خبرخون

امروز : یکشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۶

آخرین بروز رسانی : 6 دقیقه پیش

خبرهای امروز : 3423

امنیت اجتماعی، فرهنگی و سیاسی یا توزیع پول نقد و افزایش تورم؟! / آیا مردم شعارهای پوپولیستی را به حقوق شهروندی ترجیح می دهند؟

امنیت اجتماعی، فرهنگی و سیاسی یا توزیع پول نقد و افزایش تورم؟! / آیا مردم شعارهای پوپولیستی را به حقوق شهروندی ترجیح می دهند؟
خبر خون، یک ربات جستجوگر اخبار است. خبرخون یک خبرگزاری نیست. از آنجا که نظارت انسانی برروی اخبار منتشر شده توسط خبرگزاری ها از طرف تیم خبر خون صورت نمی گیرد، در صورتیکه خبری باعث نقض حقوق شما شده است، لطفا با ما تماس بگیرید.
انتشار: منبع : وارش نیوز مشاهده خبر در سایت منبع
به اشتراک بگذارید:

وارش نیوز: به فاصله چند ساعت مانده تا انتخابات سرنوشت ساز ریاست جمهوری  در سال 1396، فضای اجتماعی و سیاسی کشور در اوج هیجان قرار دارد. رقابت میان دو جناح اصلی کشور به شدت بالا گرفته است و هواداران طیف های گوناگون و احزاب رسمی کشور با تمام توان برای پیروزی در انتخابات تلاش می کنند. همانگونه که انتظار می رفت، اسحاق جهانگیری هم به نفع روحانی از صحنه انتخابات کنار رفت. در آنسو محمد باقر قالیباف که انتقادات زیادی به جهانگیری در مورد کاندیدای پوششی بودن وارد کرده بود، خود در نقش پوششی رئیسی ظاهر شد و حتی زودتر از جهانگیری به نفع رئیسی صحنه را خالی کرد. جریان تبلیغات و مسیری که طی می کند به شکلی است که باید برخی از مسائل مورد توجه قرار گیرد. به دلیل حملات بی محابای قالیباف به روحانی و دولت مستقر، مشاوران جبهه اعتدال و اصلاحات تصمیم گرفتند تا از لاک دفاعی خارج شوند و با در دست گرفتن ابتکار عمل، قافیه را به رقیب نبازند. به همین دلیل و پس از مناظره نخست ، ستاد روحانی با رویکرد متفاوتی پا به عرصه رقابت گذاشت. اعتدالیون که در مورد مسائلی مانند حقوق شهروندی، شرایط فرهنگی کشور و آزادی های قانونی شهروندان دست پر تری داشتند از همین حربه برای منکوب کردن رقیب نهایت بهره را بردند. منتقدان دولت هم  با تمرکز بر شرایط اقتصادی و معیشت مردم، تلاش داشتند تا رقیب را تحت تاثیر قرار دهند.  هر چه از زمان تبلیغات ریاست جمهوری بیشتر گذشت، رای دهندگان بیش از گذشته ترغیب شدند تا به یکی از دوم قطب انتخابات گرایش پیدا کنند. در حال حاضر فضای حاکم بر انتخابات کاملا دوقطبی شده است و گرو کشی ها و یارگیری ها تقریبا تکمیل شدند. اکنون تنها نکته ای که حائز اهمیت است اینست که برای اکثریت مردم ایران چه چیزی از اولویت برخوردار است؟ افزایش یارانه ها ، توزیع پول نقد در بین فقرا که خود تورم زا و آسیب زا است  و موارد اینچنینی یا ارتباط با دنیای خارج، رفع بیشتر تحریم های بین المللی، گشایش فضای فرهنگی و آزادی های قانونی شهروندی که در دو طیف رقیب مشهود است. هر چند نمی توان با قطعیت اظهار نظر کرد منتها بر اساس شواهد می توان ادعا کرد که برای اکثر مردم کشورمان، امنیت سیاسی، امنیت فرهنگی و امنیت اجتماعی در اولویت قرار دارد. توضیع پول نقد در صورتی که خطرات بالقوه ای مانند تحریم های فلج کننده بین المللی و جنگ و درگیری کشور را تهدید کند چندان به کار مردم نمی آید لذا اگر بنا به وزن کشی سیاسی هم باشد طرفداران اعتدال و امنیت بین المللی درصد بسیار بیشتری را تشکیل می دهند. به همین سبب اگر رویکرد خوشبینانه به جهان تقویت شود و تحریم کنندگان انتخابات هم به صف اعتدال بپیوندند ، یک پیروزی کم دردسر در انتظار روحانی خواهد بود اما شرایط خاصی هم هستند که ممکن است جریان بازی را به طور کل عوض کند. شرایطی مانند تحریم انتخابات و یا تاثیر گذاری برخی از جریانات متنفذ در فرایند رای گیری. همه اینها تا چند ساعت دیگر مشخص خواهد شد. 

نظر خود را بنویسید

با استناد به ماده 74 قانون تجارت الکترونیک مصوب 1382/10/17 مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت خبرخون مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر می باشد، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوای خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است