خبرخون

امروز : دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۶

آخرین بروز رسانی : 7 دقیقه پیش

خبرهای امروز : 1913

راستی آزمایی باورهای کودکی!

راستی آزمایی باورهای کودکی!
خبر خون، یک ربات جستجوگر اخبار است. خبرخون یک خبرگزاری نیست. از آنجا که نظارت انسانی برروی اخبار منتشر شده توسط خبرگزاری ها از طرف تیم خبر خون صورت نمی گیرد، در صورتیکه خبری باعث نقض حقوق شما شده است، لطفا با ما تماس بگیرید.
انتشار: منبع : خبرگزاری صدا و سیما مشاهده خبر در سایت منبع
به اشتراک بگذارید:
به گزارش سرویس فضای مجازی خبرگزاری صداوسیما؛ با اینکه بسیاری از باورهای قدیمی بررسی و واقعی بودن یا نبودن آنها تایید شده است، اما هنوز هم موضوعاتی هستند که بسیاری علاوه بر باور داشتن به آنها، به دیگران هم می گویند و اعتقاد دارند که حرف قدیمی ها هنوز هم درست است. در زیر نگاهی داریم به برخی از این موضوعات که هنوز هم فکر می کنیم، درست هستند.
          هویج بینایی را افزایش می دهد!
معروف ترین دروغ هایی که فکر می کنیم حقیقت دارد!
احتمالا شما هم این جمله را از مادرتان شنیده اید که هویج بخورید که چشم هایتان بهتر ببیند! با اینکه هویج سرشار از ویتامین A است و اتفاقا برای چشم ها و بینایی هم خوب است، اما این سبزی آن قدری که مادرها برایش تبلیغ می کردند، توانایی بهبود بینایی را ندارد و اصلا هم روی دید در شب اثر نمی گذارد! این حرف یکی از راه های عالی مادرها برای خوراندن سبزیجات به بچه ها بوده و هست!        شکستن انگشتان دست باعث آرتروز می شود!
معروف ترین دروغ هایی که فکر می کنیم حقیقت دارد!
موضوع بعدی به ماجرای شکستن انگشتان دست مربوط می شود، اگر اهل شکستن انگشت های دست باشید، احتمالا از اطرافیان این جمله را شنیده اید که این کار باعث آرتروز می شود، اما این موضوع حقیقت ندارد! تحقیقات زیادی در این زمینه و روی آدم های مختلفی انجام شده، اما این نظریه به هیچ عنوان ثابت نشده که شکستن انگشتان به آنها آسیبی از جمله آرتروز و دیگر بیماری هایی که شاید از آنها نام برده باشند، شود.


           تخم مرغ قهوه ای از سفید آن ها خوشمزه تر است
معروف ترین دروغ هایی که فکر می کنیم حقیقت دارد!
همه اش بر اساس تصور عمومی بوده است!تخم مرغ ها هیچ تفاوتی با هم ندارند، اینکه رنگ پوسته خارجی آنها با هم تفاوت دارد به مرغ آن برمی گردد و این تفاوت تنها در پوسته خودش را نشان می دهد و در طعم و مزه هیچ تاثیری ندارد.

               گاو نر از رنگ قرمز متنفر است!
معروف ترین دروغ هایی که فکر می کنیم حقیقت دارد!
این موضوع را تقریبا همه می دانیم که حقیقت ندارد، اما هنوز هم آن را باور داریم! بیشتر حیوانات مخصوصا گاوها کوررنگی دارند و اصلا رنگ ها را تشخیص نمی دهند. این باور از گاوبازان اسپانیایی شروع شد، چون آنها عاشق رنگ قرمز بودند و برای مسابقات گاو وحشی از این رنگ استفاده می کردند. در حقیقت چیزی که گاو را عصبانی می کند، حرکت شنل به این سو و آن سو است که هربار گاوباز آن را بیشتر و تندتر انجام می دهد.


                       خفاش ها نابینا هستند!
معروف ترین دروغ هایی که فکر می کنیم حقیقت دارد!
درست است که خفاش ها از سیستم «انعکاس صدا» برای ردیابی مسیر استفاده می کنند و این سیستم به قدری قدرتمند است که نیاز آن ها برای دیدن را کاملا از بین می برد، اما با اینحال باز هم می توانند ببینند و چشم هایشان بینایی کامل دارد، با اینکه نسبت به دیگر حیوانات ضعیف تر است.
                     دیوار چین از ماه دیده می شود!
معروف ترین دروغ هایی که فکر می کنیم حقیقت دارد!
بدون شک دیوار چین یکی از شاهکارهای مهندسی و نشان دهنده قدرت ساختن انسان است و قطعا یکی از بزرگ ترین ساخته های دست بشر است که یادگاری از تاریخ به حساب می آید. اما این موضوع که می توان دیوار چین را از ماه دید، تنها شایعه ای است که هنوز هم برخی به آن اعتقاد دارند. زمانی که انسان پایش را روی ماه گذاشت از زمین عکس گرفت و در این تصاویر تنها اقیانوس و خشکی ها دیده می شدند.


 
            ادیسون مخترع لامپ است!
معروف ترین دروغ هایی که فکر می کنیم حقیقت دارد!
احتمالا با این جمله تمام و کمال موافق هستید و معتقدید توماس ادیسون مخترع لامپ است. اما در حقیقت ادیسون یک فرد با ایده های زیاد بوده که تیمش روی این ایده ها کار می کرده اند و سپس نتیجه را اعلام می کنند، از همین رو بسیاری از اختراعات ادیسون را باید به نام گروهش ثبت کرد. البته درباره لامپ قضیه فرق می کند، پیش از ادیسون، الساندرو ولتا و هامفری دیوی کسانی بودند که حتی قبل از به دنیا امدن ادیسون روی این پرونده کار کرده بودند.


       زبان در هر بخش طعم متفاوتی را درک می کند!
نقشه زبان چیزی بود که بسیاری از ما در مدرسه یا از پدر و مادرهای مان یاد گرفته ایم. اینکه زبان به بخش های مختلفی تقسیم شده و هر بخش طعم های مختلفی را متوجه می شود. اما این موضوع اصلا درست نیست و همه زبان، طعم های مختلف را درک می کند و این طور نیست که به هر بخش به طعم و مزه خاصی محدود شود.
نظر خود را بنویسید

با استناد به ماده 74 قانون تجارت الکترونیک مصوب 1382/10/17 مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت خبرخون مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر می باشد، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوای خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است