ذی نفعان در دستگاه های دولتی و خصوصی باشیم.

سفیدی همچنین درباره اهداف اجرای طرح ممیزی روابط عمومی های کشور گفت: روابط عمومی هایی که سرآمد باشند، کمال گرا هستند و دوست دارند به پیشرفت قابل توجهی برسند؛ جذب اعتبار، به دست آوردن نیروی اقتصادی کارآمد، بهره گیری از تجهیزات، به دست آوردن عملکرد مطلوب و ... از جمله این پیشرفت هاست. تلاشمان بر این است که عملکرد روابط عمومی ها را از لحاظ کمی و کیفی بررسی کنیم. ممکن است یک روابط عمومی روزی سه خبر ارسال کند، این در بحث کمیت است، اما اینکه اثربخشی یا کارآمدی این اخبار در بخش کیفیت تعریف می شود.

انتهای پیاممنبع خبر : علمی و فناوری ایسنا

نظر خود را بنویسید

با استناد به ماده 74 قانون تجارت الکترونیک مصوب 1382/10/17 مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت خبرخون مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر می باشد، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوای خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است