به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری برنا، به نقل از بانک دی، علیرضا عاطفی فر روز چهارشنبه با بیان اینکه یکی از دغدغه هایی که این روزها درباره بانک ها بحث می شود موضوع برجام و نظام بانکی است، افزود: خوشبختانه با تدابیر اتخاذ شده و فعالیت هایی که بانک ها داشته اند، گشایش های خوبی در عرصه بین المللی و فعالیت های ارزی برای بانک ها شکل گرفته است.

وی درباره فعالیت های ارزی بانک دی گفت: این بانک در حوزه های گشایش اعتبارات و بروات اسنادی ارزی دیداری و مدت دار و همچنین صدور انواع ضمانت نامه های ارزی، خرید و فروش ارز و ارسال حوالجات ارزی فعال است.

به گفته سرپرست بانک دی، از ابتدای امسال تاکنون تعداد 384 فقره اعتبار اسنادی معادل 193 میلیون دلار و در همین زمینه 3553 حواله ارزی معادل بیش از یک میلیارد دلار در این بانک گشایش یافته است.

عاطفی فر گفت: این حجم فعالیت ارزی یکی از مهمترین دستاوردهای بانک دی پس از اخذ مجوز مرحله دوم ارزی و در شرایط سخت تحریمی محسوب می شود.

وی تصریح کرد: نکته قابل توجه در این زمینه این است که تاکنون در 25 بانک اروپایی و آسیایی حساب های ارزی افتتاح و با 75 بانک روابط کارگزاری برقرار شده است و با 12 بانک قرارداد همکاری داریم که همه فعالیت های ارزی خود را از طریق بانک دی انجام می دهند.

سرپرست بانک دی خاطرنشان ساخت: آخرین آمار بانک مرکزی نشان می دهد حدود 6.7 درصد از کل فعالیت های ارزی کشور از طریق بانک دی انجام می شود.