خبرخون

امروز : دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶

آخرین بروز رسانی : لحظاتی پیش

خبرهای امروز : 12506

آمار خودکشی دانشجویان به صفر رسیده است

آمار خودکشی دانشجویان به صفر رسیده است
خبر خون، یک ربات جستجوگر اخبار است. خبرخون یک خبرگزاری نیست. از آنجا که نظارت انسانی برروی اخبار منتشر شده توسط خبرگزاری ها از طرف تیم خبر خون صورت نمی گیرد، در صورتیکه خبری باعث نقض حقوق شما شده است، لطفا با ما تماس بگیرید.
انتشار: منبع : ایلنا مشاهده خبر در سایت منبع
به اشتراک بگذارید:

معاونت فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت گفت: آمار خودکشی دانشجویان در محیط های دانشگاهی به صفر رسیده است و متاسفانه فقط یک دانشجو سال گذشته در خارج از محیط دانشگاه خودکشی موفق داشت.

محمد رضا داودآبادی فراهانی، معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و علوم پزشکی در گفت وگو با خبرنگار ایلنا با اشاره به وضعیت سلامت روانی دانشجویان گفت: آمار سال ۹۳ از ۸ خودکشی موفق و حدود ۶۰ خودکشی ناموفق حکایت داشت و در آن موقعیت زمانی وضعیت بسیار نگران کننده بود. پس از آن با اقداماتی نظیر آموزش ۲ هزار نفر از دانشجویان تحت عنوان همیاران سلامت و کمک گرفتن از آنها برای نظارت بر وضعیت روانی دانشجویان به نتایج خوبی دست یافتیم.

وی ادامه داد: برای شناخت و نزدیک شدن به وضعیت روحی و روانی دانشجویان از تست های جدیدی استفاده کردیم تا قبل از ورود به دانشگاه با گرفتن این تست ها وضعیت روانی آنها برای ما مشخص شود. باتوجه به انجام این تست ها متوجه شدیم که ۲۰ درصد دانشجویان قبل از ورود به دانشگاه و خوابگاهای دانشجویی مشکلات روحی و روانی دارند، ولی باید به این نکته هم اشاره کنیم که اگر این تست ها به صورت رو در رو انجام شود، می توانیم شاهد کاهش این آمار باشیم.

معاونت فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت در مورد کاهش یا افزایش افسردگی و همچنین آمار خودکشی ها در خوابگاه های دانشجویی گفت: متاسفانه در خصوص افسردگی شاهد کاهش نبودیم، زیرا ۷۰ درصد از دانشجویان کشور برای ادامه تحصیل از محل زندگی خود مهاجرت می کنند و عواملی چون دوری از خانواده، فشار تحصیل (به خصوص در دانشجویان پزشکی)، وضعیت اقتصادی و فضای دانشگاه موجب افسردگی در دانشجویان می شود.

فراهانی به آمار خودکشی ها در سال گذشته اشاره و خاطرنشان کرد: در سه سال ۹۳،  ۸ مورد خودکشی موفق داشتیم، ولی خوشبختانه در سال گذشته این آمار به صفر رسید است، البته در سال گذشته متاسفانه یک دانشجو خودکشی موفق داشت که در خارج از محیط دانشگاه بود.

معاونت فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت در خصوص فشار محیط های خوابگاهی بر وضعیت روانی دانشجویان گفت: یکی دیگر از علل افسردگی دانشجویان خوابگاهی به وضعیت ساختمان های خوابگاه ها باز می گردد. ما توانایی دوباره ساخت این ساختمان های قدیمی را از نظر مالی نداریم، ولی خوشبختانه در برنامه بودجه سال جاری ۲۰ میلیارد تومان برای بهسازی این ساختمان ها تخصیص داده شده است که امیدواریم بتوانیم کمی به وضعیت خوابگاه ها رسیدگی کنیم.

نظر خود را بنویسید

با استناد به ماده 74 قانون تجارت الکترونیک مصوب 1382/10/17 مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت خبرخون مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر می باشد، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوای خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است