خبرخون

امروز : جمعه ۲ تیر ۱۳۹۶

آخرین بروز رسانی : لحظاتی پیش

خبرهای امروز : 8065

سنجش انتشار گازهای گل خانه ای در سیستم کشت آبی

خبر خون، یک ربات جستجوگر اخبار است. خبرخون یک خبرگزاری نیست. از آنجا که نظارت انسانی برروی اخبار منتشر شده توسط خبرگزاری ها از طرف تیم خبر خون صورت نمی گیرد، در صورتیکه خبری باعث نقض حقوق شما شده است، لطفا با ما تماس بگیرید.
انتشار: منبع : ایانا مشاهده خبر در سایت منبع
به اشتراک بگذارید:

تولیدات کشاورزی در غرب ایالات متحده بخش مهمی از غذای جهانی را تامین می کند. با این حال، به دلیل نگرانی هایی پیرامون اثرات گازهای گلخانه ای ناشی از فعالیت های کشاورزی بر آب و هوای جهانی، نیاز است تا تاثیر منابع نیتروژنی را بر انتشار گازهای ناشی از سیستم های کشاورزی در سرزمین های نیمه خشک را بررسی کنیم.

به گزارش ایانا از وبسایت ساینس دیلی در مقاله ای که اخیرا در مجله انجمن علوم خاک مجله آمریکا ( (soil science of america journal منتشر شده است، پژوهشگران گزارش داده اند که انتشار اکسید نیتروژن، کربن دی اکسید و متان از طریق چرخه تولید غذا برای دام ها (سیلوی ذرت- جو-یونجه) در جنوب مرکزی آیداهو از طریق منابع گوناگون تولید نیتروژن ایجاد می شود، ازجمله اوره گرانول، کودهای بهره وری شده ((superu، کود لبنی یا کود کمپوست لبنی.

در طول دوره تولید ذرت، تیم پژوهش متوجه شدند که انتشار فزاینده نیتروژن ۵۳ درصد کمتر از میزان انتشار ان از طریق کود بهره وری شده است؛ زمانی که این میزان با اوره گرانول مقایسه شود و هم چنین زمانی که بازدهی محصول بدون تغییر باقی مانده است. اما زمانی که در سال بعد از آن کود بهره وری شده برای محصول جو مورد استفاده قرار گرفت، انتشار فزاینده نیتروژن به همان میزانی بود که از اوره گرانول منتشر می شود. به طور کلی، انتشار دی اکسید کربن از طریق کود، در طول دو سال نخست بیشترین میزان را داشت در حالی که انتشار متان منفی بوده است، در هر دو مدل هیچ تفاوتی بین میزان n وجود نداشت.

این پژوهش نشان می دهد که ک.د بهره وری شده می تواند میزان انتشار نیتروژن را از طریق سیستم های کشت آبی کاهش دهد، اما نتیجه کار به ما می گوید که این تاثیرات وابسته به محصول هستند. این مطالعه در حال حاضر مورد آزمایش دوباره قرار گرفته است تا صحت آن تایید شود.

مترجم: بهاران پدرام

نظر خود را بنویسید

با استناد به ماده 74 قانون تجارت الکترونیک مصوب 1382/10/17 مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت خبرخون مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر می باشد، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوای خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است