خبرخون

امروز : جمعه ۲ تیر ۱۳۹۶

آخرین بروز رسانی : لحظاتی پیش

خبرهای امروز : 7984

ارائه اظهارنامه، شرط برخورداری از هرگونه تسهیلات مالیاتی/ این خودروها همچنان بی کیفیت اند/ استان تهران رکورد تولید کلزا را شکست

ارائه اظهارنامه، شرط برخورداری از هرگونه تسهیلات مالیاتی/ این خودروها همچنان بی کیفیت اند/ استان تهران رکورد تولید کلزا را شکست
خبر خون، یک ربات جستجوگر اخبار است. خبرخون یک خبرگزاری نیست. از آنجا که نظارت انسانی برروی اخبار منتشر شده توسط خبرگزاری ها از طرف تیم خبر خون صورت نمی گیرد، در صورتیکه خبری باعث نقض حقوق شما شده است، لطفا با ما تماس بگیرید.
انتشار: منبع : خبرگزاری میزان مشاهده خبر در سایت منبع
به اشتراک بگذارید:
توت فرنگیبه گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، ارائه اظهارنامه، شرط برخورداری از هرگونه تسهیلات مالیاتی، این خودروها همچنان بی کیفیت اند و استان تهران رکورد تولید کلزا را شکست  از اخباری است که صفحه اقتصاد در رسانه های خبری به آن ها پرداخته است.

 
ارائه اظهارنامه، شرط برخورداری از هرگونه تسهیلات مالیاتی
خبرگزاری صداوسیما: معاون مالیات های مستقیم سازمان امور مالیاتی گفت: صاحبان مشاغل (اشخاص حقیقی) به منظور بهره مندی از مشوق های قانونی نرخ صفر و یا هرگونه تسهیلات دیگر، باید اظهارنامه مالیاتی خود را در مهلت مقرر قانونی ارائه کنند. ارائه اظهارنامه، شرط برخورداری از هرگونه تسهیلات مالیاتینادر جنتی با اشاره به این که خرداد هر سال، مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی صاحبان مشاغل (اشخاص حقیقی) است، گفت: برخورداری از هر نوع تسهیلات و معافیت های مالیاتی منوط به ارائه اظهارنامه مالیاتی در موعد مقرر قانونی است و فعالان اقتصادی به منظور بهره مندی از مشوق های قانونی نرخ صفر و یا هرگونه تسهیلات دیگر، باید اظهارنامه مالیاتی خود را در مهلت مقرر قانونی ارائه کنند. وی افزود: در صورتی که صاحبان مشاغل با هر میزان درآمد اظهارنامه مالیاتی خود را در مهلت مقرر ارائه نکنند، علاوه بر اینکه مکلف به پرداخت مالیات هستند مشمول جرائم نیز خواهند شد.
وی خاطرنشان کرد: صاحبان مشاغل تا ۳۱ خرداد فرصت دارند تا نسبت به ارائه اظهارنامه های مالیاتی و پرداخت مالیات به صورت الکترونیکی از طریق سامانه WWW.TAX.GOV.IR اقدام کنند.
 

بانک های کشور ورشکسته نیستند/ مشکل اصلی، مدیران ورشکسته است
تسنیم: رئیس مرکز تجارت جهانی با بیان این که بانکهای کشور ورشکسته نیستند و مشکل اصلی، مدیران ورشکسته و تاریخ مصرف گذشته است گفت: جمعی از مدیران ارشد بانکها سواد چندانی را در زمینه صنعت بانکداری چه خرد و چه کلان ندارند. محمدرضا سبزعلیپور در حاشیۀ دیدار با جمعی از مدیران بازار سرمایه، فعالان اقتصادی، صادرکنندگان کشور و اساتید دانشگاه که در جهت صحت و سقم و واکاوی ورشکستگی بانکها و مؤسسات مالی گرد هم آمده بودند در انتقاد از عملکرد غلط برخی از مدیران بانکها و مؤسسات مالی و اعتباری اظهار داشت: متأسفانه با بهم خوردن اوضاع پولی و انضباط مالی کشور طی چند سال گذشته و اعمال سیاست انقباظی و بروز بیماری هلندی (رکود همراه با تورم) در اقتصاد کشور و در نتیجه افزایش معوقات بانکی، نوعی مدیریت خاص و منحصر بفردی در عرصه پولی کشور ظهور کرد که آثار و تبعات آن صنعت بانکداری کشور را زیر سؤال برده است مدیریتی که اگر با ذربین دور تا دور دنیا را بگردیم نمونه آن را نمی توانیم پیدا کنیم. وی افزود: وقتیکه اسمی از مدیران صنعت بانکداری کشور به میان میآید همه توقع دارند تا حداقل با شخصی محترم، موجه، باسواد، کاردان، باحوصله، مدیر و مدبر، به روز، با اخلاق و حافظ منافع مشتری و بانک رو به رو شوند اما متأسفانه غالب مدیران بانکها و مؤسسات مالی و اعتباری کشور استاندارد جدید مدیریتی را برای خود خلق کرده و در آن قالب کار میکنند!! شخصی مغرور، خشن، بی حوصله، دائم در جلسه، بی توجه به مشتری، حافظ منافع هر جائی که خود تشخیص میدهند، بی اهمیت به تماس مسئولین و حتی نمایندگان محترم مجلس (زیرا از نظر ایشان بی توجهی به تماسها نوعی کلاس و قدرت محسوب میشود)، اتخاذ تصمیمات من درآورده، دریافت حقوق و پاداشهای کلان و... که بدبختانه حاصل این مدیریت نوظهور و غلط آقایان، به جزء بهم ریختگی بازار مالی، نابسامانی اقتصاد، نارضایتی دولت و ملت و رشد معوقات و پر شدن جیب رانت خواران و از همه مهمتر اجتماع سپرده در برابر بانک مرکزی و دامن زدن به شایعۀ ورشکستگی بانکها و مؤسسات مالی، حاصل دیگری درپی نداشته است.
 
رییس مرکز تجارت جهانی 

این خودروها همچنان بی کیفیت اند!
جام نیوز:
برخی از خودروهای سواری داخلی همچنان در پایین ترین سطح کیفی تولید می شوند. بررسی جدیدترین گزارش ارزیابی کیفیت خودروهای داخلی (اردیبهشت ماه ۱۳۹۶) نشان می دهد که این خودروها همچنان در پایین ترین سطح کیفی و با همان کیفیت سابق تولید می شوند. این خودروها شامل سایپا ۱۳۱، سایپا ۱۱۱، سایپا ۱۳۲، تیبا هاچ بک، ام وی ام ۱۱۰ اس، سمند، پژو پارس، پژو ۴۰۵، لیفان ایکس ۶۰ و ام وی ام ۵۵۰ هستند که تنها یک ستاره از پنج ستاره کیفی را کسب کرده اند. در مدل ارزیابی کیفیت خودروهای داخلی، این محصولات بسته به کیفیت خود یک تا پنج ستاره کسب می کنند. یک ستاره پایین ترین سطح کیفی و پنج ستاره بالاترین سطح کیفی را نشان می دهد. تاکنون هیچ یک از خودروهای سواری تولیدی و مونتاژی در خودروسازان داخلی موفق به کسب پنج ستاره کیفی نشده است.
 
خودرو
 
 استمهال ۲۸ ماهه وام پرداختی از حساب ذخیره ارزی به شرکت بدحساب پتروشیمی
تسنیم:
بر اساس مصوبه هیئت امنا حساب ذخیره ارزی، تسهیلات اعطایی به یک شرکت پتروشیمی با دوره استفاده تقریبی ۷ ساله، تنفس ۶ماهه و بازپرداخت ۵ ساله تعریف شده است. بررسی یک نمونه از تسهیلات دهی حساب ذخیره ارزی نشان می دهد، هیئت امنای این حساب، به یک شرکت پتروشیمی تسهیلات با دوره استفاده 7 ساله، دوره تنفس 6 ماه و دوره بازپرداخت 5 سال اعطا کرده است. بر اساس این مصوبه که به امضای اسحاق جهانگیری رسیده است، دوران مشارکت مدنی یا استفاده شرکت مذکور از تسهیلات 10 ماه، دوران تنفس، 6 ماه و دوران بازپرداخت تسهیلات یک سال افزایش یافته است. گفتنی است، حساب ذخیره ارزی یک حساب دولتی است که اگر دولت پس از دخل و خرج های پیش بینی شده درآمد زیادی کسب کرد باید آن مبالغ را به حساب ذخیره ارزی واریز کند، بنابراین حساب ذخیره ارزی به عنوان یک قلک دولتی به شمار می رود. خامکانی رئیس پیشین فراکسیون توسعه صادرات مجلس شورای اسلامی، معتقد است: پس از ابلاغ سیاست های کلان اقتصادی توسط مقام معظم رهبری، در قانون برنامه پنجم مقرر شد صندوقی تحت عنوان صندوق توسعه ملی تشکیل شود که 20 درصد از درآمدهای نفتی قبل از هر هزینه ای به این صندوق واریز شود بنابراین صندوق توسعه ملی یک صندوق ملی برای حمایت از بخش خصوصی بوده  و حساب ذخیره ارزی یک حساب دولتی است. گفتنی است از دولت دهم به بعد اختیارات هیئت امنای حساب ذخیره به کمیسیون اقتصادی دولت واگذار شده است. 
 
استمهال 

استان تهران رکورد تولید کلزا را شکست
باشگاه خبرنگاران:
رئیس جهاد کشاورزی استان تهران گفت: بنابر گفته معاونت زارعت وزارت جهاد، رکورد تولید کلزا را استان تهران شکسته شد. علی اشرف منصوری رئیس جهاد کشاورزی استان تهران با اشاره به آخرین وضعیت تولید گندم اظهار داشت: در سال جاری مجموع سطح زیر کشت گندم ۴۰ هزار هکتار است که این رقم نسبت به سال گذشته هزار هکتار کاهش یافته است. وی با اشاره به پیش بینی تولید ۲۲۰ هزار تن گندم در سال جاری افزود: علی رغم کاهش سطح زیر کشت، به سبب اقداماتی نظیر افزایش بهره وری در واحد سطح، آبیاری به موقع و مبارزه با آفات توانستیم عملکرد در واحد سطح را افزایش دهیم. منصوری ادامه داد: تاکنون ۱۰ هزار تن گندم با ارزش بالغ بر ۱۳ میلیارد تومان از گندمکاران خریداری شده که مطالبات آن ها پس از ثبت در سامانه به مرور پرداخت خواهد شد. رئیس جهاد کشاورزی استان تهران از افزایش ۵ برابری سطح زیر کشت کلزا در سال جاری خبر داد و گفت: این درحالی است که در پی سرمای ناگهانی پاییز  به بخشی از مزارع کلزا آسیب جدی وارد شد که از این رو پیش بینی می شود تولید کلزا با افزایش ۵ برابری نسبت به سال گذشته به ۲ هزار تن برسد. وی در ادامه افزود: در برخی از مزارع توانستیم به تولید ۲۰۰. ۵ کیلو و ۷ کیلو در هکتار دست یابیم که بنا بر گفته معاونت زارعت وزارت جهاد رکود تولید کلزا را استان تهران شکسته شد. به گفته منصوری تاکنون ۷۰۰ الی ۸۰۰ تن کلزا با نرخ هر کیلو ۲ هزار و ۷۰۰ تومان از کشاورزان خریداری شده که وجه آن بلافاصله پس از ثبت در سامانه پرداخت شده است. 
 
کلزا 

درآمد 184 میلیون ریالی از صادرات توت فرنگی
باشگاه خبرنگاران:
طبق آمار منتشر شده توسط گمرک در یک ماهه نخست سال 96 قریب به 3 تن توت فرنگی تازه ، از کشور صادر شده است. طبق آمار منتشر شده توسط گمرک در یک ماهه نخست سال 96 قریب به 3 تن توت  فرنگی تازه ، از کشور صادر شده است. ارزش دلاری این میزان صادرات  5704  و ارزش ریالی آن  184,933,676  بوده است. 
 
توت فرنگی 
 
/انتهای پیام/

خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای منتشر می شود.
 
نظر خود را بنویسید

با استناد به ماده 74 قانون تجارت الکترونیک مصوب 1382/10/17 مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت خبرخون مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر می باشد، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوای خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است