خبرخون

امروز : پنج شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۶

آخرین بروز رسانی : 5 دقیقه پیش

خبرهای امروز : 1057

آخرین خبر از وضعیت مدال آوری ورزشکاران در باکو؛ احمدی صفا برنزی شد+ اسامی مدال آوران

آخرین خبر از وضعیت مدال آوری ورزشکاران در باکو؛ احمدی صفا برنزی شد+ اسامی مدال آوران
خبر خون، یک ربات جستجوگر اخبار است. خبرخون یک خبرگزاری نیست. از آنجا که نظارت انسانی برروی اخبار منتشر شده توسط خبرگزاری ها از طرف تیم خبر خون صورت نمی گیرد، در صورتیکه خبری باعث نقض حقوق شما شده است، لطفا با ما تماس بگیرید.
انتشار: منبع : خبرگزاری آنا مشاهده خبر در سایت منبع
به اشتراک بگذارید:

آخرین خبر از وضعیت مدال آوری ورزشکاران در باکو؛ احمدی صفا برنزی شد+ اسامی مدال آوران

کشتی

روز ششم مسابقات همبستگی کشورهای اسلامی در حال برگزاری است.

به گزارش گروه ورزشی آنا، امروز (چهارشنبه) ششمین روز مسابقات همبستگی کشورهای اسلامی در آذربایجان برگزار می شود.

تیراندازی:

-دیدار رده بندی رقابت های تیراندازی 10 متر تپانچه بادی میکس با برتری تیم الف کشورمان به پایان رسید. تیم های الف و ب کشورمان به ترتیب متشکل از هانیه رستمیان و وحید گل خندان و گلنوش سبقت الهی و محمد احمدی که از راهیابی به فینال باز مانده بودند برای کسب مدال برنز به رقابت با هم پرداختند و در نهایت این تیم الف کشورمان بود که توانست مدال برنز را به گردن بیاویزد.

-رقابت های تیراندازی در رشته 10 متر تپانچه بادی در بخش میکس آغاز شد. در این رقابت ها 7 کشور ایران، آذربایجان، عراق، ترکیه، اردن، قطر و عمان در قالب 12 تیم دو نفره به تیراندازی پرداختند که در نهایت هر دو تیم کشورمان راهی مرحله نیمه نهایی شدند.تیم های ایران متشکل از گلنوش سبقت الهی و محمد احمدی و همین طور هانیه رستمیان و وحید گل خندان بودند که به ترتیب 477 و 480 امتیاز به دست آورده و راهی مرحله نیمه نهایی شدند. رستمیان و گل خندان در نیمه نهایی در رقابتی فشرده با تیم های عمان، آذربایجان و ترکیه از راهیابی به فینال بازماند. تیم ب کشورمان تا دقایقی دیگر برای مشخص شدن دومین تیم فینالیست به مصاف رقبای خود می رود.

-مرحله نیمه نهایی رقابت های تیراندازی 10 متر تپانچه بادی میکس در گروه دوم به پایان رسید و تیم ب کشورمان از راهیابی به فینال بازماند. تیم کشورمان متشکل از گلنوش سبقت الهی و محمد احمدی رقابت فشرده ای با تیم های عمان، آذربایجان و قطر داشت و در نهایت با اختلاف یک امتیاز از آذربایجان عقب افتاد و از راهیابی به فینال بازماند.
تیم کشورمان با امتیاز 233 به کار خود پایان داد و آذربایجانی ها با 2344 امتیاز فینالیست شدند.

کشتی:

در وزن 71 کیلوگرم محمدعلی گرایی در دور اول با نتیجه 3 بر یک ایکر سونمز از ترکیه را شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل رسول چونایف دارنده مدال برنز المپیک و طلای جهان از آذربایجان در یک کشتی نفسگیر در حالی که 5 بر صفر عقب بود، با نتیجه 6 بر 5 پیروز و راهی دیدار فینال شد. حریف گرایی در دیدار پایانی روسلان تساریف قهرمان آسیا از قرقیزستان است.

در وزن 80 کیلوگرم یوسف قادریان در کشتی نخست برهان آکبوداک دارنده مدال نقره جوانان جهان و مدال نقره زیر 23 سال اروپا از ترکیه را با نتیجه 3 بر یک شکست داد.وی در مرحله بعد و در مرحله نیمه نهایی با امان علی آتایف از ترکمنستان با نتیجه 10 بر 4 به پیروزی رسید و به دیدار پایانی راه یافت. حریف قادریان در دیدار فینال رفیق حسین اف دارنده مدال نقره بازی های اروپایی از آذربایجان است.

در وزن 59 کیلوگرم محمد نوربخش پس از استراحت در دور نخست در دور دوم به مقابل مراد ممدوف قهرمان جوانان جهان و زیر 23 سال اروپا از آذربایجان با نتیجه 10 بر 4 شکست خورد. نوربخش با توجه به باخت حریف ترک مقابل کشتی گیر قرقیزستان از دور رقابت ها حذف شد.فینال این وزن را اسلام جان بهرام اف از ازبکستان با کانای بیک ژولچوبیکوف از قرقیزستان برگزار می کنند.

در وزن 98 کیلوگرم مهدی علیاری در دور نخست مقابل سلیمان دمیرچی از ترکیه با نتیجه 2 بر یک شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی گیر مقابل حریف قرقیزستانی وی از دور مسابقات کنار رفت. در این وزن اورخان نورایف از آذربایجان و اوزور ژوژوپکوف از قرقیزستان فینالیست شدند.

شنا:

- مهدی انصاری در مرحله مقدماتی شنای 50 متر پروانه با ثبت زمان 24 ثانیه و 97 صدم ثانیه به عنوان نفر پنجم به نیمه نهایی این ماده راه پیدا کرد.بهترین رکورد انصاری در 50 متر پروانه 24 ثانیه و 66 صدم ثانیه است که این رکورد را 29 اکتبر 1994 به ثبت رسانده است.

- مرحله مقدماتی رقابت های دوی 200 متر صبح امروز در ورزشگاه المپیک باکو برگزار شد. در گروه چهارم علی خدیور به رقابت با 6 دونده دیگر پرداخت و به خط پایان نرسید تا از صعود به مرحله نیمه نهایی باز بماند.

دو و میدانی:

-مرحله مقدماتی رقابت های دوی 200 متر در دو بخش مردان و بانوان از صبح امروز در ورزشگاه المپیک باکو آغاز شده است.در این رقابت قرار بود حسن تفتیان و فرزانه فصیحی حضور داشته باشند که انصراف دادند.تفتیان روز گذشته در فینال دوی 100 متر مصدوم شد. همچنین مجید کیهانی رئیس فدراسیون دوومیدانی خبر انصراف فصیحی را تایید کرد.

دو و میدانی معلولان:

رقابت های پرتاب دیسک کلاس F.57 معلولان بازی های کشورهای اسلامی بازحضور پرتابگرانی از کشورهای ایران (دو نماینده)، سنگال، هند، فلسطین، ترکیه، افغانستان، مصر، قطر، اردن و آذربایجان امروز چهارشنبه در ورزشگاه المپیک باکو برگزار شد.جاوید احسانی شکیب و مهدی مرادی نمایندگان ایران در این بخش از مسابقات بودند که ٦ بار اقدام به پرتاب کردند تا بهترین رکورد ثبت شده آنها برای مشخص شدن جایگاه شان، لحاظ شود. بدین ترتیب پرتاب ششم جاوید با رکورد 40.47 متر و رکورد سوم مرادی با رکورد 38.83 متر به عنوان ملاک عمل قرار گرفت. بر این اساس و با توجه به این رکوردها، جاوید احسانی شکیب و مهدی مرادی در رده های پنجم و ششم قرار گرفته و از کسب مدال بازماندند.

-تکواندو

-علیرضا درویش پور نماینده وزن 80- کیلوگرم تیم تکواندوی ایران در نخستین دیدار باید برابر ماریو فریراز موزامبیک به روی شیاپچانگ می رفت اما حریفش انصراف داد. درویش پور در مبارزه دوم به مصاف برنده دیدار عمان و اردن می رود که در صورت پیروزی مدال برنز وی قطعی می شود. براین اساس درویش پور در مبارزه دوم خود به مصاف حریفی از اردن رفت و با نتیجه 16 بر 12 به پیروزی رسید و برنزش را قطعی کرد.

- پریسا جوادی تکواندوکار وزن 67- کیلوگرم کشورمان در نخستین مبارزه برابر فریدا عزیزوا به روی شیاپچانگ رفت و با نتیجه 10 بر 4 شکست خورد و حذف شد.

-سیدحسین احسانی در وزن 68- کیلوگرم، برابر "ارسلان اسدخان» از پاکستان مبارزه خود را آغاز کرد که در نهایت با نتیجه 26 بر 6 به پیروزی رسید و راهی دور دوم شد.وی در دور دوم مبارزه خود به مصاف نماینده ترکیه رفت و با نتیجه 23 بر 16 به برتری رسید و برنز خود را نهایی کرد.

-سودابه پورصادقی در وزن 49- کیلوگرم در نخستین مبارزه مقابل "هدی اوآلی» از مراکش رفت. این بانوی هوگو پوش با نتیجه 18 بر 3 مقابل حریفش به برتری رسید و برنزش را قطعی کرد. وی در مبارز دوم خود باید به مصاف برنده دیدار عمان، فلسطین یا آذربایجان برود.

-حسین قربان زاده آخرین نماینده مرد هوگوپوش امروز در وزن 87+ کیلوگرم در اولین پیکار به مصاف «روسلان ژاپاروف» از قزاقستان رفت و با نتیجه 20 بر 8 به پیروزی رسید و برنزش مسجل شد. این تکواندوکار و برای راهیابی به مرحله نیمه نهایی نمایندگان یکی از کشورهای مراکش یا ازبکستان را پیش رو دارد.

بوکس:

در ادامه رقابت های بوکس بازی های کشورهای اسلامی ظهر امروز امید احمدی صفا بوکسور وزن 49 کیلوگرم ایران در مرحله نیمه نهایی به مصاف بوکسور عراق رفت. احمدی صفا در این مبارزه برابر حریف عراقی شکست خورد و در نهایت به مدال برنز قناعت کرد.بدین ترتیب پرونده کاروان بوکس ایران در بازی های کشورهای اسلامی با یک برنز بسته شد.

مدال های ایران در این دوره از مسابقات تا این لحظه به شرح زیر است:

مدال طلا
نرجس امام قلی نژاد (تفنگ بادی 10 متر)، نسرین دوستی (وزن 50کیلوگرم کاراته)، سعید مولایی (طلای ٨١١- کیلوگرم جودو)، سجاد گنج زاده (کاراته)، نجمه خدمتی (تفنگ سه وضعیت 50 متر)، گلنوش سبقت الهی(10 متر تفنگ بادی)، پوریا نوروزیان( 50 متر سه وضعیت)، ایوب موسوی(دسته 94 کیلوگرم وزنه برداری)، ناهید کیانی(تکواندو وزن 54 کیلوگرم)، مهدی اسحاقی(تکواندو)

مدال نقره
الهه احمدی (تفنگ بادی10 متر بانوان) رزیتا علیپور (وزن -٦٢ کیلوگرم کاراته)، تیم میکس 100 متر تفنگ بادی (پوریا نوروزیان و نجمه خدمتی)، هانیه رستمیان (٢٥ متر تپانچه بادی)، محمد علی شنانی ( جودو نابینایان)، الهه احمدی (تفنگ سه وضعیت 50 متر)، مجید عسگری(وزنه برداری)، علیرضا کیخا(ژیمناستیک)، احسان حدادی(پرتاب دیسک)، جاوید احسانی شکیب(پرتاب وزنه معلولان)، حسین باقری(50 متر 3 وضعیت مردان)، علیرضا قلعه ناصری(پرتاب وزنه معلولان)

مدال برنز
امیر مهدی زاده (وزن -60 کیلوگرم کاراته)، طراوت خاکسار (وزن -55 کیلوگرم کاراته)، علیرضا خجسته (وزن ٦٦٦- کیلوگرم جودو)، تیم شنا چهار در صد متر، تیم ملی ژیمناستیک، ابوالفضل شهرجردی (برنز کاتا)، مهسا افسانه (برنز کاتا)، محدثه آقایی(کاراته)، محمد احمدی (50 متر تپانچه مردان)، هادی خناری نژاد(ژیمناستیک دارحلقه)، مه لقا جام بزرگ (تفنگ سه وضعیت 50 متر)، جواد دلاکه( پرتاب وزنه معلولان)، فاطمه مداحی(تکواندو)، محمد یاری(پرتاب وزنه معلولان)، طیبه پارسا( تکواندوکار وزن 57-)، امید احمدی صفا(بوکس)، تیم میکس تیراندازی

برنامه مسابقات امروز نمایندگان کشورمان به شرح زیر است:

وزنه برداری: دسته 105و 105+

تکواندو

تیراندازی

دو و میدانی

دو و میدانی معلولین

واترپلو و شنا

تنیس روی میز و تنیس

کشتی فرنگی

بوکس

نظر خود را بنویسید

با استناد به ماده 74 قانون تجارت الکترونیک مصوب 1382/10/17 مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت خبرخون مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر می باشد، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوای خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است