خبرخون

امروز : دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۶

آخرین بروز رسانی : 7 دقیقه پیش

خبرهای امروز : 1913

بهره برداری از دارالقرآن ها با کمک خیران

خبر خون، یک ربات جستجوگر اخبار است. خبرخون یک خبرگزاری نیست. از آنجا که نظارت انسانی برروی اخبار منتشر شده توسط خبرگزاری ها از طرف تیم خبر خون صورت نمی گیرد، در صورتیکه خبری باعث نقض حقوق شما شده است، لطفا با ما تماس بگیرید.
انتشار: منبع : ایکنا مشاهده خبر در سایت منبع
به اشتراک بگذارید:
یعقوب گل محمدی، معاون توسعه و پشتیبانی آموزش و پرورش کاشمر، در گفت وگو با خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا)از خراسان رضوی گفت: در ساخت پروژه های آموزشی از سه منبع باید جذب اعتبار داشته باشیم که دولتی و ملی، سرانه های دانش آموزی و کمک خیران مدرسه ساز و مدرسه یار از آن جمله است.
وی افزود: با توجه به اعتبارات بسیار کم دولتی، خیران مدرسه ساز در این چند سال حضور بسیار پررنگی داشته اند.
وی ساخت پروژه خیرساز طی سه سال اخیر را بی سابقه دانست و عنوان کرد: در این سه سال، به اندازه 45 سال گذشته پروژه خیرساز در کاشمر داشته ایم.
گل محمدی با تأکید بر فرهنگ سازی بیشتر در بین خیران، دقت و کیفیت را در ساخت پروژه های آموزشی ضروری دانست و افزود: خوشبختانه جانمایی پروژه ها، رضایت شهروندان را در پی داشته است.
وی همچنین کیفیت آموزشی را اصلی ترین مسئله آموزش و پرورش دانست و با مهم دانستن فضاسازی مدارس و تجهیزات کلاس ها، بیان کرد: با کمک خیران تمامی مدارس شهر کاشمر ایزوگام شده اند.
معاون توسعه و پشتیبانی آموزش و پرورش کاشمر با اشاره به اینکه با کمک خیران، ایزوگام تمامی مدارس با 12 هزار متر مربع انجام شده است، آسفالت را یکی دیگر از مشکلات مدارس دانست و گفت: با بررسی انجام شده وضعیت حیاط 26 مدرسه بحرانی بود و آسفالت کردن آن نیازمند پنج میلیارد ریال اعتبار بود که با همراهی، همکاری و بهره گیری از ظرفیت پارلمان و انجمن اولیاء و مربیان، در سال گذشته، موفق شدیم از محل کمک های مردمی، محوطه 15 مدرسه را در سطح 30 هزار مترمربع آسفالت کنیم.
وی همچنین از رشد چشمگیر هوشمندسازی مدارس با کمک خیران خبر داد و افزود: تاکنون 30 درصد کلاس ها هوشمندسازی شده اند.
گل محمدی همچنین از توسعه دارالقرآن ها خبر داد و گفت: در یک سال اخیر با کمک خیران دارالقرآن ذبحی بهره برداری و دارالقرآن کوثر و محتشمی نیز تجهیز شده است.
وی با اشاره به اینکه اعتبار تخصیصی در پروژه مهر امسال تنها 130 میلیون ریال بوده است، تأکید کرد: با کمک های خیران و مردم نیکوکار این شهرستان، برای آماده سازی مدارس و مهیاکردن فضا برای استقبال از دانش آموزان در اول سال تحصیلی جاری پنج میلیارد ریال هزینه شده است.
معاون توسعه و پشتیبانی آموزش و پرورش کاشمر در ادامه با بیان اینکه با کمک خیرین در طی سه سال 26 پروژه را آغاز کرده ایم که تاکنون 17 پروژه به بهره برداری رسیده و دو پروژه دیگر طی 20 روز آینده به بهره برداری می رسد، عنوان کرد: طی 45 سال گذشته 20 پروژه در کاشمر به بهره برداری رسید این در حالی است که آمار بهره بردازی از پروژه ها به 26 پروژه می رسد.
وی با بیان اینکه به دنبال ایجاد اعتماد در بین خیران بودیم که موفق شده ایم، از خبرنگاران خواست به عنوان خیران فرهنگ ساز به فرهنگ سازی در این خصوص بپردازند.
نظر خود را بنویسید

با استناد به ماده 74 قانون تجارت الکترونیک مصوب 1382/10/17 مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت خبرخون مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر می باشد، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوای خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است