خبرخون

امروز : چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۶

آخرین بروز رسانی : 5 دقیقه پیش

خبرهای امروز : 3410

ره پیک: جابه جایی منتخبان چهارم و پنجم در حوزه تبریز/ ابطال انتخابات اهر و هریس

سخنگوی هیات مرکزی نظارت بر انتخابات از ابطال انتخابات در حوزه اهر و هریس خبر داد.

خبر خون، یک ربات جستجوگر اخبار است. خبرخون یک خبرگزاری نیست. از آنجا که نظارت انسانی برروی اخبار منتشر شده توسط خبرگزاری ها از طرف تیم خبر خون صورت نمی گیرد، در صورتیکه خبری باعث نقض حقوق شما شده است، لطفا با ما تماس بگیرید.
انتشار: منبع : آخرین نیوز مشاهده خبر در سایت منبع
به اشتراک بگذارید:
سخنگوی هیات مرکزی نظارت بر انتخابات از ابطال انتخابات در حوزه اهر و هریس خبر داد.

IMAGE634775363793738239.jpgبه گزارش ایسنا، سیامک ره پیک از جابه جایی منتخب چهارم و پنجم حوزه انتخابیه تبریز، اسکو و آذرشهر طبق نتایج بازشماری آرای این حوزه خبر داد.

وی گفت: از مرحله دوم انتخابات مجلس دو حوزه باقی مانده بود که نیازمند بازشماری آرا و بازرسی بود که برای هر دو حوزه بازرسان اعزام شدند.

وی افزود: در حوزه تبریز در مرحله دوم باید چهار نفر انتخاب می شدند و به مجلس راه می یافتند اما با توجه به این که رای نفر چهارم و پنجم در این مرحله بسیار نزدیک بود و همچنین گزارش ها و شکایاتی هم مطرح شد شورای نگهبان تصمیم گرفت که صندوق های این حوزه بازشماری شود.

ره پیک گفت: در پی این تصمیم، تیم مجربی به این حوزه اعزام شد و با هماهنگی دستگاه های اجرایی و همکاری نمایندگان نامزدها، آرای همه صندوق ها در مدت حدود 6 روز با دقت کافی و رعایت همه مقررات بازشماری شد.

عضو حقوقدان شورای نگهبان افزود: نتیجه این بازشماری که در قالب گزارشی تفصیلی به شورای نگهبان ارائه شد این بود که در وضع انتخاباتی سه منتخب نخست این حوزه در مرحله دوم انتخابات تغییری ایجاد نشد و خانم زهرا ساعی و آقایان محمد حسین فرهنگی و شهاب الدین بی مقدار به همان ترتیب اول تا سوم ابقا شدند.

وی گفت: با توجه به اینکه فاصله رای نفر چهارم و پنجم بسیار کم بود این دو نفر در بازشماری آرا جا به جا شدند به نحوی که آقای علیرضا منادی سپیدان که پیش از بازشماری آرا در جایگاه چهارم قرار داشت پس از بازشماری آرا با آقای محمد اسماعیل سعیدی که نفر پنجم بود جا به جا شدند.

ره پیک افزود: بر این اساس صحت انتخابات حوزه تبریز ، اسکو و آذرشهر بدون ابطال رای یا صندوقی تایید شد.

سخنگوی هیات مرکزی نظارت بر انتخابات همچنین از ابطال انتخابات اهر و هریس به علت تخلفات و دخالت های غیرقانونی در این حوزه انتخابیه خبر داد.

وی گفت: با توجه به گزارش ها، تیم بازرسی به این حوزه اعزام و مسائل مختلف را بررسی کردند که گزارش تفصیلی آن در جلسه امروز شورای نگهبان بررسی شد.

بر اساس این گزارش و به نقل از شورای نگهبان، ره پیک افزود: با توجه به تخلفات و دخالت های غیرقانونی و مجموعه بررسی های تیم بازرسی، این تخلفات در روند انتخابات موثر بوده و آن را مخدوش کرده است و نظر شورای نگهبان این شد که انتخابات در این حوزه ابطال شود.

وی گفت: بر این اساس پرونده بررسی صحت دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در همه حوزه های انتخابیه بسته شد.

برچسب ها : آخرین نیوز-سیاست

نظر خود را بنویسید

با استناد به ماده 74 قانون تجارت الکترونیک مصوب 1382/10/17 مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت خبرخون مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر می باشد، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوای خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است