خبرخون

امروز : یکشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۶

آخرین بروز رسانی : لحظاتی پیش

خبرهای امروز : 13286

توسعه شبکه های گردشگری و توریستی در شورای شهر ارومیه مورد توجه قرار می گیرد

توسعه شبکه های گردشگری و توریستی در شورای شهر ارومیه مورد توجه قرار می گیرد
خبر خون، یک ربات جستجوگر اخبار است. خبرخون یک خبرگزاری نیست. از آنجا که نظارت انسانی برروی اخبار منتشر شده توسط خبرگزاری ها از طرف تیم خبر خون صورت نمی گیرد، در صورتیکه خبری باعث نقض حقوق شما شده است، لطفا با ما تماس بگیرید.
انتشار: منبع : تسنیم مشاهده خبر در سایت منبع
به اشتراک بگذارید:

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ارومیه، حبیب نجف پیر کاندیدای پنجمین دوره انتخابات شورای شهر ارومیه است، او وکیل پایه یک دادگستری، عضو کمیسیون تعیین صلاحیت،عضو کمیسیون مبارزه با قاچاق استانداری، دادیار دادسرای انتظامی کانون وکلای دادگستری آذربایجان غربی، رئیس مرکز آموزشی کارگزاران حج و زیارت آذربایجان غربی و رئیس دانشگاه علمی و کاربردی حج و زیارت آذربایجان غربی است.

گفت وگوی تفصیلی تسنیم با حبیب نجف پیر دربردارنده برنامه های وی برای شورای شهر ارومیه و دیدگاه های او درباره چگونگی اداره شهر است که مشروح آن از نظر می گذرد.

تسنیم: به کدام جناح سیاسی یا پایگاه فکری و اجتماعی وابسته هستید؟

نجف پیر: به گروه ها و جناح های سیاسی وابستگی ندارم و تنها پیرو خط امام خمینی (ره) و ولایت مطلقه فقیه هستم.

تسنیم: با توجه به مدرک و رشته تحصیلی خود چه تغییراتی را در حوزه مدیریت شهری ضروری می بینید؟

نجف پیر: استفاده از ظرفیت حقوقدانان، تعامل و همفکری در موارد حقوقی شهرداری، توانمند سازی و استفاده از نخبگان، به ویژه جوانان و دانشگاهیان در امور پژوهشی متناسب با نیاز شهری و ارتباط بیشتر با مراکز دانشگاهی و استفاده از این ظرفیت در راستای جهت دهی به پایان نامه های دانشجویی متناسب با نیازهای پژوهشی شهرداری را در حوزه شهری ضروری می بینم.

تسنیم: در صورت انتخاب مردم، در شورای اسلامی شهر ارومیه بیشتر در چه زمینه هایی فعالیت خواهید کرد؟

نجف پیر: برنامه ریزی و تلاش در جهت برابری حقوق شهروندان، رفتار سنجی و برنامه ریزی در جهت برآورد نیازهای اولیه اجتماعی حاشیه نشینان، تلاش در جهت فراهم آوری نیازهای اولیه شهروندی برای حاشیه نشینان، ارتباط مداوم با شهروندان در راستای ارائه گزارش و  پاسخگویی به مطالبات شهروندان در جهت شفاف سازی عملکرد، برنامه ریزی و شناسایی، متکدیان و همکاری با دستگاه های ذی ربط در راستای اعمال برخوردهای قانونی، برنامه ریزی در جهت استفاده از ظرفیت بخش کشاورزی و میادین میوه و تره بار و بسترسازی مناسب در جهت تعامل با کشورهای همسایه جزو برنامه های من است.

شناسایی مناطق مستعد پژوهشی شهر و تلاش در جهت ایجاد کتابخانه های محله محور به عنوان پایگاه های تحولات فرهنگی، تلاش در جهت اعمال عدالت در توزیع بال سویه خدمات شهری، برنامه ریزی در جهت توسعه زیرساخت ها، برنامه ریزی و تلاش در جهت ساماندهی ورزش محلات به عنوان یک نیاز جدی برای نوجوانان و جوانان، تلاش و برنامه ریزی در جهت توسعه ورزش همگانی به ویژه برای بانوان، تلاش در جهت  احداث درمانگاه های شهری در مناطق کم برخوردار، همفکری و تعامل با نهادهای آموزشی و پرورشی از دیگر برنامه های من در شورای شهر خواهد بود.

ارائه و تدوین چشم انداز جامع حقوقی شهر، اهتمام ویژه در جهت توسعه و پشتیبانی شبکه های گردشگری و توریستی شهر، تقویت مرکز پژوهش های شهرداری در جهت انتقال تجربیات موفق و مشارکت مردم و بخش خصوصی در حوزه توسعه و درآمد پایدار، تلاش در جهت ایجاد مرکز مشاوره اقتصادی و کار آفرینی برای اقشار مختلف به ویژه جوانان، برنامه ریزی در خصوص برنامه های زیست محیطی پایدار شهری و ساماندهی حوزه های رفاهی و خدماتی شهری از جمله پارکینگ های عمومی از فعالیت های من در صورت انتخاب شدن توسط مردم است.

تسنیم: چه نقدی به شورای شهر فعلی و ادوار چهارگانه آن دارید؟

نجف پیر: عدم اطلاع رسانی از فعالیت ها و عملکرد شورای هر دوره به مردم، عدم شفافیت ترازهای مالی شهرداری و شورا در هر دوره و عدم نظارت بر به کارگیری و استخدام نیروی انسانی در شهرداری از نقدهای وارد به شورای شهر فعلی است.

تسنیم: طرح ها و ایده های خود به منظور ایجاد درآمدهای پایدار شهرداری ارومیه را توضیح دهید؟

نجف پیر: احداث کارخانه تولید مصالح مورد نیاز شهرداری و پروژه های عمرانی شهری، تجهیز و توسعه گلخانه ها جهت تولید گل و گیاه و اصله های نهال، مشارکت بخش خصوصی و سرمایه گذاری در حوزه گردشگری و تفریحی، سرمایه گذاری در حوزه بازیافت زباله، ایجاد کشتارگاه صنعتی و مدرن و فروش اوراق مشارکت جهت سهیم شدن مستقیم مردم  در پروژه های شهرداری از طرح های من برای ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری است.

تسنیم: مهم ترین منابع درآمدی شهرداری ارومیه از کجا و چگونه باید باشد؟

نجف پیر: درآمدهای ناشی از عوارض عمومی و درآمدهای مستمر، درآمدهای ناشی از عوارض اختصاصی، بهای خدمات و درآمدهای مؤسسات انتفاعی شهرداری، درآمدهای حاصل از وجوه اموال شهرداری، کمک های اعطائی دولت و سازمان های دولتی، سهمیه شهرداری از پرداخت وزارت کشور، عوارض توام با مالیات وصولی در محل، عوارض بر ساختمان ها و اراضی، عوارض بر ارتباطات و حمل و نقل، عوارض بر پروانه ها، کسب، فروش و تفریحات، درآمد حاصل از فروش و درآمدهای وصولی در مقابل خدمات و درآمد تأسیسات شهرداری و جرائم و تخلفات از مهم ترین مهم ترین منابع درآمدی شهرداری ارومیه است.

تسنیم: چگونه می خواهید رکود بازار مسکن شهر ارومیه را حل کرده و درآمدهای شهرداری را افزایش دهید؟

نجف پیر: رکود بازار مسکن معضلی ملی است که نیاز به ثبات اقتصادی کشور دارد و در کوتاه مدت می توان با اقداماتی همانند، ارائه بسته های حمایتی از جمله وام های مسکن با بهره بانکی کم و متراژهای کوچک، تخصیص اعتبار از محل بودجه عمومی و افزایش میزان وام با مدت بازپرداخت بالا رکود مسکن را تا حدی برطرف کرد.

تسنیم: برنامه شما برای نوسازی ناوگان فرسوده حمل و نقل عمومی چیست؟

نجف پیر: اختصاص بودجه جهت خرید ناوگان جدید در شهرداری، رایزنی با خودرو سازان داخلی جهت ارائه بسته های حمایتی در جهت نوسازی و ارائه تسهیلات به مالکان درصدهای پایین از برنامه های من برای نوسازی ناوگان فرسوده حمل و نقل عمومی در شهر ارومیه است.

تسنیم: برنامه شما برای سامان بخشی سرمایه گذاری های موجود و افزایش آن چیست؟

نجف پیر: تعامل با متخصصین حرفه ای در بخش های دولتی و غیردولتی و برگزاری همایش های منطقه ای در مناطق مستعد به منظور آشنایی و مشارکت خود مردم در سرمایه گذاری ها می تواند در راستای سامان بخشی سرمایه گذاری های موجود و افزایش آن مثمر به ثمر واقع شود.

تسنیم: مهم ترین انتقاد شما به شهردار کنونی ارومیه چیست؟

نجف پیر: عدم شفافیت مالی و بی توجهی به منابع انسانی کارآمد و متخصص از نقدهای وارد به شهردار فعلی ارومیه است.

تسنیم: توانمندسازی حاشیه نشینان شهر ارومیه با چه برنامه ای امکان پذیر است؟

نجف پیر: تشویق سرمایه داران و متمکنین شهری برای سرمایه گذاری در این محلات به سبب نیروی کار و زمین فراوان و ارزان، افزایش مزیت های کار در مناطق حاشیه نشینی جهت جذب نیروی کار باتجربه و فعال به این مناطق به ویژه در حوزه آموزش و پرورش و سلامت، احداث و به روزرسانی مراکز آموزشی و خدماتی همانند مدارس و خانه های بهداشت و ارائه آموزش های شغلی ارزان و در دسترس جهت تخصص یابی نیروهای جوان فعال و بیکار این مناطق می تواند از برنامه های من برای توانمندسازی حاشیه نشینان ارومیه است.

تسنیم: مشخصاً برنامه شما برای افزایش گردشگر در شهر ارومیه چیست؟ مصداقی توضیح دهید.

نجف پیر: برنامه ریزی و تلاش در جهت ایجاد تعاونی ها و شرکت های مختلف از آژانس ها و مشارکت برخی از واحدهای  شهرداری و میراث فرهنگی، تأسیس بازارچه های محلی  برای فروش سوغات محلی به ویژه در ورودی های شهر، شناسایی و تدوین شناسنامه برای غذاهای محلی و آموزش آن برای طبخ در کنار غذاهای رایج در هتل ها، ارتقاء کمی و کیفی حمل و نقل درون شهری با امکانات روز برای جابجایی گردشگران داخلی و خارجی، آموزش شهروندی در رابطه با پذیرش گردشگر، فعال کردن حرفه های سنتی ارومیه مانند نقل و حلواپزی در کنار فضاهای گردشگری، تلاش در جهت ایجاد مکان هایی چون باغ پرندگان، شهر بازی ها در قطب های جغرافیایی ارومیه، باغ گیاه شناسی و درخت های ایرانی و خارجی می تواند افزایش گردشگر را تحت تأثیر خود قرار دهد.

تسنیم: شهردار مورد انتخاب شما باید چه خصوصیاتی داشته باشد؟

نجف پیر: ولایت پذیری، سلامت اعتقادی و ایمانی، کاردانی، لیاقت، کارآمدی، نجابت و حسن سلوک، تواضع و فروتنی در برابر مردم، رعایت عدالت همه جانبه، انتقادپذیر بودن آن هم در کنار نداشتن روحیه تطمیع و تهدید، دارا بودن صلاحیت های دینی و انقلابی، امانت داری در بیت المال و دوری از تجمل و اشرافی گری، پاک دامنی، پاک دستی، حسن شهرت، مقبولیت اجتماعی، خستگی ناپذیری، اجرایی بودن و سیاسی نبودن، پرهیز از سیاسی کاری و عدم دخالت انگیزه های جناحی، حزبی، قومی و طایفه ای در اداره ی شهر و داشتن تجربه ی کافی در مدیریت و دارا بودن سابقه فعالیت در شهرداری جزو شاخصه هاست.

علاوه بر اینها داشتن تخصص و درک صحیح از امور شهری و شهرسازی، شجاعت و جسارت لازم برای تصمیم گیری های بزرگ، خوش فکر، برنامه محور، توانایی ارائه ی پروژه های کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت مبتنی بر توسعه پایدار در افق سند چشم انداز استان و کشور، نگاه دوراندیشانه به کمیسیون های مرتبط با شهر و شهرداری، استفاده از نیروی متخصص در اداره ی امور شهر، داشتن شناخت مناسب از سازمان اداری کشور و داشتن روحیه مشارکت پذیری، مردم گرایی و اعتقاد به مشارکت عمومی مردم در اداره امور شهر از دیگر مولفه های شهردار مد نظر من است.

آشنایی و آگاهی از قوانین و مقررات شهری به ویژه قانون شهرداری ها و شوراها، دارا بودن شناخت کامل از حوزه ی کاری سازمان های وابسته به شهرداری و حوزه های مختلف فرهنگی، اقتصادی، عمرانی و اجتماعی، توان و برنامه ایجاد هماهنگی و یکپارچگی بین واحدهای مختلف شهرداری و نهادهای اجرایی دیگر شهر، توان و برنامه ی ایجاد تعادل بین درآمد و هزینه های عمرانی و جاری شهرداری، توانایی تعامل و هماهنگی با مردم و نهادهای دولتی، دارا بودن نگرش مدیریت بحران در حل معضلات زیست محیطی، اقتصادی، کالبدی، اجتماعی و فرهنگی شهر، ارائه ی برنامه جهت جذب و جلب منابع مالی از طریق سرمایه گذاری های داخلی و خارجی، ارائه ی برنامه جهت ایجاد درآمدهای پایدار و فعال کردن کدهای راکد بودجه شهرداری از خصوصیات یک شهردار از دید من است.

تسنیم: چقدر پول و منابع مالی برای تبلیغات انتخاباتی خود هزینه در نظر گرفته اید؟

نجف پیر: در حد معمول  و با رعایت اصل صرفه جویی و فقط در حوزه تأمین نیازهای ستاد انتخاباتی و همچنین چاپ بنر و پوستر هزینه های تبلیغاتی من است.

تسنیم: نقش شوراهای شهر و روستا در تحقق شعار سال (اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال) چیست؟

نجف پیر: توجه به  اصل سیاست های اقتصاد مقاومتی به عنوان مهم ترین شاخص عملکرد شورا و شهرداری باید باشد و شورای شهر با بازبینی اقدامات، محسوس کردن فعالیت ها و ترسیم افق ها  با انطباق بر سیاست های اقتصاد مقاومتی در همه اجزای شهر و مدیریت شهری  باید در الگوسازی و مصداق سازی در اقتصاد مقاومتی پرچم دار باشد و برنامه ریزی برای استفاده از محصولات دانش بنیان در حوزه خدمات شهری و روستایی با بهره گیری از نخبگان و متخصصان توانمند با افزایش سطح کیفیت و خدمت رسانی تحقق شعار سال را ممکن می کند.

علاوه بر آن استفاده از روش های نوین در مدیریت پسماند جهت جلوگیری از دفع غیر اصولی پسماند و کمک به حفظ محیط زیست و ایجاد مجدد چرخه  مراحل بازگشت و استفاده از این سرمایه، تعامل و ایجاد ارتباط با دستگاه های مرتبط برای در اختیار قراردادن فضا و خدمات رایگان جهت حمایت از جوانان و نخبگان محلی جهت کارآفرینی و ایجاد اشتغال در تخصص های مختلف و نوین و برنامه ریزی تأمین زنجیره تولید یک محصول مانند نان و میوه و مشخص کردن سهم مدیریت شهری در آن زنجیره از تولید به مصرف و برنامه ریزی برای آن در جهت حمایت از تولید داخلی و ایجاد کیفیت محصول تولیدی میادین میوه و تره بار از نقش های شوراهای شهر و روستا در تحقق شعار سال است.

انتهای پیام/

نظر خود را بنویسید

با استناد به ماده 74 قانون تجارت الکترونیک مصوب 1382/10/17 مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت خبرخون مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر می باشد، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوای خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است