خبرخون

امروز : پنج شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۶

آخرین بروز رسانی : 5 دقیقه پیش

خبرهای امروز : 1231

افول حمل ونقل ترکیبی/ رشد و توسعه در گروه حمل ونقل چند وجهی

خبر خون، یک ربات جستجوگر اخبار است. خبرخون یک خبرگزاری نیست. از آنجا که نظارت انسانی برروی اخبار منتشر شده توسط خبرگزاری ها از طرف تیم خبر خون صورت نمی گیرد، در صورتیکه خبری باعث نقض حقوق شما شده است، لطفا با ما تماس بگیرید.
انتشار: منبع : فارس نیوز مشاهده خبر در سایت منبع
به اشتراک بگذارید:

توسعه اقتصادی ایران در دوران جدید و پس از ارتباطات اخیر بین المللی تغییر نگاه به فضای کسب و کار را می طلبد، این مهم امکان پذیر نخواهد بود مگر با نگاه ویژه به سامانه حمل و نقل.

اما به علت رشد نیافتگی در حوزه زیرساخت و با وجود نگاه های مقطعی، شاهد افول حمل و نقل ترکیبی هستیم. از دیرباز کشور ایران به جهت موقعیت جغرافیایی خود مسیر حمل و نقل کالا و جریان بازرگانی جهانی و همچنین محل تلاقی فرهنگ ها و تمدن بوده است و امروزه این نقش به سبب افزوده شدن مسیرهای ریلی و هوایی در کنار مسیرهای دریایی و زمینی در صورت جانمایی درست به عنوان هاب منطقه بسیار مؤثرتر خواهد بود. ایرانیان با پایه گذاری چاپارخانه ها در دوران هخامنشی نخستین سیستم پستی در جهان را ایجاد کردند و این اصل کلی پست تا اختراع راه آهن باقی بود.

نبود زیرساخت های لازم و ضعف های این حوزه موجب ابلاغ سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری شد تا دولت تکالیف جداگانه ای را به دستگاه های اجرایی ابلاغ کند و در همین راستا وزارت راه و شهرسازی گسترش زیرساخت های مورد نیاز برای توسعه خدمات تجارت خارجی و ترانزیت، را پیگیری می کند.

در نتیجه بخش حمل و نقل یکی از مؤلفه های اصلی در تشخیص جوامع رشد یافته از عوامل موثر بر فراوانی نماگرها اقتصاد خرد و کلان کشور محسوب می شود. توسعه متوازن بخش حمل و نقل در همه شیوه ها و بهره برداری مناسب از آن به عنوان پیش نیاز توسعه بخش ها در کل به افزایش امنیت ملی می انجامد و زمینه ساز توسعه سیاسی و اجتماعی نیز خواهد شد.

شاید بتوان گفت که بهترین تأثیر حمل و نقل کانتینری بر نقش فورواردرها در یک زنجیر حمل و نقل به معنای چند وجهی است که در آن یک فورواردر تحت یک قرارداد واحد، کالایی را با استفاده از انواع شیوه های حمل بین خریدار و فروشنده جابه جا می کند.

حمل و نقل چند وجهی یکی از مصادیق گسترش زیرساخت های مورد نیاز برای توسعه خدمات تجارت خارجی و ترانزیت، است، حمل و نقل ترکیبی در هر کشور حلقه واسط صنایع آن کشور است که چرخ تولید را به حرکت درآورده و موجبات توسعه اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی را فراهم می سازد. حمل و نقل به صورت حجمی ارزان تر و مناسب تر از حمل و نقل خرد است بنابراین در راستای توسعه، کاهش هزینه ها، افزایش بهره وری و جلوگیری از صرف زمان، باید تا حد امکان و در مسافت های طولانی از ابزار جابه جایی بار حجمی و در مسافت های کوتاه از وسایل حمل سبک بهره برد.

حمل ونقل چندوجهی یکی از پیچیده ترین شکل های حمل و نقل و از مهمترین تحولات توسعه کسب و کار جهانی در دهه های اخیر محسوب می شود، این شیوه صرفاً نوعی روش حمل و نقل نیست بلکه نظام هماهنگ کننده روش های مختلف حمل و نقل برای محموله ها است، اگرچه حمل و نقل چند وجهی در راستای یکپارچه ساختن روش های حمل و نقل دریایی، زمینی و ریلی است اما به عنوان سیستمی که در آن بازده مجموع کل بزرگتر از بازده هر یک از زنجیرها باشد، دارای اهمیت بسیاری است، به طور اساسی حمل ونقل چندوجهی به منظور حمل یکسری کالاها از مبدأ به مقصد تعریف می شود.

آنچه از مجموعه این هدف ها می توان نتیجه گرفت این است که سیستم حمل ونقل چند وجهی، یک سیستم کارا و در عین حال در حرکت کالا، مطابق با یک برنا مه ریزی دقیق و هما هنگ شده با عوامل مرتبط است.

مهم ترین خصوصیت حمل و نقل ترکیبی را می توان در سرویس دهی با استفاده از یک بارنامه بر شمرد، این امر انقلابی را در زمینه کنترل اطلاعات و سازمان به وجود آورد ؛ در حمل و نقل ترکیبی نوین، اطلاعات حمل و نقل فرایند ها و سیستم های توزیع، مهم ترین اجزای کنترل هزینه ها، قابلیت اطمینان و ایمنی سیستم های حمل نقل هستند، در مجموع مضمون کلی و نهایی که از تعریف حمل و نقل چند وجهی به عمل آمده همگی بیانگر مسئولیت یک واسطه جهت حمل کالا از مبدا تولید تا مقصد سفارش با بهره گیری از دو یا چند رویه مختلف از حمل نقل است.

چند پیشنهاد برای تقویت حمل و نقل چندوجهی و ترانزیت ارایه می شود که ضروری است به آن توجه شود.

 

تعریف واژگان و اصطلاحات مرتبط با حمل و نقل چند وجهی ضروری است.

  

وزارت راه و شهرسازی باید با قید اولویت نسبت به تشکیل نهاد ناظر ارشد حمل و نقل چند وجهی کشور در بالاترین سطح و به صورت فرابخشی مشابه شورای عالی حمل و نقل در کشورهای عضو گروه G8 و G20 اقدام کند.

وزارت راه و شهرسازی با همکاری گمرک جمهوری اسلامی ایران موظف است نمادگذاری(کدینگ) اطلاعات مربوط به حمل و نقل و بار را در سطح دستگاه های مرتبط یکسان کند.

وزارت راه و شهرسازی موظف است ترتیبی اتخاد دهد تا با همکاری با سایر وزارتخانه های مرتبط، رتبه ایران در منطقه در رابطه با شاخص عملکرد لجستیکی تا پایان برنامه پنجم به بهترین رتبه کسب شده طی برنامه چهارم و پنجم توسعه در سطح جهان ارتقاء دهد و تا افق چشم انداز به رتبه 30 جهان دست یابی حاصل شود.

دولت موظف است طرح امکان سنجی نهاد فرادستی بالاتر از وزارتخانه را زیر نظر رئیس جمهور و هماهنگ و هم سطح وزارتخانه ها را برای مدیریت صنعت حمل و نقل چند وجهی کشور تهیه کند.

برای ارتقای کارگزاری و حق العمل کاری این حرفه و وکالت شرکت های حمل باید فقط برای محموله های دارای مجوز از گمرک امکان پذیر باشد و در ماده 132 قانون امور گمرکی یا آیین نامه اجرای قانون باید به صراحت قید شود که مسئولیت اظهار نادرست و یا خلاف واقع بر عهده اظهار کننده به عنوان حق العمل کار گمرکی یا کارگزار (به عنوان تنها مرجع مجاز این امر ) دارای مجوز از گمرک باشد.

شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران موظف است ضمن کاهش هزینه تمام شده حمل ونقل چند وجهی در بخش ریلی، با تاکید بر حمل از طریق بارگنج (کانتینر) با ارتقا و افزایش امکانات تخلیه و بارگیری و راه اندازی قطارهای بلوک شده و برنامه ای، سرعت سیر را افزایش داده و زمان عملیات یا سیر اداری در مراحل ترانشیبمنت را کاهش دهد.

سازمان بنادر و دریانوردی موظف است خطوط ریلی در داخل بنادر و محوطه شانتینگ و اسکله ها را در بنادر اصلی توسعه داده و با تخصیص اعتبارات لازم، گلوگاه های ریلی متصل کننده بنادر خشک به بنادر تجاری کشور را رفع کند.

 

وزارت راه و شهرسازی موظف است برای حمل بارهای بارگنجی (کانتینری ) بیش از فاصله 500 کیلومتر یا با حجم بیش از 500 تن جهت ترجیح یافتن حمل و نقل ریلی عوارض تصاعدی در بارنامه حمل جاده ای دریافت کند و مبلغ دریافتی از این بابت را صرف بهبود و ارتقای حمل و نقل ریلی کند.

 

وزارت راه و شهرسازی موظف است زمینه لازم برای ایجاد و ارتقای شرکت های حمل و نقل چند وجهی را از طریق توانمند سازی و ارایه کمک های لازم جهت توسعه ناوگان و تاسیسات لازم در شرکت های حمل و نقل و ارایه مجوزهای لازم برای شرکت های کارگزار فراهم کند.

 

در راستای تحقق مفاد قانون توسعه حمل و نقل عمومی و مدیریت مصرف سوخت در توسعه حمل و نقل ترکیبی و چند وجهی، وزارت راه موظف است در ازای ایجاد زیرساخت ریلی متصل کننده مراکز صنعتی و تجاری و لجستیکی، تاسیسات و ناوگان لازم را با حداقل فرایند و تشریفات و حداکثر یک ماه پس از تحویل موقت زیر ساخت در مسیر مذکور، برقرار نماید و اصلاحات لازم برای قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و امور گمرکی و سایر قوانین گمرکی را تهیه کند.

وزارت راه و شهرسازی موظف است در راستای ارایه نظام جامع حمل و نقل (مورد تأکید در سیاست های کلی نظام در بخش حمل و نقل ) نقشه راه و برنامه راهبردی حمل و نقل چند وجهی را با همکاری وزارت صنعت -معدن و تجارت (سازمان توسعه تجارت) و وزارت اقتصاد و دارایی ( گمرک ) را تا پایان برنامه توسعه تدوین و تصویب کند.

  

وزارت راه و شهرسازی در ارتباط با وزارتخانه های مرتبط ضروری است در رفع چالش های صدور پروانه تردد، روادید، گواهینامه و بیمه ترانزیت بار در مبادی ورود و خروج کالا اقدام کند.

محمد ساطعی/ مشاور عالی توسعه صنعت حمل ونقل

انتهای پیام/م

نظر خود را بنویسید

با استناد به ماده 74 قانون تجارت الکترونیک مصوب 1382/10/17 مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت خبرخون مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر می باشد، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوای خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است