خبرخون

امروز : چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۶

آخرین بروز رسانی : لحظاتی پیش

خبرهای امروز : 10488

تهدید و تحریم ایران به نفع هیچ کس نیست

تهدید و تحریم ایران به نفع هیچ کس نیست

آنکارا- ایرنا- مشاور وزیر و رئیس مرکز آموزش و پژوهش های بین المللی وزارت امور خارجه ایران گفت: برخی کشورها همواره تلاش دارند که ایران را با تهدید و تحریم و سیاستهای مختلف به عقب و حاشیه برانند در حالی که این سیاست به نفع هیچ کس نیست.

خبر خون، یک ربات جستجوگر اخبار است. خبرخون یک خبرگزاری نیست. از آنجا که نظارت انسانی برروی اخبار منتشر شده توسط خبرگزاری ها از طرف تیم خبر خون صورت نمی گیرد، در صورتیکه خبری باعث نقض حقوق شما شده است، لطفا با ما تماس بگیرید.
انتشار: منبع : ایرنا مشاهده خبر در سایت منبع
به اشتراک بگذارید:

به گزارش ایرنا، دکتر سید محمدکاظم سجادپور روز پنجشنبه در همایش بین المللی سه روزه 'تداوم و تحول در آفریقای شمالی، ترکیه و ایران' در دانشگاه یلدیریم بایزید آنکارا آغاز شده است، تلاش برای منزوی کردن ایران را بیهوده خواند و افزود: شناخت ایران از طریق داده هایی که از سوی اشخاص و کشورهای مغرض و با هدف ایجاد گسست در روابط این کشور با سایر کشورها ارایه می شود، شناختی درست نیست.
وی بیان کرد: اگر بخواهید ایران را همواره به عنوان یک تهدید معرفی کنید، شاید بتوانید کمبودهای خود را پنهان کنید ولی نمی توانید به حقایق موجود دست یابید.
وی اضافه کرد: اگر دقت کنید اروپا و غرب همواره ایران را یک هدف و تهدید معرفی می کند در حالی که این ایده پایه علمی و منطقی ندارد و ناشی از شناخت نادرست بوده و نشانگر یک کمبود دموکراتیک در جهان است.
وی همچنین راه حل مسایل منطقه ای را در گرو همکاری مشترک دانست و اضافه کرد: افرادی با بررسی و تحلیل رفتار امپراطوری های ایران باستان و بر اساس همان داده ها، ایران را تهدید آمیز و خطرناک دانسته و دارای مقاصد توسعه ایدئولوژیک معرفی می کنند.
وی با طرح این سوال که فعالیت های تحقیقاتی در خصوص شناخت بیشتر ایران چگونه انجام می شود و نتایج آن چگونه منعکس می شود؟ گفت: با نگاهی اجمالی می توان فهمید که بین ایران واقعی و نتیجه فعالیت ها و پژوهشهای موجود تفاوت هایی وجود دارد که ناشی از شناخت نادرست است.
دکتر سجادپور اظهار کرد: وقتی فعالیت های پژوهشی در رابطه با ایران را بررسی کنیم متوجه می شویم که مفاهیم، داده ها و تصورات زیادی در این خصوص وجود دارد که برخی از این داده ها با تحلیل های ارائه شده متفاوت است.
وی با اشاره به این که یک تحقیق جامع و کامل باید مبتنی بر چند منبع و نیز داده های مختلف باشد تا تصویری واقعی از آن منعکس شود، بر دقت کارشناسان در بررسی و تحلیل مسائل مرتبط با ایران تاکید کرد.
وی بررسی و تحقیق دقیق موضوعات را مهمترین مورد در روابط ایران و ترکیه دانست و گفت: با توجه به روابط دیرینه تاریخی که علاوه بر محققان، برای سیاستمداران نیز مهم است، باید زمینه گسترش و توسعه روابط در تمامی ابعاد بر اساس شناخت و بررسی دقیق فراهم شود.
وی دقت به چندجانبه بودن روابط بین ایران و ترکیه را از موضوعات مهم دیگری عنوان کرد که در روابط بین ایران و ترکیه باید مدنظر قرار گیرد چرا که نقش بسزایی در روابط دو طرف دارد و این موارد مختلف می تواند چراغ راهی در توسعه و حل اختلاف دیدگاه ها بین دو کشور باشد.
مشاور وزیر و رئیس مرکز آموزش و پژوهش های بین المللی وزارت امور خارجه ایران اظهار امیدواری کرد که این همایش برگزار شده از سوی یک مرکز تحقیقاتی و علمی است، نقش مهمی در توسعه روابط ترکیه با ایران و سایر کشورهای مختلف داشته باشد.
به گزارش ایرنا، نقش و جایگاه ایران، ترکیه و آفریقای شمالی در تحولات منطقه ای و جهانی در همایش بین المللی 'تداوم و تحول در آفریقای شمالی، ترکیه و ایران' با حضور کارشناسانی از کشورهای مختلف بررسی شد.
در این همایش سه روزه که از پنجشنبه با حضور دکتر سید محمدکاظم سجادپور مشاور وزیر و رئیس مرکز آموزش و پژوهش های بین المللی وزارت امور خارجه ایران و محمدابراهیم طاهریان فرد سفیر کشورمان در دانشگاه یلدیریم بایزید آنکارا آغاز شده، نقش کشورهای آفریقای شمالی ترکیه، ایران در تحولات جهانی و منطقه ای مورد بررسی و ارزیابی قرار می گیرد.
این همایش بین المللی سه روزه از سوی مرکز مطالعات ایرانی(ایرام) با حضور حدود 150 محقق از کشورهای مختلف جهان در دانشگاه یلدیریم بایزید در آنکارا در حال برگزاری است و در جریان آن که با محوریت مسائل سیاسی، اجتماعی و امنیتی در شمال آفریقا، ایران و ترکیه ادامه دارد، کارشناسان مسائل و موضوعات مهم منطقه ترکیه، ایران و شمال آفریقا و خاورمیانه را بررسی می کنند.
خاورم/1905**انتشار دهنده: حسن فاخری

نظر خود را بنویسید

با استناد به ماده 74 قانون تجارت الکترونیک مصوب 1382/10/17 مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت خبرخون مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر می باشد، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوای خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است