خبرخون

امروز : سه شنبه ۶ تیر ۱۳۹۶

آخرین بروز رسانی : 5 دقیقه پیش

خبرهای امروز : 547

نخستین کنگره بین المللی قرآن و علوم انسانی برگزار می شود

خبر خون، یک ربات جستجوگر اخبار است. خبرخون یک خبرگزاری نیست. از آنجا که نظارت انسانی برروی اخبار منتشر شده توسط خبرگزاری ها از طرف تیم خبر خون صورت نمی گیرد، در صورتیکه خبری باعث نقض حقوق شما شده است، لطفا با ما تماس بگیرید.
انتشار: منبع : فارس نیوز مشاهده خبر در سایت منبع
به اشتراک بگذارید:

به گزارش خبرگزاری فارس، تبیین محوریت و مرجعیت علمی قرآن در حوزه علوم انسانی در عرصه بین المللی، تولید اندیشه و نظریه های قرآنی در عرصه علوم انسانی، زمینه سازی تحول در علوم انسانی بر اساس قرآن و تولید علوم انسانی قرآن، ارتقاء و گسترش فرهنگ قرآنی و استخراج آموزه های رهگشای آن در عرصه علوم انسانی، بکارگیری عالمانه آموزه ها و یافته های صائب علوم انسانی در فهم بهتر و جامع تر آموزه های قرآنی، بحث و بررسی هدفمند و با گستره بین المللی در سه  حوزه جایگاه علوم انسانی در قرآن، روش شناسی مطالعات علمی در قرآن و مبانی علوم انسانی در قرآن از جمله اهداف برگزاری نخستین کنگره بین المللی قرآن و علوم انسانی است.

این کنگره در محورهای علمی؛ مرجعیت علمی قرآن در حوزه علوم انسانی شامل: چیستی مرجعیت علمی قرآن در علوم انسانی، جایگاه علوم انسانی در قرآن، قرآن و پاسخگویی نیازهای انسان معاصر در حوزه علوم انسانی، راهکارهای قرآنی برای پاسخگویی به نیازهای علمی انسان، رابطه مرجعیت علمی قرآن با جهانی، جاودانگی و جامعیت قرآن  و قلمرو قرآن در ابعاد زندگی و علوم دنیوی و نقش قرآن در تحول و تطور علوم انسانی، قرآن و مبانی علوم انسانی شامل:  مبانی جهان شناختی، انسان شناختی، معرفت شناختی، تفاوت های مبانی قرآنی علوم انسانی با مکاتب بشری، نقد مبانی علوم انسانی غربی از منظر قرآن و قرآن و اهداف علوم انسانی شامل: رابطه اهداف قرآن با اهداف علوم انسانی، تفاوت های اهداف علوم انسانی در قرآن و مکاتب بشری برگزار می شود.

نقش قرآن در جهت دهی به روش های علوم انسانی شامل: پرداخت قرآن به روش های مرسوم علوم انسانی، نوآوری های قرآن در حوزه روش های مطالعات علوم انسانی، روش شناسی مطالعات میان رشته ای قرآن و علوم شامل: مبانی روش برداشت علمی از قرآن، قواعد و ضوابط برداشت علمی از قرآن، شیوه های معتبر و غیرمعتبر در برداشت علمی از قرآن، نظریه پردازی های علمی قرآن در حوزه علوم انسانی شامل: مبانی نظریه پردازی علمی بر اساس قرآن، شیوه های نظریه پردازی علمی بر اساس قرآن، ضوابط نظریه پردازی علمی بر اساس قرآن، پیامدهای نظریه پردازی علمی بر اساس قرآن، نمونه های نظریه پردازی علمی بر اساس قرآن، اعجاز علمی قرآن در حوزه علوم انسانی شامل: پیشینه و سیر تطور اعجاز علمی در حوزه علوم انسانی، ضوابط اعجاز علمی در حوزه علوم انسانی، نمونه های اعجاز علمی در حوزه علوم انسانی، نقش قرآن در علوم انسانی تمدن اسلامی(در گذشته)، جریان شناسی مطالعات میان رشته ای قرآن و علوم انسانی از دیگر محورهای این کنگره است.

ریز موضوعات کنگره بین المللی قرآن و علوم انسانی شامل مرجعیت علمی قرآن در علوم انسانی(مبانی، اهداف و لوازم مرجعیت علمی قرآن، مرجعیت علمی قرآن در هر علم)، مبانی قرآنی علوم انسانی(مبانی هستی شناختی، مبانی انسان شناختی، مبانی معرفت شناختی و مبانی ارزش شناختی) و مبانی خاص قرآنی در علوم مختلف است.

علاقه مندان برای اطلاعات بیشتر می توانند به سایت کنگره: quranolum.com/htpp، تلگرام کنگره: @auranolum مراجعه کنند و مقالات خود را به ایمیل کنگره: [email protected] ارسال کنند.

انتهای پیام/

نظر خود را بنویسید

با استناد به ماده 74 قانون تجارت الکترونیک مصوب 1382/10/17 مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت خبرخون مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر می باشد، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوای خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است