خبرخون

امروز : جمعه ۵ خرداد ۱۳۹۶

آخرین بروز رسانی : 2 دقیقه پیش

خبرهای امروز : 2238

چه زمانی باید دندان عقل‌تان را جراحی کنید؟

چه زمانی باید دندان عقل‌تان را جراحی کنید؟
خبر خون، یک ربات جستجوگر اخبار است. خبرخون یک خبرگزاری نیست. از آنجا که نظارت انسانی برروی اخبار منتشر شده توسط خبرگزاری ها از طرف تیم خبر خون صورت نمی گیرد، در صورتیکه خبری باعث نقض حقوق شما شده است، لطفا با ما تماس بگیرید.
انتشار: منبع : شبکه اینترنتی آفتاب مشاهده خبر در سایت منبع
به اشتراک بگذارید:

به گزارش مهر،دکتر علیرضا جهانگیرنیا در یازدهمین کنگره دندانپزشکان عمومی ایران افزود : اما در سنین بالای ۳۰ سال اگر دندان عقل عفونت و کیست نداشته باشد و موجب آسیب ، درد و تورم در دهان نشود ، پیشنهاد می شود که از دهان خارج نشود .

وی ادامه داد: در این سنین استخوان فک متراکم شده و اگر دندان عقل مشکلی ایجاد نکند ، نیازی به جراحی و خارج کردن دندان نیست .

جهانگیرنیا افزود: اما اگر نیاز به جراحی دندان باشد ، باید دندان پزشکان عمومی متبحر یا متخصصان جراحی دهان ، فک و صورت اینکار را انجام دهند .

دبیر علمی بخش جراحی دهان فک و صورت کنگره دندانپزشکان عمومی ایران گفت: علت نامگذاری دندان عقل این است که دیرتر از سایر دندان ها و در زمان عاقل و بالغ بودن فرد رویش می نمایند.

جهانگیرنیا افزود : چون دندان عقل دیرتر درمی آید ، یا با زاویه خارج می شود یا دچار پوسیدگی می شود و معمولا در فک جایی برای رویش آن وجود ندارد و از طرفی نقش زیادی نیز در جویدن ندارد ، لازم است که از حفره دهان خارج شود.

وی ادامه داد : اگر در فردی فک برای دندان عقل جانداشته باشد یا پوسیدگی ایجاد شده باشد و ترمیم به نفع دندان نباشد ، دندان جراحی یا کشیده می شود.

جهانگیرنیا در خصوص پوشش بیمه ای جراحی دندان عقل اظهار داشت : بیمه های تامین اجتماعی و خدمات درمانی جراحی دندان عقل را پوشش بیمه ای می دادند اما اخیرا این پوشش بیمه ای حذف و فقط کشیدن ساده دندان ها تحت پوشش بیمه است. البته برخی بیمه های تکمیلی پوشش می دهند.

۵۴۵۴

نظر خود را بنویسید

با استناد به ماده 74 قانون تجارت الکترونیک مصوب 1382/10/17 مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت خبرخون مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر می باشد، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوای خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است