GPlus
۱۳۹۱/۱۲/۲۴ - ساعت 04:17:06

کارگردانان برتر زن جهان به روایت جوایز

کاترین بیگلو فعلا سرآمد سینماگران زن است. همسر سابق جیمز کامرون طلسم همیشگی اسکار را شکست و در نهایت برای نخستین بار داوران آکادمی، او را به عنوان بهترین کارگردان زن سینما شناختند. او با فیلم «قفسه درد» رکورد تازه ای را شکست و امسال با «۳۰دقیقه بامداد»، سنا و سیا و دولت آمریکا را به چالشی .. طراحی سایت
کارگردانان برتر زن جهان به روایت جوایز
به گزارش افکارنیوز، پس از «قفسه درد» در سال ۲۰۱۰ که جوایز مهم اسکار را درو کرد و رقیبی سرسخت و بسیار پرطرفدار به نام آواتار را پشت سرگذاشت و کمی بعد بیگلو با پروژه ۴۰‌میلیون دلاری «۳۰ دقیقه بامداد» به میدان آمد، او با فیلمنامه‌نویس محبوبش مارک بول روزنامه‌نگار، مشغول نوشتن فیلمنامه جدیدی است که باز هم حول محور جنگ می‌گذرد.
کاترین هاردویک ،کارگردان زنی است که با پروژه‌های پرفروش می‌تواند هر تهیه‌کننده‌ای را با خیال راحت برای سرمایه‌گذاری راضی کند. هاردویک هم سال گذشته فیلم «گرگ و میش» را روانه اکران عمومی کرد که در سطح بین‌المللی بیش از ۳۵۰‌میلیون دلار فروش کرد و نام این فیلمساز را به عنوان یک کارگردان خوش‌ساخت و خوش‌فکر مطرح کرد. با این حال، اختلاف بین هاردویک و تهیه‌کنندگان این فیلم باعث شد تا وی از کارگردانی قسمت دوم آن انصراف دهد. او این‌روزها با پروژه عظیم هملت به هالیوود بازگشته است؛ هاردویک که خود یک معمار مشهور نیز هست، تصمیم دارد طراحی صحنه این فیلم را هم بر عهده بگیرد. این پروژه قرار است با بودجه‌ای نزدیک به ۲۰۰‌میلیون دلار یک هملت امروزی و معاصر را به تصویر بکشد.
سوفیا کاپولا ،کارگردان سینمای مدرن به واسطه یا بدون واسطه خاندان اثرگذارش در عالم سینما فعلا مورد توجه است. او با ساخت فیلم‌هایی همچون «خودکشی باکره‌ها»، «گمشده در ترجمه»، «ماری آنتوانت» و «در یک‌جایی» نشان داده است که مورد استقبال مردم و چالشی بزرگ برای منتقدان است. آخرین جنجال سینمایی او ساخت فیلم «در یک جایی بود»، فیلمی که دو سال پیش در جشنواره ونیز با استقبال روبه‌رو شد و شیرطلایی را از آن کاپولا کرد؛ جایزه‌ای که سبب شد انگشت اتهام منتقدان به سوی رییس هیات داوران یعنی کوئنتین تارانتینو ،نامزد سابق کاپولا برود. او این‌روزها در تدارک ساخت فیلم جدیدی است که ماجراهای آن در پاریس می‌گذرد.
فیلیدا لوید سال گذشته سراغ سوژه‌ای رفت که به گفته او تنها یک زن از عهده ساخت آن برمی‌آمد. لوید، مارگارت تاچر را در سیمای بانوی آهنین راهی سینماها کرد. فیلمی که با اعتراض فرزندان خانم تاچر روبه‌رو شد اما این فیلم بیش از ۴۰۰‌میلیون دلار فروش داشت. اما او با فیلم «ماما میا» توانست یک کمدی موزیکال پرفروش را روانه سینماها کند، بازی مریل استریپ در این فیلم به شدت مورد توجه قرار گرفت و سال ۲۰۰۸ جایزه گلدن‌گلوب حول محور این فیلم برندگانش را انتخاب کرد.
جین کامپیون، نخستین کارگردان زن تاریخ سینماست که جایزه نخل طلایی کن را از آن خود کرد. او در واقع پیش از بیگلو موفق شد به جمع کارگردانانی که در جشنواره‌ها مورد توجه قرار می‌گیرند، راه پیدا کند. این کارگردان نیوزلندی به فهرست نامزدهای بهترین کارگردانی اسکار هم راه یافته است. فیلم «پیانو» به کارگردانی او در سال ۱۹۹۳ در سینمای نیوزلند و استرالیا یک اتفاق محسوب می‌شد و جوایز بسیاری را از آن خود کرد. «پیانو» از سوی داوران جشنواره کن به عنوان یک اتفاق در تاریخ سینما شناخته شده است.
راه اندازی سایت
: (الزامی)
: (الزامی)
:
ارسال

چرا می خواهید این خبر را گزارش کنید؟

نام و نام خانوادگی :

ایمیل :

شماره تماس :

توضیحات :

ثبت