خبرخون

امروز : چهارشنبه ۷ تیر ۱۳۹۶

آخرین بروز رسانی : 2 دقیقه پیش

خبرهای امروز : 1945

تصویرسازی ایران در عرصه بین المللی از جایگاه بالایی برخوردار است

تصویرسازی ایران در عرصه بین المللی از جایگاه بالایی برخوردار است

تهران - ایرنا - رئیس موزه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، پنجمین نمایشگاه مهمانی هنر را یکی از نمونه های موفق نمایشگاه تصویرسازی در سال های اخیر در ایران دانست و گفت: تصویر سازی ایران در عرصه بین المللی از جایگاه بالایی برخوردار است.

خبر خون، یک ربات جستجوگر اخبار است. خبرخون یک خبرگزاری نیست. از آنجا که نظارت انسانی برروی اخبار منتشر شده توسط خبرگزاری ها از طرف تیم خبر خون صورت نمی گیرد، در صورتیکه خبری باعث نقض حقوق شما شده است، لطفا با ما تماس بگیرید.
انتشار: منبع : ایرنا مشاهده خبر در سایت منبع
به اشتراک بگذارید:

به گزارش ایرنا از خانه هنرمندان ایران، زهرا اطهری درباره همکاری با خانه هنرمندان ایران در برپایی پنجمین نمایشگاه مهمانی هنر افزود: این فعالیت نمایشگاهی نخستین همکاری جدی موزه کانون با یک مجموعه فرهنگی دیگر است. این نمایشگاه به دلیل اهمیت بالایی که دارد با همکاری خانه هنرمندان ایران برگزار شده است، تعدادی از آثار گنجینه موزه برای اولین بار برای نمایش در اختیار خانه هنرمندان ایران قرار گرفت.
وی ادامه داد: در این نمایشگاه چون قرار بود تاریخچه تصویرگری در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان نیز مرور شود، از هر هنرمند پیشکسوت یک یا دو اثر را برای نمایش در اختیار خانه هنرمندان گذاشتیم؛ چون باور داشتیم که آثار هنرمندان نسل های بعد از سوی ناشران شان در این نمایشگاه در معرض دید مخاطبان گذاشته خواهد شد.
اطهری گفت: آثاری که در بخش کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به نمایش گذاشته شده اند از نظر مالی قابل قیمت گذاری نیستند و این مجموعه جز میراث معنوی ما به شمار می رود که باید در حفظ و نگهداری آن کوشید.
وی افزود: تصویرسازی ایران در عرصه بین المللی از جایگاه بالایی برخوردار است و پنجمین نمایشگاه مهمانی هنر یکی از نمونه های موفق نمایشگاه تصویر سازی در سال های اخیر در ایران است که در محل خانه هنرمندان ایران برپا شده است. در این نمایشگاه ضمن نمایش آثار هنرمندان پیشکسوت، زمینه ای فراهم شده تا آثار هنرمندان نسل های مختلف در کنار هم قرار گیرند و من بازدید از این نمایشگاه را نه تنها به هنرمندان بلکه به خانواده ها نیز پیشنهاد می کنم.
اطهری ادامه داد: موزه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سال 1379 با هدف گردآوری و حفظ آثار و دستاوردهای کانون پرورش فکری راه اندازی شده و در این موزه دستاورد 50 سال فعالیت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نگهداری می شود.
رئیس موزه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با اشاره به مجموعه تصویر سازی هایی که این موزه در اختیار دارد گفت: همان گونه که می دانید تصویر سازی نوین ایران با راه اندازی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و راه اندازی بخش کتاب کودک و نوجوان آغاز شده است که قدیمی ترین کتابی که از سوی کانون منتشر شده «مهمان های ناخوانده» است که در سال جاری از سوی سازمان میراث فرهنگی به عنوان میراث معنوی ثبت ملی شد، اما متاسفانه از این کتاب تصویری موجود نیست. اما پس از آن هر کتابی که منتشر شده ، تصویرگری های آن در گنجینه موزه موجود است.
اطهری گفت: در موزه کانون به غیر از تصویرسازی ها می توانید نشریات، بازی ها و سرگرمی ها، انیمیشن ها و موسیقی های تولیدی کانون را ببینید. پوسترهای مربوط به فعالیت های کانون هم در موزه نگه داری می شود.
رئیس موزه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان ادامه داد: با توجه به اهمیت تصویرسازی، برنامه ای را ترتیب داده ایم که در طول سال به صورت دوره ای آثار تصویرگری در معرض دید مخاطبان قرار گیرد تا هنرمندان و دانشجویان بتوانند با تاریخ تصویرگری ایران آشنا شوند و برای این که بتوانند روند فعالیت یک هنرمند را در گذر زمان مرور کنند در هر دوره در بخش دیگر موزه میزبان نمایشگاه مجموعه آثار تصویرگران خواهیم بود که در حال حاضر تصویر سازی های علی اکبر صادقی در این بخش در معرض دید مخاطبان گذاشته شده است.
وی گفت: تاکنون هیچ پیشنهادی از سوی سایر نهادها و موزه های برای نمایش گنجینه موزه نشده است، اما همکاری با خانه هنرمندان ایران تجربه دلنشینی بود و با توجه به این تاکنون کمتر به جنبه نمایشگاهی آثاری که در اختیار داشتیم توجه می کردیم قصد داریم که روی پیشنهادی که از این پس دریافت خواهیم کرد بیشتر فکر کنیم و زمینه نمایش این آثار را فراهم کنیم.
پنجمین دوره نمایشگاه مهمانی هنر با نمایش 177 اثر از 77 هنرمند تا 29 خرداد ماه در خانه هنرمندان ایران دایر است.
فراهنگ ** 1085 ** دریافت کننده: ناهید پورمند *انتشار: امید غیاثوند

نظر خود را بنویسید

با استناد به ماده 74 قانون تجارت الکترونیک مصوب 1382/10/17 مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت خبرخون مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر می باشد، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوای خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است