خبرخون

امروز : یکشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۶

آخرین بروز رسانی : 10 دقیقه پیش

خبرهای امروز : 3503

۹۲ درصد از ثبت نام کنندگان انتخابات شوراهای کل کشور تایید صلاحیت شدند

۹۲ درصد از ثبت نام کنندگان انتخابات شوراهای کل کشور تایید صلاحیت شدند
خبر خون، یک ربات جستجوگر اخبار است. خبرخون یک خبرگزاری نیست. از آنجا که نظارت انسانی برروی اخبار منتشر شده توسط خبرگزاری ها از طرف تیم خبر خون صورت نمی گیرد، در صورتیکه خبری باعث نقض حقوق شما شده است، لطفا با ما تماس بگیرید.
انتشار: منبع : خبرگزاری میزان مشاهده خبر در سایت منبع
به اشتراک بگذارید:
محمدبه گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان به نقل از روابط عمومی هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شورا ها، محمد محمودی شاه نشین با اشاره به تعداد نهایی تایید و رد صلاحیت شدگان افزود: از کل افرادی که در انتخابات شوراهای کشور در سراسر ایران ثبت نام کرده بودند، ۲۶۵ هزار و ۴۲۰ نفر تایید صلاحیت و ۶ هزار و ۲۹۲ نفر رد صلاحیت شدند. همچنین ۱۴ هزار و ۶۷۳ نفر هم از عرصه رقابت ها انصراف دادند.

به گفته محمودی شاه نشین، بیش از ۹۴ درصد از ثبت نام کنندگان روستایی و بیش از ۸۴ درصد از ثبت نام کنندگان شهری، در انتخابات شورا ها تایید صلاحیت شدند.

رئیس هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شورا ها در ادامه گفت: ۲۳۱ هزار و ۳۴۵ نفر از ثبت نام کنندگان، در حوزه روستایی بودند که ۸ هزار و ۷۹ نفرشان انصراف دادند. همچنین ۲۱۹ هزار و صد نفر تایید صلاحیت و چهار هزار و ۱۶۶ نفر رد صلاحیت شدند.

رئیس هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شورا ها با اشاره به تعداد تایید صلاحیت شدگان بخش روستایی گفت: این تعداد قرار است بر سر ۱۲۰ هزار و ۸۷۳ کرسی باهم به رقابت بپردازند.

او با بیان اینکه تعداد کل ثبت نامی های شهری ۵۵ هزار و ۴۰ نفر بودند، ادامه داد: از این تعداد، ۶ هزار و ۵۹۴ نفر انصراف دادند که در نهایت ۴۶ هزار و ۳۲۰ نفر تایید صلاحیت و دو هزار و ۱۲۶ نفر رد صلاحیت شدند. محمودی اضافه کرد: تعداد کرسی های شورا ها در شهر ها نیز ۶ هزار و ۷۳۷ عدد است که تایید صلاحیت شدگان شهر بر سر این تعداد به رقابت می پردازند.

محمودی شاه نشین در پاسخ به این سوال که آمار تایید صلاحیت شدگان در هیات های نظارت و اجرایی چقدر متفاوت بود، گفت: هیات های اجرایی صلاحیت ۲۷۲ هزار و ۹۳۰ نفر را تایید و ۹ هزار و ۲۶۱ نفر را رد کرده بودند. بعد از این مرحله، وقتی پرونده ها به هیات های نظارت آمد، تعدادی از داوطلبان انصراف دادند که در نهایت صلاحیت ۲۶۵ هزار و ۱۲۱ نفر در هیات های نظارت تایید و ۹ هزار و ۸۳۵ نفر رد شدند.
 
او در ادامه با بیان اینکه با شکایت بعضی داوطلبان، بررسی پرونده هایشان به هیات مرکزی نظارت آمده بود، گفت: با بررسی این شکایات، صلاحیت نزدیک به ٩٠٠ نفر در هیات مرکزی نظارت تایید و ۷۹ نفر نیز صلاحیتشان رد شد.

همچنین براساس آمار منتشر شده از هیات های اجرایی، ۶۷ هزار و ۶۰۱ شعبه اخذ رای در کل کشور وجود دارد که ۹ هزار و ۷۵۳ شعبه از آنها، مکانیزه هستند. به گفته محمودی شاه نشین در ۱۴۱ شهر کشور که شوراهای ۷ و ۹ نفره دارند، انتخابات شورا ها به صورت الکترونیکی برگزار خواهد شد.
 
انتهای پیام/ 
نظر خود را بنویسید

با استناد به ماده 74 قانون تجارت الکترونیک مصوب 1382/10/17 مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت خبرخون مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر می باشد، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوای خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است