به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، مهدی بی باک مرد با اخلاق تیم ملی تکواندو در سال های گذشته بعد از پروسه انتخاب سرمربی تیم ملی از فیلتر شورای فنی و کمیته فنی رای اعتماد گرفت تا بعد از چند سال همکاری به عنوان یکی از اعضای کادرفنی تیم ملی در کنار بیژن مقانلو این بار در راس سکان کشتی تکواندو ایران قرار گیرد.

بی باک برای حضور در مسابقات قهرمانی جهان تنها چهار ماه فرصت پیش روی خود داشت و تنها یک رویداد بین المللی را برای کسب آمادگی پشت سر گذاشت تا قهرمان دوره گذشته تکواندو جهان را برای دفاع از عنوانی که تنها در تاریخ برگزاری این مسابقات دو بار موفق به کسب آن شده است آماده کند. با وجود توقعات بسیار زیاد جامعه تکواندو ایران نباید فراموش کنیم گسترش تکواندو به واسطه توزیع 8 مدال طلا در بخش آقایان و بانوان رقابت های المپیک در سالیان اخیر کشورهای زیادی را به تکاپو برای سرمایه گذاری در این رشته وادار کرده است و دیگر تیم ما برای قدرت نمایی در دنیا، کره جنوبی را به عنوان تنها رقیب مدعی خود نمی بیند.

حضور مهدی بی باک در کنار تیم ملی در سالیان اخیر و آشنایی با مسابقات قهرمانی جهان یک امتیاز مثبت برای تیم ما در موجو کره جنوبی خواهد بود اما نباید فراموش کنیم جوانان ما کار راحتی نیز در تکرار عنوان قهرمانی دوره گذشته خود در روسیه ندارند. تکواندو ایران طی سالیان حضور در مسابقات قهرمانی جهان تنها دو بار در سال ها 2011 با هدایت رضا مهماندوست و سال 2015 با هدایت بیژن مقانلو موفق به قهرمانی در این مسابقات شده است که مهماندوست سه سال و مقانلو دو سال در کنار تیم ملی حضور داشتند.

از ترکیب 8 نفره تیم ملی نیز آرمین هادی پور در وزن اول، میرهاشم حسینی در وزن سوم ، پوریا عرفانیان در وزن ششم و سعید رجبی در وزن هفتم برای اولین بار حضور در مسابقات جهانی را تجربه خواهند کرد و ما با تغییر 50 درصدی نسبت به تیم قهرمان جهان دوره گذشته به روی شیاپ چانگ موجو خواهیم رفت. نکته مهم دیگر در تاریخ تکواندو ایران، عدم کسب مدال طلا در طول تاریخ مسابقات جهانی در وزن های اول و سوم است که امید می رود هادی پور و حسینی این بار موفق به شکستن این طلسم و ثبت نام خود در تاریخ پرافتخار تکواندو ایران شوند.

در کنار این جوانان تیم ما در وزن دوم از حضور فرزان عاشورزاده، در وزن چهارم ابوالفضل یعقوبی، در وزن پنجم مسعود حجی زواره و در وزن هشتم سجاد مردانی بهره می برد که هر چهار نفر صاحب مدال مسابقات جهانی و سه نفر اول مدال در دوره گذشته این مسابقات هستند.

در فاصله یک هفته تا شروع مسابقات جهانی دیگر زمان انتقاد به ترکیب تیم ملی و عملکرد فدراسیون نیست و همه پیشکسوتان، اصحاب رسانه و کارشناسان باید با انتقال صحبت های امید بخش از تیم ملی تکواندو ایران حمایت کنند تا مجددا تکواندو ایران با برتن کردن قبای موفقیت قامت خود را راست کند.

چه تیم ملی ما برای سومین بار موفق به کسب قهرمانی در این مسابقات شود و چه در این امر به سر منزل مقصود نرسد نباید فراموش کنیم سه ماه زمان مناسبی برای ارزیابی توان فنی یک از مردان با اخلاق تکواندو ایران نیست و باید با صبوری این فرصت را به کادر جوان اما در عین حال باتجربه تیم ملی داد تا ارزیابی دقیقی از کار خود ارائه بدهند.

نکته مثبت کادر تیم ملی حضور سه نفر از قهرمانان جهان در کادر تیم ملی است که باعث خواهد شد به خوبی تجربه دومین مسابقات معتبر این رشته را به نفرات جوان تیم ملی ترزیق کنند. تکواندو ایران همیشه در سخت ترین شرایط نشان داده است که قابلیت بزرگی در این رشته ورزشی را دارد و ما امیدوار هستیم تیم پرامید ما این بار نیز از بزرگی نام تکواندو ایران در جهان دفاع کند.