GPlus
۱۳۹۲/۱۱/۱۳ - ساعت 09:39:28

خودمختار، دروغ گو و بي تفاوت

خبرگزاری آریا- سومین فیلم در دومین روز از سی و دومین جشنواره فیلم فجر «زندگی جای دیگری است» ساخته منوچهر هادی با استقبال خوب اهالی رسانه مواجه شد. طراحی سایت

خبرگزاری آریا- سومین فیلم در دومین روز از سی و دومین جشنواره فیلم فجر «زندگی جای دیگری است» ساخته منوچهر هادی با استقبال خوب اهالی رسانه مواجه شد. فیلمی که تا جایی خیلی خوب پیش رفت. سیر تحول داوود (با بازی حامد بهداد ) در لحظه  اتفاق می افتد و این برای هادی یک امتیاز منفی به حساب می آید. سیر تحول انسانی که نسبت به همه چیز حتی فرزندانش بی تفاوت است خیلی زود و بی مقدمه رخ می دهد. این پروسه تحول می توانست پخته تر اتفاق بیافتد.
در فیلم «خیلی دور خیلی نزدیک» رضا میرکریمی ، سیر تحول یک انسان بی تفاوت نسبت به همه چیز، منطقی و معقول رخ داد، درست بر عکس شخصیت اول این فیلم. اینکه پدر داوود طی صحبتی چند دقیقه ای بتواند فرزندش را متحول کند این سوال را بوجود می آورد که چرا تا به حال کاری برای فرزندش نکرده است؟ داوود انسانی خود مختار است که فکر می کند تمام تصمیماتش درست است. انسانی که به راحتی به نفیسه زن موقت خود (با بازی به شدت خوب یکتا ناصر ) دروغ می گوید. اینکه داوود تومور مغزی دارد و تا چند ماه دیگر زنده نیست خیلی فرق می کند تا اینکه خود را به جای شوهر گناهکار و محکوم به اعدام همسر سابق اش به زندان بیاندازد! فیلم با همه بازی های خوب، قاب بندی چشم نواز، طراحی صحنه و لباس عالی، دروغ و بی تفاوتی مرد خانه و زندگی را نسبت به زندگی و زن و فرزند و حتی کار (داوود بهیار بیمارستان است و مریض هایی که خودکشی کرده اند را از مرگ نجات می دهد)، فریاد می زند.
در کنار همه این ضعف ها، فیلم داستان روانی دارد. همه چیز معلوم است. اما ای کاش هادی «زندگی جای دیگری است» را قوی تر از «یکی می خواد باهات حرف برنه» می ساخت. چرا که فیلم قبلی او انصافا بهتر از این بود.

نازنین شادپی

راه اندازی سایت
: (الزامی)
: (الزامی)
:
ارسال

چرا می خواهید این خبر را گزارش کنید؟

نام و نام خانوادگی :

ایمیل :

شماره تماس :

توضیحات :

ثبت