به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، عشرت کردستانی که در بازی های پارالمپیک ریو در رشته والیبال نشسته فعالیت می کرد، در این باره به سایت کمیته ملی پارالمپیک گفت: بعد از بازی های پارالمپیک ریو تصمیم گرفتم فعالیت در یک رشته جدید را تجربه کرده و توانمندی ام را محک بزنم. بنابراین در سال جدید علاوه بر رشته والیبال نشسته در دوومیدانی نیز فعالیت می کنم تا بتوانم در این رشته نیز نتیجه کسب کنم.

کردستانی افزود: تمام تمرکزم بر روی رشته انفرادی دوومیدانی و ماده پرتاب وزنه است تا در مسابقات انتخابی موفق باشم. البته فعلا در این رشته توانایی ام را محک می زنم و امیدوارم بیشتر از والیبال نشسته در آن موفق باشم.

وی درباره دلیل فعالیتش در رشته دوومیدانی اظهار داشت: در کنار علاقه ای که به والیبال نشسته دارم و محاسن و جذابیت های رشته های تیمی، نتیجه نهایی بازی به دست یک نفر به تنهایی نیست و هم تیمی هایت در سرنوشت بازی موثر هستند.  به همین دلیل ترجیح دادم رشته ای را انتخاب کنم که خواست خودم در پیروزی و شکست در آن دخیل باشد.

کردستانی که قصد دارد در مسابقات قهرمانی کشور نیز شرکت کند، گفت: در این رشته حدود سه ماه فعالیت می کنم و رکوردم را باید ارتقا دهم و مسابقات قهرمانی کشور این مزیت را دارد که به دلیل حضور نماینده کمیته بین المللی پارالمپیک به ورزشکاران کلاس جهانی می دهد و امتیاز خوبی برای ماست تا اگر رکورد خوبی را به دست آوریم بتوانیم در بازی های پاراآسیایی شرکت کنیم. من هم به همین دلیل در این مسابقات شرکت می کنم.