GPlus
۱۳۹۲/۵/۱۵ - ساعت 02:58:54

مهم ترین گزینه احتمالی استانداری آذربایجان غربی

در حالی که تاکنون اخبار رسمی در مورد سکاندار آینده استانداری آذربایجان غربی منتشر نشده است گمانه زنی های صورت گرفته از شانس بالای محمد امین رضازاده برای تصدی این سمت خبر می دهد. طراحی سایت
   

به گزارش اروم نیوز؛ پس از انتخاب حسن روحانی به عنوان رئیس جمهور منتخب ملت ایران گمانه زنی های فراوانی در خصوص تیم همکاران وی در حوزه های مختلف صورت گرفته است.

با توجه به تفاوت رویکرد روحانی با احمدی نژاد در حوزه های مختلف بدیهی به نظر می رسد که تغییرات صورت گرفته توسط دولت تنها به پایتخت اختصاص نداشته باشد و استان ها و شهرستان ها هم از جابجایی مدیران و مسئولین در رده های مختلف بی نصیب نخواهند ماند.
 
در استان آذربایجان غربی هم مهمترین جایگاه اجرایی در اختیار استاندار می باشد که نماینده دولت در استان  و مجری برنامه های دولت تدبیر و امید در استان خواهد بود.
 
در حالی که تاکنون اخبار رسمی در مورد سکاندار آینده استانداری آذربایجان غربی منتشر نشده است گمانه زنی های صورت گرفته از شانس بالای محمد امین رضازاده  خبر می دهد.
 
رضازاده  که در دوره های گذشته سابقه فرمانداری در شهرستانهای  خوی و ماکو را در کارنامه دارد چند سالی است که در حوزه علمی پژوهشی بعنوان مدیر گروه رشته حقوق فعالیت می کند.
 
داشتن روحیه معتدل و پرهیز از افراط گرایی مهمترین ویژگی است که رضازاده را به روحانی نزدیک می کند وشانس او را نسبت به افراطیون جریان اصلاحات در استان افزایش می دهد،چرا که تندروهای جریان اصلاحات در گذشته ثابت کرده اند که به هیج عنوان به مشی اعتدال قناعت نخواهند کرد لذا طبیعی است که احتمال حضور آنها درراس هرم اجرایی آذربایجان غربی قدری دور از ذهن باشد.
 
رضازاده دارای مدرک دکترای حقوق خصوصی بوده و از سال 1376  عضو هیأت علمی ، مدرس و مدیر گروه حقوق قضائی- دانشگاه جامع علمی کاربردی -استان فعالیت می کند. وی همچنین سابق بر این بعنوان مدیر کل بازرسی و نظارت استان آذربایجان غربی، کارشناس حقوقی اداره کل رسیدگی به شکایات – ریاست جمهوری ، رئیس اداره امورعمومی مرکزتحقیقات شورای نگهبان ،  مدیر اموراداری وآموزش جهاد دانشگاهی شهید بهشتی ، نیز فعالیت داشته است. وی همچنین نویسنده تحقیقها و  کتابهایی چون ؛ راهنمای مدیریت روستایی ( قوانین و مقررات دهیاری و شوراها ) ، مجموعه قوانین و مقررات جمهوری آذربایجان به زبان آذری، مجموعه مقالات علمی همایش  حقوق ، قضا و عدالت ، نمونه قراردادهای تجاری انگلیسی ، موانع حقوقی سرمایه گذاری در ایران و پتانسیل ها و قوانین و مقررات و راهنمای سرمایه گذاری در عراق می باشد.
 
ارائه مقاله در جنایی هندوستان و اخذ جائزه علمی از جهاد دانشگاهی ، مدیر کل نمونه کشوری در جشنواره شهید رجایی سال ۱۳۷۷ ( وزارت بازرگانی ) ، مدرس نمونه دانشگاه جامع علمی – کاربردی سال ۱۳۸۷ ، مدرس نمونه دانشگاه علمی کاربردی آذربایجان غربی سال ۱۳۹۱ ، رضازاده رامی توان از دیگر موفقیت های رضازاده طی سالیان اخیر قلمداد کرد.
 
به نظر می رسد حضور رضازاده به عنوان استاندار آذربایجان غربی مورد اجماع طیف های اصلاح طلب و کارگزاران و حتی برخی از اصولگرایان باشد چرا که وی به عنوان یکی از چهره های موجه اصلاحات شناخته می شود و ظرفیت ایجاد توازن بین گروه های مختلف را بیش از دیگران دارد البته نباید فراموش کنیم که قطعا جریان های افراطی اصلاح طلبی به حضور امثال رضازاده راضی نخواهند بود و برای حضور برخی افراد تندرو رایزنی های سنگینی انجام خواهند داد کما اینکه برخی اخبار حاکی از فعال شدن لابی های این جریانات در مرکز برای مطرح کردن تعدادی از افراد مساله دار است که در گذشته در بخش های مدیریتی استان فعال بوده اند.
 
ناگفته پیداست که وزیر محترم کشور شرایط خاص قومیتی استان را نیز در سپردن سکان آن به فردی معتدل و دور از حواشی در نظر خواهد گرفت.چرا که با توجه به بافت خاص جمعیتی این استان برخی انتصابات می تواند عواقب خطرناکی بدنبال داشته باشد.
راه اندازی سایت
: (الزامی)
: (الزامی)
:
ارسال

چرا می خواهید این خبر را گزارش کنید؟

نام و نام خانوادگی :

ایمیل :

شماره تماس :

توضیحات :

ثبت