به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، فاطمه صفرپور، مربی تیم ملی بانوان کشورمان با بیان اینکه فرصت زیادی تا مبارزات تکواندوکاران کشورمان در جام بیست وسوم جهانی باقی نمانده است بیان کرد: برای حضور در رویداد بزرگ تکواندو با 6 نماینده در این رقابت ها شرکت می کنیم که از میان آنها تنها کیمیا علیزاده و اکرم خدابنده تجربه مبارزه بر شیاپ چانگ جهانی را دارند. در بیست و دومین دوره این رقابت ها تک مدال برنز بانوان در این رقابت ها توسط علیزاده کسب شد و ما تمام تلاشمان بر این است که در این دوره تعداد و رنگ مدال ها را تغییر دهیم.

وی افزود: مسابقات جهانی قابل پیش بینی نیست و بارها دیده ایم که قهرمانان دوره گذشته مقابل حریفان تازه وارد نتایج را واگذار می کنند، ما هم امیدواریم بچه ها از داشته های خود استفاده کنند و به مدال طلای رقبای خود نبازند و با اطمینان گام های محکمی را بردارند.

صفرپور در ادامه با اشاره به حضور تیم در تورنمنت بین المللی مراکش و بازی های کشورهای اسلامی گفت: پیش از این با شرکت در این دو رویداد متوجه ایراد های فنی تکواندوکاران شدیم و سعی کردیم آنها را برطرف کنیم، خدا را شکر در این اردو توانستند آمادگی مطلوبی را بدست آورند.

مربی تیم ملی کشورمان گفت: خدا را شکر از لحاظ روحی و روانی بچه ها شرایط خوبی دارند و تنها باید خود را باور کنند. تیم جوانی را در اختیار داریم اما انشاا... با سرمایه گذاری های صورت گرفته نتایج خوبی را در بخش بانوان شاهد خواهیم بود.

وی در رابطه با مهمترین حریفان تیم ملی بانوان کشورمان افزود: ترکیه، کره جنوبی، انگلیس، روسیه و کرواسی از رقبای اصلی ایران هستند اما شک نکنید که همیشه تک ستاره هایی ناشناخته در بین کشورهای حضور پیدا کرده و حتی مدال ها طلایی را کسب می کنند.

 

وی در پایان خاطرنشان ساخت: بچه های ما از نظر فنی هیچ چیز کم ندارند و کادرفنی به این 6 تکواندوکار برای کسب مدال های رنگارنگ امیدوار است. از مردم می خواهم در این ماه مبارک برای ما دعا کنند چراکه افتخارات کسب شده متعلق به ملت ایران است.

فولادی: این تیم پتانسیل بالایی دارد

ریحانه فولادی مربی تیم ملی تکواندوی کشورمان در رابطه با اردو و تمریناتی که اعضای تیم پشت سر گذاشتند گفت: همانطور که می دانید هرلحظه به آوردگاه جهانی تکواندو که در"موجو" کره جنوبی برگزار می شود نزدیکتر می شویم. تیم ما از 4 ماه پیش تمرینات آماد سازی خود را در مرکز جهانی تکواندو ایران آغاز نمود و اکنون پس از پشت سر گذاشتن روزهای تمرین که با انگیزه و تلاش سپری شده است بچه ها به آمادگی مطلوبی رسیده اند و با انگیزه ای که دارند می توانند در این رقابت ها نتایج خوبی را برای کشورمان رقم بزنند.

وی اینطور ادامه داد: آسیب جز جدانشدنی ورزش است و بارها شاهد بودیم که خیلی از بازیکنان حین تمرین دچار آسیب شده اند، خدا را شکر از این لحاظ مشکلی نداریم و بچه ها شرایط خوبی دارند. از لحاظ فنی و تکنیک نیز ملی پوشان نسبت به روز ورود به اردو خیلی پیشرفت کرد ه اند.

فولادی تصریح کرد: میانگین سنی تکواندوکاران تیم 18 سال است اما ایمان دارم که اگر روی توانایی های آنها سرمایه گذاری شود هریک از آنها آینده خوبی پیش رو داشته و با انگیزه بالایی که دارند می توانند اثبات کنند دختران ایران هیچ چیز کم ندارند.

مربی تیم ملی کشورمان با اشاره به حضور در بازی های کشورهای اسلامی گفت: رقابت در این رویداد به پیشرفت بچه ها خیلی کمک کرد چراکه با حریفان جهانی خود رو به رو شدند و باعث شد خود را باور کنند و به توانایی هایشان ایمان بیاورند.

وی در پاسخ به این سوال که که فکر می کنید در این مسابقات چند مدال کسب می کنید؟ گفت: نتیجه در تکواندو قابل پیش بینی نیست و علاوه بر مسائل فنی، روحیه بالا نیز در کسب نتیجه بسیار تاثیرگذار است. تصویرسازی و آنالیزهای لازم صورت گرفته و انشاا... با نتیجه خوب مزد زحماتشان را بگیرند.

فولادی مهمترین رقیبان ایران در بیست و سومین دوره مسابقات جهانی را معرفی کرد: به نظرم کشورهای انگلیس، آذربایجان و ترکیه قوی هستند. ابتدای اردوی بچه ها به نام حریفان خود اهمیت زیادی می داند اما الان توجه به اسامی کمرنگ تر شده است.

وی در پایان گفت: همیشه امیدواری است که باعث می شود انسان به هدف خود برسد، همگی تلاش کردیم و با همدلی که میان کادر و اعضای تیم وجود دارد مطمئنم نتایج خوبی کسب می کنیم.