خبرخون

امروز : پنج شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۶

آخرین بروز رسانی : 5 دقیقه پیش

خبرهای امروز : 1057

مردم روحانی را 4 ساله می کنند تا عبرتی باشد برای کم کاران/ نقش معاون اول رئیس جمهور در ارسال مس به کرمان

مردم روحانی را 4 ساله می کنند تا عبرتی باشد برای کم کاران/ نقش معاون اول رئیس جمهور در ارسال مس به کرمان
خبر خون، یک ربات جستجوگر اخبار است. خبرخون یک خبرگزاری نیست. از آنجا که نظارت انسانی برروی اخبار منتشر شده توسط خبرگزاری ها از طرف تیم خبر خون صورت نمی گیرد، در صورتیکه خبری باعث نقض حقوق شما شده است، لطفا با ما تماس بگیرید.
انتشار: منبع : پایگاه اطلاع رسانی آناج مشاهده خبر در سایت منبع
به اشتراک بگذارید:
مردم روحانی را 4 ساله می کنند تا عبرتی باشد برای کم کاران/ نقش معاون اول رئیس جمهور در ارسال مس به کرمان
مشروح نشست خبری قاضی پور در آناج؛

مردم روحانی را 4 ساله می کنند تا عبرتی باشد برای کم کاران/ نقش معاون اول رئیس جمهور در ارسال مس به کرمان

نماینده مردم ارومیه در مجلس دهم گفت: مردم این بار تصمیم گرفتند تا آقای روحانی را ۴ ساله کنند تا عبرتی شود برای آنان که کم کار هستند.

به گزارش آناج، نادر قاضی پور پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که پیش از ظهر امروز در دفتر پایگاه اطلاع رسانی آناج برگزار شد، با بیان اینکه طرح ناسلامت مشکلاتی در بین مردم و جامعه ایجاده کرده است، اظهار داشت: مدیریت این طرح تنها با منابع پولی صورت نمی گیرد و اصلی ترین ویژگی در اجرای طرح ها تعقل و تفکر است.

وی اضافه کرد: آقای قاضی زاده به جای پیشگیری، بیشتر هزینه ها را در حوزه درمان پیاده کرد و این از سه بخش است که در جمهوری اسلامی برای هرسه تخت بیمارستانی، یک پرستار حاضر می شود که این در روال جهانی برای هر تخت دو پرستار حاضر و ناظر می شود.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این اصول، ادامه داد: با توجه به اصول جهانی، این اصل در جمهوری اسلامی پیاده نمی شود که این یک علت اساسی در نظام سلامت کشور به شمار می رود که عدم توجه به بیماران در این طرح پیاده می شود.

وی با تأکید بر حذف شدن پزشک خانواده در طرح پنجم نظام سلامت، خاطرنشان کرد: طرح سلامت تبدیل به طرح واردات شده است که برای مثال ایران در حوزه صافی دیالیز تنها می تواند ۱۱ الی ۱۱٫۵ میلیون عدد را پشتیبانی کند و مصرف آن ۴٫۵ میلیون عدد است که مابقی آن به کشورهای اروپایی صادر می گردد.

قاضی پور اذعان داشت: با توجه به پایین بودن قیمت و سلامت بودن این صافی دیالیز در ایران، باعث می شود که کشورهای اروپایی از خرید آن استقبال به عمل آورند.

وی ادامه داد: متأسفانه دولت یازدهم مجوز واردات صافی دیالیز از کشورهای هند و چین را صادر کرده است که علاوه بر گران بودن این صافی ها، سلامت آنها نیز به سلامت از صافی های تولید داخلی پایین است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه واردات بعضی از داروهای بی کیفیت از کشورهایی همچون آرژانتین به ضرر ایران است، تصریح کرد: واردات این گونه داروها با قیمت های ۲۰ الی ۳۰ برابر بالاتر باعث شده است فروش داروهای داخلی با رکود مواجه شود، از این رو دانشمندان جوان داخلی در این امر بسیار از موفق و فعال بودند و اگر با تکیه بر تولید داروی داخلی پیش می رفتیم علاوه حمایت از اشتغال، از مصرف بی رویه درآمدهای کشور نیز جلوگیری می شد.

وی افزود: تبعیض در درآمدهای تولیدکنندگان دارو در ایران، باعث ورشکستگی بعضی از تولیدکنندگان خواهد بود و این امر باعث می شود تا تولیدکننده ای صاحب نام شود و تولیدکننده ی دیگر ورشکست.

قاضی پور با اشاره به کارکرد بعضی از وزرا در سیستم ها داروسازی و مدیریت دارو در کشور، اظهار داشت: واردات عده ی کثیری از داروها از مرزهای گمرکی بدون پرداخت هیچ مبلغی باعث می شود تا مریض با کمترین هزینه دارو را از وی تهیه سازد و اشتغال در حوزه دارو ضرب در صفر شود.

وی ادامه داد: بنده برای استان ارومیه از طریق قانونی اقدام به تهیه دستگاه ام آر آی کردم ولی مجوز ورد این دستگاه را به دلیل کم بودن جمعیت این استان صادر نکردند.

این نماینده مجلس تصریح کرد: استان تهران چند برابر استان ارومیه جمعیت دارد که تهران بیش از ۸۰ دستگاه ام آر آی را در اختیار داشته باشد، این نشان از ورود این دستگاه از طریق مرزها به صورت غیرقانونی است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در این خصوص بیان داشت: علاوه بر تبعیض در بین افراد، تبعیض در بین پزشکان نیز وجود دارد که حق الزحمه های متفاوتی را در دریافت می کنند.

وی ادامه داد: آقای قاضی زاده هاشمی با عملکرد ۲۰ ساله خود در سیستم پزشکی کشور، بیش از ۱۰۰۰ میلیارد تومان پول به دست آورده است؛ ارتباط بین آقای قاضی زاده هاشمی و مشایی در حوزه دریافت وام ها میلیونی با درصدهای اندک بود که ایشان هم در دولت قبلی فعالیت داشتند و هم در فعلی.

قاضی پور با اشاره به حقوق های نجومی در استان آذربایجان شرقی، اذعان داشت: رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز همرا با معاونین دریافتی های بسیار هنگفتی به نام های حقوق، کارانه، پاداش و حق الزحمه دریافت کردند که بنده از اینجا اعلام می کنم اگر دریافتی های آنان کمتر از ۱ میلیارد تومان باشد، بنده حاضر هستم سند منزل شخصی خودم را به نام آنها بزنم.

وی ادامه داد: با توجه به اسناد موجود، معاونین برای رئیس دانشگاه و رئیس دانشگاه برای معاونین ماهانه حق مأموریت امضاء می کنند که درنهایت ماهانه بالای ۶ یا ۷ میلیارد تومان دریافتی به حساب آنها واریز می شود.

نماینده مردم ارومیه  در خصوص دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بابیان اینکه نظام مقدست جمهوری اسلامی بر پایه ی استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی برپاشده است، خاطرنشان کرد: امام خمینی (ره) بعد از برپای حکومت جمهوری اسلامی، برای دوری از موروثی بودن حکومت، کلمه جمهوریت را به کار بردند تا هم زمان محدود باشد و هم مکان.

قاضی پور در ادامه اذعان داشت: رئیس جمهور باید مردم را بالا تر ببینند و متأسفانه در فطرت بعضی از وزرا این گونه است که مردم را در پایین می بینند که این منجر به تزلزل آنها می گردد.

وی ادامه داد: ریاست جمهوری در ایران طبق اصل ۱۲۶ قانون اساسی دارای اختیارات است و ریاست جمهوری باید در ایران فراگیر باشد چراکه از طریق قومیت های مختلفی انجام می گیرد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به برقراری عدالت در سیستم ریاست جمهوری، خاطرنشان کرد: رئیس جمهور اصلی ترین فرد برای یک دولت است و اگر عدالت در این راه اجرا نشود منجر به کم کاری ها و راهگی خواهد شد.

وی افزود: متأسفانه در ۱ سال اول وزرا و مدیرکل ها را برای خود برمی گزیند، در دو سال بعدی طرح ها و برنامه ها را وراندازی می کند و در یک سال آخر با توجه به قرار گرفتن در دوره دوم انتخابات، کاری نخواهد کرد که این رعایت نکردن عدالت است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس دهم ادامه داد: بعد از ریاست جمهوری مقام معظم رهبری و بنی صدر، تمامی دوره ها انتخاباتی ۸ ساله برگزار شده است و دیدیم که بعد از مقام معظم رهبری، آقای هاشمی، بعد ایشان آقای خاتمی، بعد از ایشان آقای احمدی نژاد و بعدازآن هم آقای روحانی انتخاب شدند، این نشان می دهد که مردم خواسته ها خود را از دولت دریافت نکردند و این باعث می شود در هر دوره سمت وسوی خود را تغییر دهند.

قاضی پور در خصوص ریاست جمهوری آقای روحانی، اظهار داشت: با توجه به رفتار مردم، مردم این بار تصمیم گرفتند تا آقای روحانی را ۴ ساله کنند تا عبرتی برای دیگران شود که نتیجه هر کسی که کار نکند، برکناری است.

وی افزود: بعد از تعیین ریاست جمهوری، شخص باید اول وارد حلقه ی اول یعنی حلقه رهبری شود، چراکه اصل قانون را شخص اول کشور مقام معظم رهبری بنیان گذاری می کند.

نماینده مردم ارومیه ادامه داد: اگر توان قرارگیری در حلقه اول را نداشته باشد، کم کم اختلاف در بین مردم و شخص ظاهر می شود و این باعث شکستن نیمی از آرای او در دورهای بعدی خواهد بود و کم کم نیروهای ضدانقلابی در همان دور اول خود را نشان خواهد داد و نیروهای چاپلوس وارد عرصه می شوند تا زمینه را برای شخص هموار سازند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وضعیت دریاچه ارومیه و نقش دولت در این خصوص، ابراز کرد: دولت یازدهم از زمان تحویل دولت که میزان آب دریاچه ارومیه 1271/7 بود، امروز آب دریاچه ارومیه 1270/6 می باشد که با سیر نزولی همراه است و اگر سیل اخیر در استان آذربایجان شرقی اتفاق نمی افتاد، شاید این کاهش تا مرز نیم متری نیز کاهش می یافت.

وی افزود: ازاین رو دولت با جاری ساخت پساب های شهری و فاضلاب ها توانست است مانع از کاهش آب دریاچه شود و این امری بسیار خطرناک برای دریاچه ارومیه به شمار می رود.

وی ادامه داد: شهرداری تبریز در گفتگوی تلویزیونی گفت که تبریز توان تصفیه یک سوم فاضلاب شهری را دارد، بقیه این مقدار مطمئناً وارد دریاچه ارومیه و درنهایت به ضرر دریاچه ارومیه خواهد بود.

قاضی پور در خصوص ستاد احیای دریاچه ارومیه، اذعان داشت: ستاد احیا ستاد دریاچه مرگ آذربایجان است چراکه اولین خطر برای دریاچه از بین بردن سدهای میلیاردی برای دریاچه بود، اگر سد دوم در دریاچه ارومیه به پایان می رسید، خسارتی که سیل اخیر به روستا و موجب مرگ ۲۰ تن از مردم شریف این استان شد، اتفاق نمی افتاد.

وی افزود: یک سال است که از طریق این ستاد پیگیر بیمه ها در خصوص کشاورزی بودیم که یک هفته مانده به انتخابات، با سود ۱۷ درصد شروع به پیگیری بیمه های کشاورزی شده است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پلمپ هزاران چاه در شمال غرب کشور توسط ستاد دریاچه ارومیه، خاطرنشان کرد: نه تنها تأثیرات زیادی از سوی پلمپ این چاه ها برای منطقه شمال غرب کشور رقم خواهد خورد، بلکه موجب بیکاری میلیون ها مردم غیرتمند آذربایجانی خواهد گشت.

وی ادامه داد: از استان ارومیه ۷۰ برگ اطلاعات به دست آوردند و کتابچه ای را به فروش گذاشتند که از آن ۷۰ میلیون درآمد داشتند، علاوه بر این پول های هنگفتی جابه جا می شود.

قاضی پور در رابطه با سرمایه گذاری آذربایجان شرقی، خاطرنشان ساخت: بعد از پیروزی انقلاب، تبریز اولین شهر صنعتی کشور است ولی بعدها به رتبه 7 تنزل کرد.

وی افزود: چراکه تنها یک سرمایه گذار دولتی در استان وجود دارد و ۹۹ درصد سرمایه گذار در بخش خصوصی است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در خصوص مشکلات واحدهای صنعتی در سطح استان، عنوان کرد: بسیاری از واحدهای صنعتی واگذارشده و در حال واگذاری، با مشکلات زیادی رو در رو هستند از جمله بنیان دیزل و ماشین سازی.

وی ادامه داد: اگر استاندار آذربایجان شرقی به خانه کارگری توجه کند، ملاحظه خواهد کرد که بسیاری از کارگران در حوزه عدم دریافت حقوق قرار گرفتند.

قاضی پور با اشاره به اصل بیست سی، اظهار داشت: عملکرد آقای جهانگیری در خصوص تحول نظام آموزش وپرورش که با توجه به فرمایشات ائمه معصومین و نامه سیاسی امام خمینی (ره) تعیین شده است، صد در صد مخالف بوده و این سند را کسانی امضاء کردند که اطلاعی از مبانی غنی اسلام ندارند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در حوزه تولید و فروش خودرو پژو، تأکید کرد: این خودرو بازار جهانی خود را ازدست داده است و با تولید 3 میلیون خودرو، یک میلیون مشتری را به خود اختصاص داده است.

وی افزود: طبق قانون اسلامی و مصوبه شورای رقابت، ایران خودرو و سایپا نمی توانند ضربدری باهم باشند و یا شراکتی عمل کنند، فردی که هم با شرکت ایران خودرو و هم با شرکت سایپا قرارداد بست، باعث شد تا ساختار جدیدی در خودروها نباشد.

وی ادامه داد: شرکت پژو باید از شرکت ایران عذرخواهی می کرد و غرامت را پرداخت می کرد، نه تنها این شرکت پرداخت غرامت را انجام نداد، فقط در ایران برای افزایش مشتری در ایران فعالیت می کند.

قاضی پور ضمن اعتقاد از دولت فعلی، تصریح کرد: این دولت، دولت محرمانه و واردات است، ریلی که در حال ساخت چینش در ایران است، ریل کهنه ۷۰ ساله کشور هند است، ورود هواپیما با نامه های محرمانه صورت می گیرد، واردات خودرو برای ایران به صورت محرمانه است.

وی افزود: درصورتی که ریل مناسب و استاندارد در اصفهان تولید می شود، کل کالاهایی که در ایران تولید می شود، چرا تولیدات ایرانی در ایران ادامه نمی یابد، چرا در ایران رئیس فولاد مبارکه اصفهان با درآمد ۳۶ میلیون تومان ماهانه عوض نمی شود، چرا ممانعت از حقوق نجومی صورت نمی گیرد، تمامی این اعمال در حیطه آقای جهانگیری است.

وی ادامه داد: ۳۶ میلیون تومان تنها حقوق ماهانه است که اگر کارانه، سود ۵ درصدی، پاداش و حق مأموریت به آن اضافه شود، سر به فلک خواهد کشید.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در حوزه مس سونگون، خاطرنشان کرد: اگر مدیریت مس سونگون آذربایجان تغییر یابد برای ۵۰۰۰ نفر متخصص به صورت مستقیم شغل ایجاد خواهد شد که متأسفانه این اقدام برای استان آذربایجان هنوز رخ نداده است.

قاضی پور ضمن اعلام پیگیران حادثه قطار، اظهار داشت: متأسفانه عده ای از نمایندگان شهر تبریز برای حمایت از وزیر و کابینه آقای روحانی، خون های به ناحق ریخته شده در حادثه قطار تبریز را نادیده گرفتند و تنها آقایان سعیدی، فرهنگی و بیگی در جمع استیضاحان قرار گرفتند و مابقی در جمع آخوندی میلیاردر قرار گرفتند.

نظر خود را بنویسید

با استناد به ماده 74 قانون تجارت الکترونیک مصوب 1382/10/17 مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت خبرخون مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر می باشد، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوای خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است