خبرخون

امروز : جمعه ۲ تیر ۱۳۹۶

آخرین بروز رسانی : یک دقیقه پیش

خبرهای امروز : 8139

تهرانی ها در هرثانیه ۵۲ هزار بطری یک لیتری آب مصرف می کنند

خبر خون، یک ربات جستجوگر اخبار است. خبرخون یک خبرگزاری نیست. از آنجا که نظارت انسانی برروی اخبار منتشر شده توسط خبرگزاری ها از طرف تیم خبر خون صورت نمی گیرد، در صورتیکه خبری باعث نقض حقوق شما شده است، لطفا با ما تماس بگیرید.
انتشار: منبع : رویداد 24 مشاهده خبر در سایت منبع
به اشتراک بگذارید:
رویداد۲۴-در روزهای گرم سال و در اوج مصرف، چهار و نیم میلیون مترمکعب آب در استان تهران مصرف می شود که این رقم معادل ۵۲ هزار لیتر بر ثانیه یعنی معادل ۵۲ هزار بطری یک لیتری در هر ثانیه است که از این رقم مصرف شهر تهران سه میلیون و ۳۰۰ هزار مترمکعب بر ثانیه تخمین زده شده، به عبارتی معادل ۳۸ هزار بطری یک لیتری در ثانیه در شهر تهران آب مصرف می شود.

امسال وضعیت بارندگی، شرایط مطلوب و پایداری در استان تهران داشته به طوری که این رقم برای سال آبی امسال ۳۲۹ میلی متر و در سال آبی گذشته ۲۲۷ میلی متر بوده که نشان دهنده ۱۷ درصد افزایش بازندگی است با این حال در تهران در روزهای گرم سال  ۹۰۰ هزار مترمکعب بر ثانیه افزایش مصرف داشته ایم.

مدیریت تامین آب تمام و کمال به عهده شرکت آب و فاضلاب استان تهران است که تاسیسات این شرکت نیز توان تصفیه ۲۹ مترمکعب آب در ثانیه را دارد که با وارد مدار شدن سد ماملو و تصفیه خانه هفتم این رقم افزایش پیدا کرده و در حال حاضر تاسیسات آب رسانی تهران برای تصفیه، انتقال و توزیع ۳۲۰ لیتر در ثانیه طراحی شده است، اما از سوی دیگر، تقاضا باید مدیریت شود و این امر مشارکت مردم و شهروندان را می طلبد.

۷۵ درصد آب تهران از منابع آب سطحی یعنی مستقیما از آب باران و برف تامین می شود. برای سال ۱۳۹۶ پیش بینی شد تا تنها ۲۵ درصد از منابع زیرزمینی برداشت شود ذبا این وجود برای تامین آب پایتخت از حوزه های مختلف آب وارد تهران شده است و تلاش این است که از منابع زیرزمینی کم تر برداشت شود.

ایران حدود ۱.۱ درصد جمعیت کل دنیا را دارد، ولی فقط  ۳۲ صدم درصد از منابع تجدیدپذیر به کشور اختصاص یافته همچنین ۸۵ درصد کشور در منطقه خشک و نیمه خشک قرار گرفته و تنها  ۱۵ درصد بارندگی ها قابل قبول است بر همین اساس در سال ۱۳۹۳ با مجوز شواری تامین استان تهران شرکت آب و فاضلاب توانست با مشترکان پرمصرف برخورد کند اما درحال حاضر مجوزی قانونی برای برخورد با مشترکان پرمصرف آب وجود ندارد که در شرایط بحرانی منابع آبی جای خالی این قانون به شدت دیده می شود.
نظر خود را بنویسید

با استناد به ماده 74 قانون تجارت الکترونیک مصوب 1382/10/17 مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت خبرخون مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر می باشد، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوای خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است