خبرخون

امروز : دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶

آخرین بروز رسانی : یک دقیقه پیش

خبرهای امروز : 1555

مردم شیعه و سنی شهرستان درمیان حماسه وحدت و همدلی را به نمایش گذاشتند

مردم شیعه و سنی شهرستان درمیان حماسه وحدت و همدلی را به نمایش گذاشتند

بیرجند - ایرنا - مردم شیعه و سنی شهرستان مرزی درمیان با حضور گسترده خود در پای صندوق های اخذ رای انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا حماسه وحدت و همدلی را به نمایش گذاشتند.

خبر خون، یک ربات جستجوگر اخبار است. خبرخون یک خبرگزاری نیست. از آنجا که نظارت انسانی برروی اخبار منتشر شده توسط خبرگزاری ها از طرف تیم خبر خون صورت نمی گیرد، در صورتیکه خبری باعث نقض حقوق شما شده است، لطفا با ما تماس بگیرید.
انتشار: منبع : ایرنا مشاهده خبر در سایت منبع
به اشتراک بگذارید:

به گزارش ایرنا، مردم خطه درمیان با وحدت، یکپارچگی و یک رنگی در همه صحنه ها از جمله انتخابات حضور گسترده ای دارند.
وحدت و انسجام شیعه و سنی با یکدیگر در شهرستان درمیان در طول تاریخ، بویژه پس از پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون این منطقه را به الگو و سرزمین وحدت تبدیل کرد، طوریکه به گفته امام جمعه اسدیه شهرستان درمیان سرزمین دارالتقریب خراسان جنوبی است.
انتخابات در ایران اسلامی، جمله معروف «میزان رای ملت است» را به واقعیت تبدیل کرده تا آنجا که حضور پرشور مردم در این عرصه و مهر تایید آنان بر نظام مقدس جمهوری اسلامی است.
صف های طویل و پرشکوه از مرد و زن، پیر و جوان، کارگر و کارمند، روستایی و شهری، عشایر و کشاورز، رای اولی ها و کهن سالان در پای صندوق های اخذ رای کاملا حماسی و سرشار از ذوق، نشاط ، شور و شوق است.
در شهر اسدیه مردم برای تعیین سرنوشت خود و خلق حماسه ساعت 7 صبح در شعبه های اخذ رای حضور یافته اند، حضور زنان و جوانان در پای صندوق های رای بی نظیر است.
یکی از شهروندان اسدیه به ایرنا، گفت: مردم اهل تسنن اسدیه نیز همانند سالهای قبل برای خلق حماسه سیاسی صف کشیده اند تا مسئولان خود را انتخاب کنند.
محمد خزائی بیان کرد: در 29 اردیبهشت ماه کسی که از بین نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ، از سوی مردم انتخاب شود، رئیس جمهوری همه مردم ایران است.
به گفته وی ایران اسلامی متعلق به همه است و تک تک افراد آن در حیات، پیشرفت و عظمت این کشور سهم دارند امروز آمده ام در پای صندوق های رای که دشمنان از طراحی نقشه های شوم علیه کشورمان ناامید شوند.
وی یادآور شد: حضور در انتخابات یک تکلیف است و می خواهم جزو نخستین کسانی باشم که در حماسه وفاداری و ایستادگی نقش آفرینی کنم.
یکی از رای اولی های شهر اسدیه هم به ایرنا گفت: وظیفه خود می دانم که در سرنوشت خود و کشورم ایران عزیز سهیم باشم و از همه مردم می خواهم در انتخابات شرکت کنند.
فاطمه صاحبی بیان کرد: رای ما جوانان و نوجوانان ایران اسلامی مشت محکمی بر دهان استکبار جهانی است و به دشمنان نشان می دهد که نسل آینده ایران اسلامی تا چه میزان پایبند آرمان های انقلاب هستند.
وی افزود: هر فرد بدون در نظر گرفتن قومیت و مذهب خود یک رای مستقل دارد که در تعیین سرنوشت وی و کشورش تاثیرگذار است.
امام جمعه درمیان به ایرنا گفت: شرکت در انتخابات باعث امید دوستان و ناامیدی دشمنان انقلاب می شود.
حجت الاسلام علیرضا حسینی با بیان اینکه انتخابات با مشارکت بالا، اقتدار و مصونیت کشور را تضمین می کند، اضافه کرد: با رای دادن به فرد اصلح و قابل اعتماد امید دشمنان برای نفوذ در کشور به یاس تبدیل می کند.
وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه مردم برنده اصلی انتخابات هستند، گفت: در29 اردیبهشت ماه مثل همه عرصه ها پیروز اصلی این رقابت مردم خواهند بود، در عرصه انتخابات بازنده معنی ندارد و پیروز نهایی مردم هستند.
وی با بیان اینکه مشارکت گسترده مردم در انتخابات موجب افزایش اقتدار و مشروعیت نظام می شود، عنوان کرد: شرکت گسترده مردم در انتخابات 29اردیبهشت، تضمین کننده امنیت کشور و دفع کننده طمع کشورهای معاند جمهوری اسلامی است.
در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا 70 شعبه در حال جمع آوری آرای مردم شهرستان درمیان هستند.
از مجموع شعبه های اخذ رای، 68 شعبه روستایی و بقیه شهری است، همچنین از این تعداد 26 شعبه در بخش قهستان، 16شعبه در بخش گزیک و 28شعبه در بخش مرکزی فعال است.
26هزار نفر در شهرستان درمیان واجد شرایط رای دادن هستند، پنجمین انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در چهار شهر و 188روستای شهرستان درمیان در حال برگزاری است.
سایت ایرنا خراسان جنوبی www.irna.ir/skhorasan
کانال اطلاع رسانی : http://telegram.me/birjand
*7556 **2047*خبرنگار- حکیمه مصطفایی*انتشار دهنده- عباسقلی اشکورجیری*

نظر خود را بنویسید

با استناد به ماده 74 قانون تجارت الکترونیک مصوب 1382/10/17 مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت خبرخون مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر می باشد، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوای خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است