خبرخون

امروز : سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶

آخرین بروز رسانی : 7 دقیقه پیش

خبرهای امروز : 2448

گرما، صف طولانی وانتظار مانع حضور هیچ قشر نمی شود

گرما، صف طولانی وانتظار مانع حضور هیچ قشر نمی شود

تهران - ایرنا - صف های طولانی در حوزه های انتخابیه غرب شهر تهران نیز موجب نشد تا هیچ قشری از مردم از تصمیم خود برای رای دادن پشیمان شوند.

خبر خون، یک ربات جستجوگر اخبار است. خبرخون یک خبرگزاری نیست. از آنجا که نظارت انسانی برروی اخبار منتشر شده توسط خبرگزاری ها از طرف تیم خبر خون صورت نمی گیرد، در صورتیکه خبری باعث نقض حقوق شما شده است، لطفا با ما تماس بگیرید.
انتشار: منبع : ایرنا مشاهده خبر در سایت منبع
به اشتراک بگذارید:

به گزارش خبرنگار ایرنا مردم در صف های طولانی حضور یافتند و پس از ساعت ها انتظار هنوز برای رسیدن به صندوق رای شوق نشان می دهند.
در غرب تهران وقتی از خیابان ها رد می شوید نیازی نیست به دنبال شعبه های اخذ رای بگردید بلکه کافی است به طور سرسری به تجمع و صف های طولانی مردم که در طول خیابان کشیده شده است نگاه کنید، همانجا شعبه اخذ رای است.
شمار زیادی از مردم با شناسنامه های در دست زیر آفتاب یا در زیر فضای مسقف حیاط مساجد منتظر ایستاده اند تا برگه های انتخابات ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهر را در دست بگیرند.
افرادی که سن بالاتری دارند در گوشه ای نشسته و جای خود را با چشم دنبال می کردند تا نوبتشان برسد و نام نامزد اصلح را به درون صندوق بیاندازد.
بیتا خسروی که همراه مادربزرگ خود در شعبه مسجد امام صادق (ع) واقع در بلوار مرزداران در گوشه ای از حیاط مسجد نشسته بود گفت: دو ساعت پیش به مسجد آمده ایم و تازه کمتر از نیمه صف را پشت سر گذاشتیم.
مادربزرگش ادامه داد: هوا گرم است و صف طولانی اما ما منتظریم تا هر وقت نوبتمان شد تصمیم خود را عملی کنیم.
در مسجد امام علی (ع) صادقیه نیز زنان و مردان همراه فرزندان خود در نوبت ایستاده بودند وقتی از آنان سوال می کردی چرا کودک یا فرزند زیر سن قانونی خود را برای رای دادن همراه خود آورده اید می گفتند: باید مشارکت را از کودکی به فرزندان خود آموزش دهیم تا بدانند در بزرگسالی باید آینده خود را به دست خود رقم بزنند.
خانم صالحی افزود: دخترم آناهید امروز یاد می گیرد که با نظر یک نفر هم می توان سرنوشت فضایی بزرگ مانند کشور را تغییر داد حتی اگر مجبور باشد ساعت ها به انتظار بنشیند.
آقای رضایی نیز خاطر نشان کرد: فرزندان ما بدانند باید برای به نتیجه رسیدن یا به بار نشستن خواسته خود منتظر بمانند حتی اگر این انتظار برای انداختن یک رای ساده ولی تاثیر گذار در صندوق باشد.
اما کمی دورتر از آن پونک به سراغ رای اولی ها رفتیم که در تمامی دوران های انتخابات شور و هیجان انتخابات بوده اند و امسال نیز برای انتخاب رییس دوازدهم دولت و اعضای شورای شهر تهران به پای صندوق رای با خانواده یا در گروه های دوستی به پای صندوق آمده اند تا اولین مشارکت خود را در تعیین سرنوشت کشور داشته باشند.
محمد دانشجوی رای اولی که یک ساعتی را نوبت مسجدی دیگر ایستاده بود با بیان اینکه در زمان ثبت نام نامزدها انتخاب اولیه داشتم خاطر نشان کرد: همزمان با مناظره ها بحث در دانشگاه شدت گرفت و در نهایت سه هفته طول کشید تا به یقین رسیدم.
وی با بیان اینکه در تصمیم من اثر فضای مجازی بسیار بود تصریح کرد: چند فکر بهتر از یک فکر است و در نتیجه وقتی تعداد بیشتری به یک نفر رای داده اند باید پذیرفت.
مریم ضرابی نیز که ساعتی از انتظارش در صف می گذشت با بیان اینکه از منابع مختلف برای نامزد اصلح پرس و جو کردم اظهار کرد: بین دو نفر مردد مانده بودم اما بعد از شنیدن صحبت هایشان انتخابم را کردم و در این انتخاب مناظره ها 80 درصد تاثیر داشت.
وی با بیان اینکه نظر اکثریت مهم است افزود: نظر نامزد منتخب را باید پذیرفت زیرا بیشتر مردم به این فرد رای داده اند و باید به آن احترام بگذاریم.
مشاهدات خبرنگار ما از حوزه های اخذ رای در ساعت تمدید رای گیری نشان می دهد مشارکت در انتخابات دوازهمین دوره ریاست جمهوری و چهارمین دوره شوراهای اسلامی شهر تهران به اینجا ختم نمی شود و مردم با حضور حداکثری در مراکز و شعب اخذ رای بر انتخاب خود پافشاری می کنند.
فراهنگ ** 7561 **1823 خبرنگار: سارا کریمیان * انتشار: طاهره نبی اللهی

نظر خود را بنویسید

با استناد به ماده 74 قانون تجارت الکترونیک مصوب 1382/10/17 مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت خبرخون مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر می باشد، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوای خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است