GPlus
۱۳۹۱/۹/۲۰ - ساعت 10:27:05

نمایشگاه های قرآنی در مدارس کشور برپا می شود

گروه کودک و نوجوان: معاون قرآن اداره کل قرآن، نماز و عترت وزارت آموزش و پرورش از برپایی نمایشگاه های قرآن در مدارس کشور با هدف ارائه محصولات و دستاوردهای قرآنی آموزش و پرورش به دانش آموزان همزمان با هفته گرامیداشت قرآن کریم خبر داد. طراحی سایت

محمدرضا مصیب زاده، معاون قرآن اداره کل قرآن، نماز و عترت وزارت آموزش و پرورش در گفت وگو با خبرگزاری قرآنی ایران(ایکنا) با بیان اینکه یکی از فعالیت های محوری آموزش و پرورش در ماه جاری هفته گرامیداشت قرآن کریم است، اظهار کرد: هفته گرامیداشت قرآن کریم در بسیاری از استان ها، هفته آخر آذر بوده و در برخی از استان ها نیز هفته اول دی ماه، در نظر گرفته شده است.

معاون قرآن اداره کل قرآن، نماز و عترت وزارت آموزش و پرورش درباره برنامه های گرامیداشت هفته قرآن کریم در آموزش و پرورش گفت: از مهم ترین برنامه های ما در هفته قرآن رونمایی از سایت حفظ قرآن کریم است تا پس از رونمایی از این سایت برای دومین سال متوالی، طرح نهضت ملی حفظ قرآن کریم و ثبت نام از دانش آموزان و فرهنگیان علاقه مند به حفظ در سال تحصیلی جاری آغاز شود.

مصیب زاده درباره سایر برنامه های هفته گرامیداشت قرآن کریم، گفت: از دیگر برنامه های محوری ما در هفته قرآن، آغاز مرحله آموزشگاهی سی و یکمین دوره مسابقات قرآن ، نماز، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه است که این مسابقات همزمان با هفته آخر آذر و هفته اول دی، در مدارس راهنمایی و متوسطه سراسر کشور برگزار خواهد شد.

وی برگزاری نمایشگاه های قرآنی را از دیگر برنامه های پیش بینی شده برای هفته قرآن دانست و افزود: همزمان با هفته قرآن، نمایشگاه های قرآنی به منظور ارائه محصولات قرآنی به دانش آموزان، ارائه دستاوردهای قرآنی آموزش و پرورش، معرفی طرح نهضت ملی حفظ قرآن کریم، معرفی فعالیت های مدارس قرآن و ... در مدارس و ادارات آموزش و پرورش شهرستان ها و استان ها برپا می شود.

معاون قرآن اداره کل قرآن، نماز و عترت وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: برگزاری محافل انس با قرآن کریم، برپایی کرسی های تلاوت و برگزاری دوره های ختم قرآن از سوی دانش آموزان و فرهنگیان از دیگر برنامه های پیش بینی شده برای هفته گرامیداشت قرآن کریم خواهد بود که در این راستا بر لزوم استفاده از کارشناسان و اساتید قرآنی کشور تأکید داشته ایم.

وی در ادامه این بخش از سخنان خود با اشاره به اجرای برنامه های خودجوش از سوی دانش آموزان، همزمان با هفته گرامیداشت قرآن کریم، عنوان کرد: گروه های دانش آموزی نغمات قرآنی و گروه های همسرایی قرآن که در مدارس و مناطق آموزش و پرورش فعالیت گسترده ای داشته و در مسابقات مختلف قرآنی نیز برگزیده شده اند، در طول هفته قرآن به اجرای برنامه در مدارس خواهند پرداخت.

راه اندازی سایت
: (الزامی)
: (الزامی)
:
ارسال

چرا می خواهید این خبر را گزارش کنید؟

نام و نام خانوادگی :

ایمیل :

شماره تماس :

توضیحات :

ثبت