به گزارش خبرگزاری برنا، 16 هزار عکس از 75 کشور دنیا به این جشنواره ارسال شد و در معرض داوری قرار گرفت. در مجموع 2 هزار  و600 نفر آثار خود را در دو موضوع سلامت روان و آزاد به دبیرخانه ارسال کرده اند.

به گفته دکتر محمدرضا صائینی، دبیر چهارمین جشنواره بین المللی عکس سلامت روان افزایش آگاهی سلامت روان جامعه با استفاده از هنر عکاسان ایران و جهان هدف این جشنواره بین المللی است.

آثار رسیده به دبیرخانه چهارمین جشنواره بین المللی عکس سلامت روان  با حضور داورانی مطرح از ترکیه، عمان و ایران داوری و آثار برتر نیز برگزیده شدند.

چهارمین دوره جشنواره بین المللی عکس سلامت روان با هدف افزایش آگاهی سلامت روان جامعه با استفاده از هنر عکاسان ایران و جهان و به منظور بازآفرینی و ارائه موثر موضوعات روانشناختی، توسط دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان، با حمایت دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد و با همکاری کلوپ عکس فوکوس، نمایندگی فدراسیون بین المللی هنرعکاسی (فیاپ) در ایران و با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، برگزار می شود.

مراسم پایانی چهارمین دوره جشنواره بین المللی عکس سلامت روان پنجم اردیبهشت ماه 1396 همزمان با مبعث حضرت رسول اکرم (ص) با حضور وزیر بهداشت، هنرمندان و مسئولان در زنجان برگزار می شود.