خبرخون

امروز : چهارشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۶

آخرین بروز رسانی : لحظاتی پیش

خبرهای امروز : 5920

معاون سیما: حامی رییس جمهور هستیم/ پاسخ میرباقری به حاشیه های زیرنویس تحریف شده سخنرانی دکتر روحانی

خبر خون، یک ربات جستجوگر اخبار است. خبرخون یک خبرگزاری نیست. از آنجا که نظارت انسانی برروی اخبار منتشر شده توسط خبرگزاری ها از طرف تیم خبر خون صورت نمی گیرد، در صورتیکه خبری باعث نقض حقوق شما شده است، لطفا با ما تماس بگیرید.
انتشار: منبع : پایگاه خبری 9 صبح مشاهده خبر در سایت منبع
به اشتراک بگذارید:
به گزارش 9صبح، مرتضی میرباقری، معاون سیما درباره حاشیه های پیش آمده برای انتشار صحبت های رییس جمهور در قالب زیرنویس شبکه خبر و آنچه تحریف این سخنان عنوان شده است، گفت: «اگر به صورت حقوقی این ایراد به صداوسیما وارد شود، یقینا نسبت به آن اقدام و برخورد خواهد شد. اگر این اشتباه متعلق به بخش سیما باشد، سریعا با آن برخورد می کنیم و اگر مربوط به حوزه خبر باشد، قطعا باید آن را پیگیری کنند.»
 
او درباره انتخاب واژه نادرست برای سخنان رییس جمهور که در قالب زیرنویس شبکه خبر اتفاق افتاده است، گفت: «می شود یک ایراد اولیه گرفت و آن اینکه در ارتباط با واژگان، تلویزیون باید دقت بیشتری داشته باشد اما انصافا تلویزیون در قبال دولت مخالفتی ندارد.»
 
او با تاکید بر اینکه صداوسیما رسانه ملی است، اظهار کرد: «گاه در جریان تبلیغات در انتخابات، سوء تفاهم هایی بین دولت و صداوسیما به وجود آمد و اینکه آقای روحانی در فضای تبلیغات، همچون انتخابات ریاست جمهوری قبل، جزو کاندیداها بوده است. ستاد ایشان این نگرانی را داشت که این نحوه تصویر کردن با آنچه که در سنوات قبل می گذشته است، متفاوت بود. در حالی این طبیعت فضای تبلیغات بود و ما هم توضیحات لازم را در این خصوص ارائه کردیم.»
 
میرباقری در ادامه تاکید کرد: «در حال حاضر دولت آقای روحانی مستقر هستند و حمایت همه جانبه صداوسیما پشت سر دولت ایشان بر اساس چارچوب ها و ضوابط ها خواهد بود.»
 
او در ادامه گفت: «دیروز هم آقای ظریف در دیدار با وزیر امور خارجه فرانسه، زمانی که وارد مجموعه شدند به نظر می رسد ابتدا با یکدیگر دست ندادند، اما طبق توییتی که آقای ظریف گذاشتند، گویا برای احترام بیشتر به ایشان، وزیر خارجه فرانسه زمانی که وارد مجموعه می شوند دست نمی دهند اما در میانه جلسه با ایشان مصافحه می کنند.»
 
معاون سیما گفت: «در این اتفاق دوربین ما قسمت اول را گرفته بود و آن قسمت انتهایی پخش نشده بود. در اینگونه موارد که بعضا، سهوا اتفاق می افتد صداوسیما خودش اولین جایی است که نسبت به آن واکنش نشان می دهد؛ بنابراین اگر در حاشیه هایی که ایجاد می شود، به صورت حقوقی این ایرادها وارد شود، یقینا صداوسیما باید پاسخگوی آن باشد که اگر متعلق به حوزه صداوسیما باشد سریعا با آن برخورد می کنیم و اگر مربوط به حوزه خبر باشد قطعا دوستان باید پاسخگوی آن باشند.»
 
در ادامه، میرباقری در پاسخ به پرسشی درباره درگیری بازیگر سریال «زیر پای مادر» با خبرنگاران، برگزاری نشست این مجموعه را از اساس غیرحرفه ای دانست و گفت: «این مجموعه تذکراتی برای حواشی ایجادشده گرفت که در نهایت هم با عذرخواهی کتبی تهیه کننده مواجه شد.»
 
او همچنین گفت: «جلسه امروز پاسخ عملی به حاشیه های اخیر است. ما اینجا هستیم که پاسخگوی شما باشیم و این حق را به خبرنگاران قائل شدیم.»
 
معاون سیما همچنین اظهار کرد: «البته ما هم گلایه داریم از برخی دوستان رسانه ای که از کل یک برنامه استندآپ کمدی، چنین به دنبال ایجاد حواشی باشند.»
 
او ادامه داد: «در برنامه های این چنینی خطاهایی شکل می گیرد، تذکر داده و اصلاح می شود. رسانه از حیث مدیریت خود قصد طراحی چنین حاشیه هایی را ندارد. این جفاست به سازنده های یک برنامه که روز و شب برای برنامه زحمت می کشند. این حاشیه ها از عمد نبودند. حتما رسانه قواعد و ضوابط خود را دارد.»
 
میرباقری درباره سریال «حضرت موسی(ع)» و مطالبی که در برخی رسانه ها درباره ممانعت از ساخت این سریال عنوان شده است، گفت: «سریال «حضرت موسی (ع)» جزو سرمایه های صداوسیماست. متن سریال آماده شده، البته ایرادهایی دارد و هنوز نهایی نشده است. برای اینکه از حوزه حرفه ای خارج نشود از کارشناسان مختلف کمک گرفته شده است. اصرار ما این است که هر چه زودتر به سمت ساخت برود. به هیچ وجه استانداردهای کار نباید پایین بیاید. اینکه کدام کارگردان صلاحیت ساخت سریال الف ویژه را دارد به نصمیم سازمان برمی گردد که چه فردی مناسب کارگردانی است.»
 
معاون سیما تاکید کرد، سازمان صداوسیما برای ساخت سریال هیچ مشکل مالی ندارد؛ چرا اصرار بر وجود مشکل مالی است؟ صدا و سیما هیچ مشکل مالی ندارد.
 
او درباره اختلاف نظرهایی که بین تلویزیون و سازندگان «کلاه قرمزی» وجود دارد، نیز گفت: «ما علاقه مند به حل مسئله بر اساس ضوابط هستیم؛ اینکه فضاسازی کنیم مشکلی از کار حل نمی شود.
 
معاون سیما ادامه داد: «مجموعه «کلاه قرمزی» در مالکیت صداوسیماست و آقای جعفری جلوه (مدیر شبکه دو) چندین جلسه را با عوامل «کلاه قرمزی» در کنار تیم حقوقی داشتند و ما علاقه مند هستیم که این مشکل حل شود اما باید این موضوع در چارچوب قانون و مسیر حقوقی کارشناسی حل شود. تلاش ما این است که سایر منابع را برای هنرمندان فراهم کنیم. گاهی اقداماتی غیرحرفه ای صورت می گیرد که در مسیر اختلال ایجاد می کند.»
نظر خود را بنویسید

با استناد به ماده 74 قانون تجارت الکترونیک مصوب 1382/10/17 مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت خبرخون مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر می باشد، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوای خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است