به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، تیم فوتبال آث میلان در روزهای نقل و انتقالات توانسته با سرمایه گذار چینی خود خریدهای خوبی داشته باشد.میلان که به عنوان پرافتخارین باشگاه ایتالیایی در جام باشگاه های اروپا معروف است در چند سال اخیر به دلیل ضعف مدیریتی با مشکلات بسیاری مواجه شد و از روزهای اوج خود فاصله بسیاری گرفت. باشگاه میلان همیشه محل گذر بزرگان فوتبال بود. کسانی که برای افتخار آفرینی این باشگاه زحمات بسیاری کشیدند و بعد از مدت ها با چشمان اشکبار و برخلاف میل باطنی مجبور به ترک روسونری شدند.

میلان که در سال های اخیر از قدرت فاصله گرفته بود با اعتماد به دونارومای جوان و کم تجربه که تنها 17 سال بیشتر سن نداشت در ترکیب اصلی توانست  وی را به فوتبال ایتالیا و جهان معرفی کند. امروز که این گلر به تیم ملی دعوت شده باید مدیون باشگاهی باشد که می توانست به جای او به یک دروازه بان با تجربه اعتماد کند اما جوانگرایی همیشه پیامدهایی دارد.نوکیسه هایی که بویی از تعصب ندیده اند و روزی پرواز کردن را یاد خواهند گرفت. جیجو که در مدت زمان کوتاهی توانست در میلان به اوج پیشرفت و محبوبیت برسد اکنون که  میلان با خریدهای جدید جان تازه گرفته، برای رسیدن به درآمد بیشتر ساز جدایی خود را به صدا در آورد.

عملکرد دوناروما در میلان به حدی رسید که کارشناسان و دوستداران فوتبال وی را جایگزین خوبی برای بوفون، سنگربان وفادار تیم ملی ایتالیا معرفی کردند. بوفون هم در بسیاری از مصاحبه های خود به شکل رسمی اعلام کرد که وی می تواند بهترین گزینه جانشینی من در تیم ملی ایتالیا و یوونتوس باشد. بازیکنی که در تیم میلان رشد و پیشرفت کرد اکنون اسیر وسوسه پول های رئال و پاریسن ژرمن شد تا نشان دهد که راه بوفون شدن را هنوز یاد نگرفته و راه زیادی دارد تا به یک اسطوره در باشگاه تبدیل شود.

بوفون در اوج جوانی و پیشرفت به همراه یوونتوس به سری B ایتالیا رفت و تا آخرین نفس برای این تیم جنگید و با افتخاراتش در این باشگاه به یک اسطوره بی نظیر تبدیل شد. همه دنیا حتی طرفداران دو آتیشه رئال مادرید هم در جام باشگاه های اروپا در سال 2017 آرزو داشتند تا جام این دوره از رقابت ها را در دستان بوفون در باشگاه یوونتوس ببینند زیرا مکتب بوفون مکتب بزرگان است. دوناروما نشان داد که فقط نام این بازیکن را به یدک می کشد.دوناروما در شرایطی قرارداد خود را با این تیم تمدید نکرد که بسیاری بر این باور هستند  مینو رایولا ایجنت این بازیکن را دلیل تمدید نکردن با میلان می دانند اما روز گذشته خود او شخصا اعلام کرد که نمی خواهد در میلان بماند.

وی که در بسیاری از مصاحبه های اخیر خود اعلام کرده بود در میلان خواهد ماند اما وی هواداران میلان را با شوک بزرگی مواجه کرد و رسما جدایی خود را از این تیم اعلام کرد. باشگاه میلان که از هواداران بسیاری در نقاط مختلف جهان برخوردار است با خداحافظی به سبک دونارومای جوان به حدی ناراحت شدند که پیراهن این دروازه بان را در خیابان های میلان به آتش کشیدند.

این دروازه بان جوان میلان تا پایان 2018 با روسونری قرارداد دارد. دوناروما به همه ثابت کرد که ماندن در یک باشگاه طی سالیان سال نیازمند ازخودگذشتگی و گذشت از مسائل مادی است.قطعا دونارومای جوان  بزرگان و اسطوره هایی نظیر مالدینی، بارزی، کاستاکورتا که سال های سال با وجود پیشنهادهای وسوسه انگیز در میلان ماندند و اسطوره شدند را به فراموشی سپرده است.